Jump to content

Покупка на МПС Great wall


Recommended Posts

И аз да попитам нещо Бойко. Тъй като карам от промоционалните Voleex, внесен от Китай, а в момента се продава модел с дневни светлини то явно има промени по Voleex-a. Какви са всичките промени и нововъведения, които е получил Voleex?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да попитам нещо Бойко. Тъй като карам от промоционалните Voleex, внесен от Китай, а в момента се продава модел с дневни светлини то явно има промени по Voleex-a. Какви са всичките промени и нововъведения, които е получил Voleex?

Здравей!

Това е единствената промяна по автомобила. Такива са директивите за всички автомобили произведени в ЕС...

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В първия момент, помислих, че си се объркал, но след това направих проверка...

Оказва се, че са допуснали малка грешка в КАТ, когато са ти издавали талона - твоя автомобил си е Евро 4, но действително са го писали Евро 5. Ти сам си я регистрира, нали?

Въпреки всичко, това не го намирам за фатално (лично аз)!

Надявам се да съм внесъл яснота по въпроса.

Здрасти Бойко, прав си, аз сам я регистрирах, явно и на pa4kov са сбъркали! Нямам проблем с това, разбира се. Но след препирните тук за конските сили и киловатите в талоните и обявеното в рекламите, си помислих логично....

Ако обичаш, дай повече информация за новите бензинови двигатели, как са постигнали EURO5.

Поздрави!

 

След като НС ни задължи да шофираме с включени светлини постоянно, е наложително да се намери някакво решение за инсталиране (срещу заплащане разбира се) на дневни LED светлини и запазване на гарацията, за внесените от Китай автомобили.

Редактирано от poroinik
последователни мнения
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък наложително. Въпрос на навик - аз като запаля колата първото нещо, което правя е да включа фаровете. Зима или лято винаги карам на къси. Виждам че все повече колеги карат така, което според мен е похвално. А доколкото знам на българските Волекси DRL-ите са долу до фаровете за мъгла и предполагам не са светодиоди. Не знам дали официалните сервизи предлагат диодни DRL-и...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Бойко, прав си, аз сам я регистрирах, явно и на pa4kov са сбъркали! ....

 

Аха, но моята беше регистрирана чрез дилъра (Митвас). Така, че проблема не е в newfan.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, относно дневните светлини, вече такива се предлагат фабрични, в Грейт Ауто, случайно ги видах на новите Волекси, монтирани до фарчетата за мъгла, чакам да се обадят за цената и колко време отнема монтажа!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимки с(намират се до халогените) и без дневни светлини:

1. С дневни светлини

2. Без дневни светлини

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, сигурно ви се е случвало да карате през деня с включени къси светлини + включени фарове за мъгла и да ви спират катаджии с обяснението, че фаровете за мъгла трябва да се използват само по предназначение, т.е. при мъгла.

Всъщност по закон наистина е така, но то си е малко издребняване да те спрат за това :D .

В тази връзка дневните светлини от снимката много ми напомнят на класически фарове за мъгла и си мисля, че ще паднат обяснения с полицаите. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дневните са отвътре на фаровете за мъгла ... няма как да се сбъркат. А и нищо не пречи да се демонстрира на ченгетата като се пуснат фаровете за мъгла и угаснат дневните светлини. Пък и се предполага че ще има някакъв документ от производителя удостоверяващ че са такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко те полицаите карат вече Волекси, скоро ще карат и произведени в България и ще знаят къде се намират дневните светлини хахаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дневните са отвътре на фаровете за мъгла ... няма как да се сбъркат. А и нищо не пречи да се демонстрира на ченгетата като се пуснат фаровете за мъгла и угаснат дневните светлини. Пък и се предполага че ще има някакъв документ от производителя удостоверяващ че са такива.

 

E тъй де...говорим на един език...ще паднат обяснения ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дневните светлини нямат за цел да осветяват нещо и така не би трябвало да заслепяват. малко е странно защо са точно долу в бронята до тия за мъгла и дали няма да има ненужни спирания от полицаите за да те питат защо аджеба караш на фарове за мъгла, но вероятно това е част от удоволствието да шофираш и да общуваш с униформените

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и сега по темата

поръчах волекса, в Митвас. Девойката в офиса беше много любезна. Остава и занапред да е такова отношението.

Малко се разочаровах че няма оригинален багажник за покрива на колата но явно ще се ползват разни други универсални. А е глупаво производителя да не е помислил за такъв багажник при положение че основния багажник на колата е толкова малък че като напазарувам в Кауфланд и няма да ми събере покупките :)

Да питам и друго - куките правят ли ви проблем ако сте махнали решетката за N1 от колата? Трябва ли постоянно да си седи там че ми се струва доста грозно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

и така

в крайна сметка днес взех Волексчето

разходих го до Севлиево - много съм доволен

с скорост около 90-100 км/ч със пуснат климатик, фарове (не че няма дневни светлини ама пуст навик) даде разход 5,9 бензин.

другата седмица ще ходя до Варна и ще тествам как е на газ.

ето и малко снимки на моя мъник

по пълни впечатления - утре че сега укъснях :)

post-6937-0-04010700-1345235459_thumb.jpg

post-6937-0-04738400-1345235469_thumb.jpg

post-6937-0-19357900-1345235476_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за добрите пожелания!

Честно казано 3 дни само такива получавам и всички са приятно изненадани от количката като ги повозя.

Вече и направих близо 600 км:), не знам ама като гледам гаранцията ще й падне на третата година! Но пък здраве да е.

Карам служебен ситроен с4 фейса 2012 г. - честно казано по нищо не отстъпва на ситроена(мисля че е 1.9 дизел), нито по пластмаси нито по вървеж нито по комфорт.

Сравнено със пежо 407 2011 г. модел(дизел), то май по ново няма за сега е далеч далеч след пежото, возия, материали, ускорение.

Не искам да сравнявам количката с премиум марките като БМВ и т.н тъй като според мен е напълно безмислено.

Сега общо казано за колата - вози доста прилично, багажника е отчайващо малък, имам решетка на задното стъкло, сложена е калпаво и се удря в задното стъкло. Волана ми е прекалено тежък - не знам само на мен ли ми е така или и други колеги усещат разлика то другите автомобили - при мен сравнението е от голф 3, ситроена и пежото. Също така като превключвам между втора и трета чувам странен звук от скоростната кутия. Трудно намерих крика - под шоферската седалка е! Фаровете са отлични, без забележка! Като пусна вентилатора на втора степен и се чува странен шум, също и от перката на радиатора след като изгася колата тя продължава да работи (което е нормално), но при спиране все едно няма смазка, то е скърцане то е чудо. В завоите е доста по стабилна от ситроена, само адмирации за китайците в това отношение. Музиката е екстра. Спирачките - тествах ги и съм доволен, спира отлично - може би 1 идея по добре от ситроена и по зле от пежото. Климата - нормално като за ръчен климатик си е ок. Видимостта от автомобила е отлична, седалката поне на мен ми е супер удобна - но тук всеки си има индивидуални изисквания към нея. Утре карам колата да й сложат газовата че не можаха да я монтират миналата седмица, нещо нямало уредби. Това се сещам засега, продължавам с тест драйва - очаквайте нови включвания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...