Jump to content

Аз също имам Хувър


rtasev

Recommended Posts

1. Не е задължително при преход 2Н-4Н!

2. Пълна небивалица!

3. Приема се, че за бензинов мотор макс-а е до 4000об.мин.

4. Това е единственото вярно изречение... ;)

 

Всеки както си иска така да си кара. Това е моето менеие. Относно ограничението го има и в книжката утре ще цитирам страницата.

 

Уважавам личното ти мение и няма да коментирам другите неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите с които идва Hover-а са Goodyear M+S, в момента немога да цитирам точно модела, но са хубави при сняг, като в момента. На лед не са много стабилни, но 4х4 си върши работа и излизаш. Влизайки в поле едвали ще са мнгого полезни, но всеки сам си преценява къде да ходи.

Винаги е по-добре да сложиш зимни гуми, но имаш избор и да не ги сменяваш веднага.

 

Ако идва с въпросния Goodyear, според мен може първите две години или до 30-40 хиляди км да се кара с тях целогодишно - в момента в това отвратително време, където по улиците всичко е сняг върху лед от дъжда от миналия ден, дори със скъпи чисто зимни гуми редовно потеглям с при-боксуване и спирам с ABS, ако се стараете да карате по ограничението или дори над него, има голяма вероятност да измачкате ламарините с каквито и да е гуми. Но скоро вероятно ще започне да се чувства, че зимата отминава и няма смисъл да се дават едни 700-800лв за има няма месец каране и после да седят в мазето. Вече ако се очаква редовно ходене на планина за ски и прочее, най-добре да не се разчита само на 4х4 с всесезонните гуми, а да се сложат зимни, тези да останат за останалото време. И след като тези гуми се износят, пак бих посъветвал два комплекта джанти със зимни/летни гуми - България е държава с разнообразен климат и както имаме 40 градуса лятото и меките гуми се износват бързо, така зимата става -15, падат снегове и всесезонните гуми се явяват компромис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако действително са всесезонни на Goodyear карайси с тях , след една две седмици със снега ще се свърши , а и за да купиш зимни ,които ще се държат по -добре от тези ще трябва да са от скъпите марки и ще ти идат доста парички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Всеки както си иска така да си кара. Това е моето менеие. Относно ограничението го има и в книжката утре ще цитирам страницата.

 

Уважавам личното ти мение и няма да коментирам другите неща.

Колега по принцип на книжката пише че колата не трябва да вдига над 100км/ч в процеса на разработване, но ограничителя влияе само на ускорението, ако намериш някой голям наклон можеш и 200 да вдигнеш. А и в режим на разработване много хора препоръчват колата да не се кара само на постоянни обороти, примерно 1500-2000, а да има разнообразие например няколко пъти до 4000 и нагоре за да може да мине през всичко преди да и сменят маслото, та каквото има да пада да пада, може и да не са прави, но на мен ми звучи логично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега съмнявам се, че Xhizorz е тръгнал да изпитва върховата скорост на този автомобил в това време. Просто казва, че нямаш ограничител на скоростта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип всесезонните гуми за джипове са достатъчни за каране по пътища и през зимата,за оф-роуд си има специални гуми , а не зимни. Проблема е доколко китайските всесезонни имат качества на такива . Сега в този сняг можеш най-добре да прецениш дали стават или да купиш чисто зимни и както казава колегата по-горе тези да ги караш за летни .

Ами мисля, че гумите не са китайски, Goodyear Wrangler-HP-AW-HP-AWb Wrangler-HP-AW-HP-AWb.jpg

Редактирано от bgg71
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите, днеска ми се обадиха, че колата ще я получа другата седмица защото освобождавали от митница само в петък и няма да успеят да приключат с формалностите. Щях да я пробвам в това време, но ще трябва да изчакам. :icon_pale:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тези големи гуми в режим 4х4 едва ли ще поднася (при нормално каране), вече на 2Н май ще е друга бира, иначе ето един от любимите ми клипове, може някой да го е постнал в форума, ако е така извинявам се.

 

http://www.youtube.com/watch?v=MJsKIRYN5lU

 

И да не съм тръгнал да се самоубивам, все пак имам глава на раменете, само казвам че с ограничителя от 0-100 ще го вземеш за 20 секунди примерно, това е.

Поздрави!

Редактирано от Xhizors
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера 02.02.2012 вече ми предадоха след доста мъки Ховъра. Само на 10 км. Сега ще мога да дам поглед като ползвател. Дано да нямам проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

В петък си взех моя Hover, и съм приятно изненадан защото очакванията ми бяха занижени :) .

500 км съм навъртял, средния разход е 8.5 л/100км. Карам го по описанието в книжката :) .

Скоро ще кача и снимки.

 

Стига бе ! :tongue9: Среден разход 8,5...да не е по инерция ? В градско си гори 11-13, извън градско 8..., както и да го погледнеш е 10-10,5л/100км. средно....И аз го карам по книжка, много леко, ама си гори колкото го дават....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че такъв важен консуматив какъвто са гумите е от авторитетна марка като Goodyear , ми направи голямо впечатление. Познавам китайските гуми Cheng Shin и искам да ви кажа че само ако ги видя на някой GW, ще се отпиша от форума , ще избягам в чужбина..и не отговарям за действията си :angryfire: . Карал съм нов китайски мотор, нещо го окотих за отрицателно време, но гумите направо бяха отврат (още имам белези по краката от въргалянето с тях).

Но идеята за голям джип на нормална цена е толкова хубава, че и неприятните спомени не са в състояние да я...деактуализират...:lol: .Колата е отлична на вид , само сервизът и частите да са наред и всичко ще е наред.:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те повечето гуми продавани у нас са китайски, Fitibaldi. Като поръчвах при мен гуми по-миналата година от avtogumi.bg, бях харесал едни на Hankook от там, които бяха препоръчани на ADAC тестовете. Предупредиха ме, че те, редом с няколко други марки, които не помня (понеже не бях заглеждал) от 2009та заради кризата се правят и внасят от Китай. В крайна сметка ако контрола на качеството и материалите са същите, не би трябвало да има разлика дали са произведени в Германия, Япония, Щатите или Китай. GoodYear са сериозна марка и не вярвам, че биха оставили даден модел правен в Китай да се разминава по качество от същия правен в друг техен завод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към всички които очакват поставяне на газово - днес дилъра ми позвъни да каже,че от Литекс мотор са разпратили уредбите, и започват да ги поставят съвсем скоро - само софтуера чакали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми казаха, че следващата седмица ще ми сложат газовото, но получих покана по повод откриването на завода на 21.02.2012 год.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...