Jump to content

Реален разход на гориво на Hover H5 (газ, бензин)


admin

Recommended Posts

Пускам тази тема във връзка със системата за следене на разходи по МПС-то, която разработвам, а именно CarSpending.com, за който можете да прочетете повече тук:

http://forums.gwm-bg...1-%d1%82%d0%be/

 

В тази тема искам да призова всички, които имат желанието да записват всички пари, които дават по джипа си, да използват системата, за да се натрупа добра база данни от статистики и тя да е видима за всичко. Със системата като цяло може да се правят реални, много точни статистики, а не да си чешем езиците "мойто гори 5/100, честна дума!". Ако се съберат повечко хора, използващи системата за всеки от моделите на Great Wall, ще напиша модул за форума, в който да се виждат най-популярните профили от CarSpending в каре отстрани, заедно с разход на 100км и тн.

 

За сега искам да благодаря на следните хора, използващи системата с повечко данни към Hover-ите си:

http://www.carspendi...reat-wall-hover rtasev, среден разход бензин 11.7л/100км, скоро може би ще има и разход на LPG

http://www.carspendi...t-wall-hover-h5 bgg71, среден разход бензин 11.4л/100км, скоро може би ще има и разход на LPG

http://www.carspendi...t-wall-hover-h5 terminator, среден разход бензин 12.6л/100км, скоро може би ще има и разход на LPG

http://www.carspendi...t-wall-hover-h5 leomm, среден разход бензин 12.2л/100км, скоро може би ще има и разход на LPG

 

Системата скоро ще се развие още и ще може да споделяте там впечатленията си от дилърите, гаранционните сервизи и тн, анонимно, която информация ще видя също как мога да изкарам във форума. Ще е полезно новите потребители и бъдещи собственици да виждат кой дилър какво отношение показва към клиентите си, колко коректно и бързо работи в сервиза си и оставя собственика на колата щастлив.

 

Също така ви призовавам тук да обсъждате въпроси свързани с икономията на гориво на джиповете, какво шофиране до какви харчове води и каквото се сетите засягащо този въпрос. Ще пусна подобни теми отделно и за Voleex и за Steed

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трудно може да се каже колко харчи в тези задръствания но не е 11л за среден раэ, ДА

Редактирано от Great Wall bulgaria
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте при извънградско до Ловеч и обратно при скорост от 90 до 120 км/h ми даде среден разход 9.33 л. Градско или по скоро смесено около 11 литра. Като се има в предвид, че минавах прохода на Републиката където се налага да изчаквам камиони и не мога да подържам добра скорост. Ако пътувам до София мисля, че разхода ще падне и под 9 л.

Редактирано от bgg71
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте при извънградско до Ловеч и обратно при скорост от 90 до 120 км/h ми даде среден разход 9.33 л. Градско или по скоро смесено около 11 литра. Като се има в предвид, че минавах прохода на Републиката където се налага да изчаквам камиони и не мога да подържам добра скорост. Ако пътувам до София мисля, че разхода ще падне и под 9 л.

И аз в момента го засичам разхода на моя, за сега е около 10,3л бензин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е голяма и няма как да е с много нисък разход. Не съм виждал подобен автомобил да гори по-малко от това, което се коментира и не ми се вярва да има такъв случай

Редактирано от Говедо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз преди две години с моята Астра комби с 160-170км/ч по магистралата до Царево бях издухал почти цял резервоар, но на връщане с 90-110км/ч и пуснат климатик се прибрах малко повече от половин резервоар. Та зависи с колко я караш. Ако я настъпваш яко -гори много, ако я караш в разумните граници -до 120 например, разхода е доста добър:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Към разхода - с малката бутилка зареждам 42-43 литра газ, с които в смесен разход често с климатик изминавам около 320 - 360 км в зависимост от начина на каране и скоростта, сега лятото е по-динамично с повече стоене по светофарите. Изчислено това означава около 12 -13/100 което според мен е нормално. Минимума на който е свалих пролетта със скорост 80-90 извън градско умерено каране беше 8,5/100. Надявам се и други да споделят наблюденията си

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С голямата бутилка софийско градско правя от 12 до 15,5 литра на 100 км в зависимост дали карам по околовръстното. От която и бензиностанция да пълня газ разхода не се влияе много.

 

При извънградското съм достигал 9,5 със средна скорост 80км/ч, в други случай 10-11 литра, като това е с багаж.

 

На магистрала при неикономично каране и натоварен, джипа ми е давал 14-15 (като градското).

Редактирано от leomm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С голямата бутилка софийско градско правя от 12 до 15,5 литра на 100 км в зависимост дали карам по околовръстното. .........

 

Да, мисля, че има случаи на градско в които и аз стигам 14 може и 15. И пак зависи колко време дремем на светофари и колко често тръгваме и спираме. Но средно при мен е около 12-13л/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес, бях изненадан неприятно. Оказа се, че ховърчето ми е "изяло" 33 л. газ за 140 км. Това прави разход от 23.7 л/100 км. Е верно е, че в тази жега карам с климатик, но 23.7 л/100 км е прекалено. При предното зареждане беше показала разход около 10 л на 100км при предимно извънградско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес, бях изненадан неприятно. Оказа се, че ховърчето ми е "изяло" 33 л. газ за 140 км. Това прави разход от 23.7 л/100 км. Е верно е, че в тази жега карам с климатик, но 23.7 л/100 км е прекалено. При предното зареждане беше показала разход около 10 л на 100км при предимно извънградско.

