Jump to content

Реален разход на гориво на Hover H5 (газ, бензин)


admin

Recommended Posts

Както бях писал малко по-напред, зареждам на Лукойл просто защото ми е удобно. Добре, ама съвсем целенасочено започнах да зареждам на Петрол и още една квартална бензиностанция. И разхода ми при 40/60 градско/извънградско падна на 10 -11. Направо се чудя дали е възможна такава разлика в газта. Верно,че не е толкова студено и карам с не повече от 90км/час.....ама с Лукойлската газ под 13 рядко падам. Имате ли наблюдения ?

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както бях писал малко по напред, зареждам на Лукойл просто защото ми е удобно. Добре, ама съвсем целенасочено започнах да зареждам на Петрол и още една квартална бензиностанция. И разхода ми при 40/60 градско/извънградско падна на 10 -11. Направо се чудя дали е възможна такава разлика в газта. Верно,че не е толкова студено и карам с не повече от 90км/час.....ама с Лукойлската газ под 13 рядко падам. Имате ли наблюдения ?

Аз също 25000 км. зареждах само на Лукойл, но вече от 1000 км. зареждам на Петрол и разхода падна на градско около 12

А преди около 13 се движеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Умишлено правя пето зареждане различно от Лукойл. Смесеният ми разход падна на 11-12. На извънградско с умерено каране до 90-92км/час - под 10/100.

Хм, Лукойл ти роден наш.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Днес - 387 км смесено каране - 41 литра газ. Предното зареждане беше с Блуфорс на Петрол. Сега заредих на една бензиностанция в Бургас която от скоро има колонка за газ и се опитва да привлече клиенти с цена от 1.30 на литър в началото. Не можаха да ми кажат от къде е газта,но твърдяха, че е добра. Да видя какъв разход ще ми даде там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, с риск да досаждам /има такива мнения/, ще кажа само едно: Не зареждайте никога повече

Редактирано от st.videv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1) Сместа и над 80% си остава същата. Може би искаш да кажеш, че става рисковано, че ако е пълна над 80%, заради налягането може нещо да се спука :)

2) Това, че са ти сипали 31 литра по колонка, не значи, че са ти сипали толкова газ в бутилката - мен на 30 литрова бутилка (в която не мога да вкарам повече от 27-28 при изгаснала на газ кола) са ми сипвали 36 литра газ, а газта свърши за същото разстояние, за което и 27-28. Бил съм излъган, вероятно и ти :) Принципно (и по закон) всички колонки за газ изключват при определено налягане, което по стандарт се вдига при 80% запълване на бутилката. А бутилката ти е предвидена и много по-голямо налягане да издържи.

3) Ако пропан-бутана "остане запълнен в цялото затворено пространство" няма да се разшири безконтролно, ако няма външни фактори - ще си стои целия под формата на течност, в съд с огромно налягане. Ще се разшири от топлина, например, не от незнайни физически закони. Проблем е, ако налягането в съда е по-голямо от колкото е предвиден да понесе в комбинация с удар, пряка слънчева светлина и тн.

4) Това, че на сина му е избил предпазния клапан по-скоро говори за некачествен/дефектен клапан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз споделям, каквото съм чел и знам за тези години 30 години "газаджия"...никого не ангажирам.
 

