Jump to content

Аз също имам Хувър


rtasev

Recommended Posts

Бих искал да те попитам нещо, което питам и из другите теми и то е свързано с притеснения дошли от поста на един колега, че е срещнал проблеми с включването на 4x4 режим и при бързи и при бавни скорости на дизеловия и бензиновия Steed. Скоростната кутия и двигателя на бензиновия Steed са същите като на бензиновия Hover H5, предполагам същото важи и за раздатъчната кутия. Бих се радвал ако споделиш при твоя автомобил когато натиснеш бутона за 4х4 режим при бързи и бавни скорости за колко време колата включва втория мост, има ли проблеми като стържене, тракане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, при мен досега не е имало проблеми при превключване от 4H в 2H и обратно, пробвал съм го и в движение и в спряло състояние. В движение много бързо зацепва, докато в спряло състояние му отнема около 15 sec. Докато към 4L превключвам в спряло положение и отнема около 15 sec.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Със здраве да си го караш и безаварийно :) Имам едно въпросче :) Някой беше споменал, че Ховърът нямал подкалници отзад. Вярно ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Привет и от мен! И в нашето семейство се появи Hover! Може би единствения 4х4 ниво1.

Закупен е от Митвас - София - Поздрави на Бойко.

За преминаването от 2Н на 4Н и обратно:

Отнема сравнително малко време (около 10 сек.) и първоначалните ми впечатления са, че след първоначалното премигване на индикатора 4WD ако се подаде малко газ включва по-бързо (дано не се заблуждавам). И аз нямам проблеми с превключването на предавките (независимо от това дали двигателя работи или не). В режим 4Х4 и по мой първоначални впечатления е доста стабилен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито голега, а иначе казваш че задната предавка влиза без проблем :?

 

Благодаря колеги! Нямам проблеми включително и със задната предавка независимо от режима (2н или 4н). Не съм изпробвал 4l.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Да си го ползвате с здраве, да ви радва дълги и без аварини километри!

Само за бинзин да мислиш :) и нека имате бескрайни щасливи моменти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, има ли някой закупил Ховър със газова уредба? Ако има такива какво пише в талона като вид гориво: бензин/газ или само бензин. Питам защото би трябвало от тази 2012 газовите уредби да имат типово одобрение от производител и да се вписват в талоните на новите коли ако са фабрични. Интересувам се също къде е монтирана бутилката и какъв разход ви дава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не са внесли газовите бутилки, разхода е същия като изключим че 1/10 от горивото при каране на газ е бензин (тоест 1:9 цикъла бензин/газ) или поне така съм разбрал досега. Ще е монтирана отдолу на мястото на резервната гума. Иначе има подобна тема http://forums.gwm-bg.com/topic/197-%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D1%89%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%B3%D0%BD%D0%B0%D1%82-%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%83%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B1%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-gr/page__st__40 там някои колеги са обяснили по-точно нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, очаквам тези дни да стана собственик на един Hover H5. Много ми е интересно да чета вашите отзиви, все пак най-точно е мнението на хора които карат SUV, за първи път си купувам нова кола. Досега все от чужбина (малко спотребявана :D ), ама после много ядове :angryfire: . Очаквам с нетърпение да ми се обадят от шоу-рума да ми я предадат. Много исках да я автоматик и дизел, но уви. На какво да наблегна при първоначалната разработка (неща който Вие сте забелязали)? Извинявам се предварително ако вече сте писали за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като вземеш ръководството там пише какво препоръчва производителя. Доколкото си спомням скоростта трябва да е до 100км/ч и оборотите не повече от 3000. Аз обаче си я настъпвам доволно и по гаден терен я вкарвам, ако нещо откаже си е на гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мхм, но имай предвид, че гаранция не се покрива ако не си спазвал инструкциите за използване на продукта. Едва ли на колата ще й стане нещо ако си я карал по-здраво от описаното при разработване, но не бих се хвалил с това пред представителя в случай, че дойде нужда от гаранционно сервизиране на каквото и да е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като вземеш ръководството там пише какво препоръчва производителя. Доколкото си спомням скоростта трябва да е до 100км/ч и оборотите не повече от 3000. Аз обаче си я настъпвам доволно и по гаден терен я вкарвам, ако нещо откаже си е на гаранция.

Груба грешка колега , за да ти служи дълго и без проблеми един автомобил от голямо значение е разработката в първите няколко хиляди км. Това си е за теб , защото едва ли нещо ще се прецака до толкова , че да проличи веднага , но със сигурност ще съкрати живота на двигателя и трансмисията и проблемите ще си проличат след гаранцията .