Възможно е да са те подвели в зареждането с газ. За момента не ми се е случвало, но преди години от мак 18 литра, които можеше да побере бутилката ми изкараха близо 30. Съмнителен ми е този разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да са те подвели в зареждането с газ. За момента не ми се е случвало, но преди години от мак 18 литра, които можеше да побере бутилката ми изкараха близо 30. Съмнителен ми е този разход.

 

С малката бутилка съм (55 л). Преди да заредя бяха изгаснали три светодиода (около 30 л). Предния път бяха изгаснали само два и тогава успях да заредя 20 л. Зареждането го прявя от една и съща бензиностанция. Не мисля, че ме лъжат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен са те излъгали.Или по-лошо-изтекла е или нещо е станало.Този разход няма как да стане,без да почне колата да ти се дави или да мирише на газ покрай нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен са те излъгали.Или по-лошо-изтекла е или нещо е станало.Този разход няма как да стане,без да почне колата да ти се дави или да мирише на газ покрай нея.

 

Да разхода е нереален. Така е, но това установих. Имам принципа да зареждам до горе, а и всичи светодиоди си светнаха. Когато минавам покрай колата не мирише на газ. Не знам дали не е свързано с това, че зареждам при над 30 градуса и оттам газта има по-ниска плътност и по-висок обем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак такова разширение не вярвам да има при температурни амплитуди...да речем литър-два-ок,ама 8-10...Щом няма теч,значи са те цакали на бензиностанцията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за бензиностанцията е напълно възможно. Дори и неумишлено може да е станало. Аз миналата седмица зареждах на една, и не беше завит докрай преходника за зареждане. И тъй като стоях близо до колата, ми направи впечатление първо, че замириса на газ, и второ, че брояча се върти някак си бързо. Отидох от близо да видя какво става, и тогава ми направи впечатление, че излиза газ между преходника и пистолета. Казах на човека който зареждаше, той спря, но вече бях навъртял 15-17 литра. Затегнах го хубаво и продължих, като после събра 42 литра. Така, че напълно възможно е, едно недоглеждане да доведе до изтичане на газ при зареждане, и пак ще кажа, че не става дума дори за измама, тъй като газта реално е минала през брояча но вместо в резервоара е излетяла в пространството.

А относно светодиодите, все още не мога да разбера кой кога изгасва.Само първият го разбрах, че гасне като измина 130-140 км, но оттам нататък гаснат различно.....

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още за разхода - обиколка този уикенд по плажовете на Южното Черноморие - за 232 км. - ( 32 градско, 200 извън ), на климатик със скорост 90-100 км/час - 25 литра газ,какво да не му харесвам ? Очаквам и вашите наблюдения за разхода на джипа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера в големите жеги с климатик - 320км извънградско ( 50км. по междуселските пътища в Еленския балкан) 41,9л. газ. = 12,81л./100км.! Мисля, че е добре. :hello2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още за разхода и от мен- ~ 240 км. (магистрала ~200 км). С климатик. Скорост 120-140 км/час - 40 литра газ, какво да му харесвам?

 

Хм, много ! Само един път ми даде разход около 15-16 с юнашко ( ама яко) каране градско - извън градско. И си мисля, че ако я настъпваш с тази скорост наистина вдига разхода. Не зная дали някой има наблюдение относно това колко с качва климатика. По вървенето усещам, че няма да е половин-един литър а доста повече. Някой да знае ?

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При последното зареждане машинката даде много приличен разход 12.3 л/100 км при изминати около 220 км градско (София) + извънградско (София-Боровец-София). Има голямо значение отношението към педала на газта. Ако се натиска често до "ламарината" автомобила ще дава много висок разход, но ако педала на газта само се "гали", тогава разхода ще е нисък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за ~7000 км. на газ разход под 15 л./100 км. никога не съм имал. Всъщност не, веднъж имах 14.9. :)

Определено се имам за икономичен шофьор и понятието "газ до ламарината" не ми е познато. Явно трябва да я водя в сервиза за диагностика и евентуална настройка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Днес, отново поставих рекорд. 25.7 л/100 км, реален разход (изразходвани 37 л преди последното зареждане, при 2 светещи светодиода). Това е само градско шофиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не са нормални стойности. При икономично каране според мойте представи с пълна бутилка до горе около 15 го докарвам. Забелязах че при същото каране, но ако зареждам по 20 литра, изкарвам същото време както и с пълна бутилка. Сега ще започна да зареждам по 20 литра да видя дали няма да падне разхода :). Досега винаги зареждам до горе газ и бензина ми е на средата на резервоара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес, отново поставих рекорд. 25.7 л/100 км, реален разход (изразходвани 37 л преди последното зареждане, при 2 светещи светодиода). Това е само градско шофиране.

 

На мен също ми даде в София-градско по сметки 20л/100км. Не ме притеснява толкоз разхода ,а нещо центровката но ще покарам още няколко зареждния и тогава ще го водя на "доктор". Колата на газ стана мудна и изка много настъпване от което мися ,че идва високия разход. На празен ход като натиснеш педала на газта при бензин се получава плавно повишаване на оборотите,а на газ се получава ена дупка докато тръгне да набира.

Редактирано от Niki.A.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • admin unpinned this тема

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...