Редактирано от st.videv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Хванал ме е спокоен период на каране(може и да е от пролетта) в който карам с 80-90 максимум извън града. И много се кефя, защото разхода се върти около 9-10/100. В града си е нормално 13 до 14/100. В Бургас има една бензиностанция която от скоро пусна газ (румънска), и цената и е с 5 ст. под тази на Лукойл (днес е 1,12) Допълнително ползвам отстъпка от 5 ст. на литър и цената на която карам е най-ниска от 1 година насам - 1,07 ! Принципно винаги пълня до горе, и като погледнеш спадането на цената с 30 ст. става осезаема. На пълна бутилка е 12-13 лв.Който кара много го усеща.Както много пъти съм писал,производствената цена на газта е 1/3 от тази на дизела. Ама хайде да не съм максималист, и тази цена ме устройва. Дано се задържи за лятото, което малко ме съмнява....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мисля,че това си е напълно реален разход на гориво :) за цената на газта си прав,но сега като настъпи летния сезон и пак ще я вдигнат защото ще има по-голяма консумация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой е запознат може ли да стане, от къде да се започне и кой да застане зад гърба - да пише. Ама е малко вероятно. Защо да правят такива карти за отстъпка ? Тези за които говориш са предполагам на Лукойл ? Но съюза на превозвачите са голямо обединение с много членска маса и превозни средства. По този начин веригата си осигурява сигурни поне 50% клиенти в цялата страна. А на нас за какво да ни направят......ние сме 2 шепи хора. Да не прозвучи като песимизъм, не съм запознат и просто разсъждавам като лаик. Ако може да стане - с две ръце съм !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Сега и аз да се впиша в тази тема,както писах в другата тема тръгнах от гр.София за Клисурския манастир през прохода Петрохан,на другия ден пак до гр.София да оставя част от пасажерите и тръгнах за гр.Кюстендил и там се помотахме малко.Бутилката ми събира 43л газ и минах 325км= 13/100км но мисля че ще падне още малко ако го нямаше проблема с адно ляво колело,като това е без пуснат климатик,защото нямаше нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода е нормален - все пак минаваш Петрохан, натоварен с хора.....на горе сменяш по-често предавки, а имаш и градско в София - тръгни,спри.......Разход 9-10 дава когато караш на 5-та равномерно без особена динамика, и със скорост до 100 км/час. От там нататък разхода се увеличава пропорционално със скоростта. Бях писал - на магистрала със средна скорост 130, непрекъснато пуснат климатик, 4-ма човека и багаж разхода беше 14/100. А както мноооооого пъти сме писали - зависи и каква газ си заредил. Никой не знае какво сипва в резервоара, просто после се чудим защо гори много или малко автомобила....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Г-н Видев това със загряването на колелото е,че ми затягаше и ме спираше,затягаше спирачката.

Колега radioworld аз от разхода съм доволен,все пак бяхме и 5 човека и въобще не се оплаквам,но не знам дали ще ми даде чак 10/100км.,но следващия път ще го пробвам и ако падне до 11 ще съм прекалено доволен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Зравейте! Имам Hover 5 от средата на август миналата година. Навъртях досега повече от 26 000 километра. Разхода ( смесено, градско, магистрала, извънградско) е 13- 13,5 /100км  (газ), но наистина зависи колко настъпваш...реално, на магистрала със скорост 130-140 км/ч гори колкото и повече от градското. Пролетта бяхме за 3 дена в ловешкият балкан и навъртяхме 680 км, но карахме бавно (80- 100 км/ч), защото бяхме няколко коли, и средният разход за тия километри беше 11л /100км !!! Забележките към колата са малко....скрибуца някакъв тампон отзад ( като каруца е в аудио отношение), и малко слабичък идва двигателя за тоя тонаж, всичко останало си е суперско!!! НО НАЙ ЛОШОТО......Зимата ме удари автобус отзад , през декември. Карах със стреч фолио вместо стъкло до края на ФЕВРУАРИ, докато пристигне врата, стъкло, броня и фарове за мъгла. Чистачката пристигна през месец МАЙ!!!!! В багажника има три счупени кори....ОЩЕ ГИ НЯМА!!!  :angryfire:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Разход на газ от последното зареждане - 11,42 лв/100км /смесен/ Замервам пълна - пълна, като зареждам от една и съща газоколонка. Цена за днес - 1,24 лв/л.

Редактирано от JI_GIT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Нова засичане. Само градско /100%/ на отсечки по около 1-2 км. Двигателя почти през цялото време е студен. Маршрута е с 1 светофар. Разход 22.24 лв/100км. при цена 1.30 лв/лт. / Който е от Бс. - маршрута е Калоян 122 - паркинга зад БСУ. Светофара е на билковата аптека. Мисля, че е отлично за толкова накъсано каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това мисля, че е страхотен разход, тъй като го караш само студен. :)

Редактирано от Говедо
Сложно съставно изречение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • admin unpinned this тема

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...