Редактирано от nikid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мхм, но имай предвид, че гаранция не се покрива ако не си спазвал инструкциите за използване на продукта. Едва ли на колата ще й стане нещо ако си я карал по-здраво от описаното при разработване, но не бих се хвалил с това пред представителя в случай, че дойде нужда от гаранционно сервизиране на каквото и да е :)

Въпроса е какво може да се докаже, а и при тези цени на автомобилите и след 6 години сигурно и автоморгите ще е напълнят с 2ра ръка авточасти, а и новините няма да са до небето. Не казвам че нарочно троша колата, просто карам нормално и от време на време по камънаците в горите. Напълно съм съгласен че да служи дълго и безаварийно автомобила трябва да се кара нежно и да се спазват инструкциите, на магистрала скоростта ми е около 120км само веднъж съм я настъпил докрай да видя какво може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще ми кажете за гумите. Виждам, че заводски са всесизонни, дали да си взема чисто зимни или тези няма да ме подведат през зимния период.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам по други форуми (особено за СУВ) хората си карат със всесезонните, но с една идея по-внимателно и поне през първата зима нямат проблеми. Личното ми мнение обаче е че зимата си е за зимни гуми, а всесезонките ги търкаляй лятото. Все пак даваш 30 бона за нова кола и да и намачкаш ламарините защото гумите са те изтървали в най-важния момент в критична ситуация е тъпо.

 

В рено форума дори някакви спореха че и 10 годишни гуми били ставали за употреба, което си е живо престъпление според мен. Днешните гуми не са като едновремешните. Много по-малко е съдържанието на каучук в тях. И стареят много по-бързо, особено лятото изпечени на слънцето. Повечето познавачи казват че зимна гума ако се съхранява добре и не се кара при по-високи от 10 градуса температури може да върши работа 4 сезона и до 40-50 000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам по други форуми (особено за СУВ) хората си карат със всесезонните, но с една идея по-внимателно и поне през първата зима нямат проблеми. Личното ми мнение обаче е че зимата си е за зимни гуми, а всесезонките ги търкаляй лятото. Все пак даваш 30 бона за нова кола и да и намачкаш ламарините защото гумите са те изтървали в най-важния момент в критична ситуация е тъпо.

 

В рено форума дори някакви спореха че и 10 годишни гуми били ставали за употреба, което си е живо престъпление според мен. Днешните гуми не са като едновремешните. Много по-малко е съдържанието на каучук в тях. И стареят много по-бързо, особено лятото изпечени на слънцето. Повечето познавачи казват че зимна гума ако се съхранява добре и не се кара при по-високи от 10 градуса температури може да върши работа 4 сезона и до 40-50 000 км.

Аз предпочетох зимни гуми.... пък и сигурно ще се изкушиш и извън пътя да покараш. Има и друго: ако си карал до сега с гуми 15" то новите зимни за тази джипка са поне 3 пъти по-скъпи.

Редактирано от terminator
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса с карането в началото трябва да се спазват няколко неща.

 

1. Когато се преминава от 2х4 към 4х4, трябва да е спрял автомобила. Това с включване и изключване в дижение на книга е възможно (има и лепенка на сенника че може да става).

2. Първите 1500 км колата е ограничена максималната скорост до 90 км/ч (тествах го с GPS така е).

3. Оборотите не бива да са по-високи от 3000.

4. Колата трябва да се кара спокойно без излищни изпълнения, ако искате да си я карате дълго време.

Редактирано от leomm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип всесезонните гуми за джипове са достатъчни за каране по пътища и през зимата,за оф-роуд си има специални гуми , а не зимни. Проблема е доколко китайските всесезонни имат качества на такива . Сега в този сняг можеш най-добре да прецениш дали стават или да купиш чисто зимни и както казава колегата по-горе тези да ги караш за летни .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите с които идва Hover-а са Goodyear M+S, в момента немога да цитирам точно модела, но са хубави при сняг, като в момента. На лед не са много стабилни, но 4х4 си върши работа и излизаш. Влизайки в поле едвали ще са мнгого полезни, но всеки сам си преценява къде да ходи.

Винаги е по-добре да сложиш зимни гуми, но имаш избор и да не ги сменяваш веднага.

Редактирано от leomm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса с карането в началото трябва да се спазват няколко неща.

 

1. Когато се преминава от 2х4 към 4х4, трябва да е спрял автомобила. Това с включване и изключване в дижение на книга е възможно (има и лепенка на сенника че може да става).

2. Първите 1500 км колата е ограничена максималната скорост до 90 км/ч (тествах го с GPS така е).

3. Оборотите не бива да са по-високи от 3000.

4. Колата трябва да се кара спокойно без излищни изпълнения, ако искате да си я карате дълго време.

1. Не е задължително при преход 2Н-4Н!

2. Пълна небивалица!

3. Приема се, че за бензинов мотор макс-а е до 4000об.мин.

4. Това е единственото вярно изречение... ;)

Редактирано от Boyko23
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...