Jump to content

Реален разход на гориво на Hover H5 (газ, бензин)


admin

Recommended Posts

 

На мен също ми даде в София-градско по сметки 20л/100км. Не ме притеснява толкоз разхода ,а нещо центровката но ще покарам още няколко зареждния и тогава ще го водя на "доктор". Колата на газ стана мудна и изка много настъпване от което мися ,че идва високия разход. На празен ход като натиснеш педала на газта при бензин се получава плавно повишаване на оборотите,а на газ се получава ена дупка докато тръгне да набира.

 

И аз смятам да го покарам още малко и при първото ТО ще помоля в сервиза дали не трябва нещо да се регулира. По принцип колата си е леко мудна, но това си го обяснявам с малката мощност на двигателя спрямо теглото на автомобила. Забелазал съм сравнително често, че при потегляне на първа колата да се "задавя" за момент около секунда и после бързо вдига обороти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И аз смятам да го покарам още малко и при първото ТО ще помоля в сервиза дали не трябва нещо да се регулира. По принцип колата си е леко мудна, но това си го обяснявам с малката мощност на двигателя спрямо теглото на автомобила. Забелазал съм сравнително често, че при потегляне на първа колата да се "задавя" за момент около секунда и после бързо вдига обороти.

 

Не бих казал, джипа да е чак толкова муден. Не е като хечбек 2,4, но не и толкова трагичен. По документи му дават (по спомен) 12 сек до 100 км/ч, като сравнение Опел Астра 1,6 бензин е около 10-11 сек (пак по спомени). Не е пъргав, но като набереш си върви колата доста прилично за близо 2 тона маса.

 

Разхода ви не е добър и това определено е проблем, за което сервизите трябва да се погрижат и според мен няма какво да чакате още няколко зареждания. Една бърза диагностика, няма да отнеме много време и ще отговори на много въпроси. В случай че не ви дадат логичен отговор за големия разход, отидете на второ мнение в друг оторизиран сервиз.

Редактирано от leomm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно климатика в градски условия вдига много разхода......чета и направо съм учуден от разхода на някой колеги - 20/100 си е много сериозно. Друг вариант да разберете дали е от газта или толкова си гори, е да покарате известно време на бензин и да засечете какъв е разхода. Ако падне драстично - проблема е при работа на газ. Ако ли не - проблема е по-сериозен. Имаше един стар лаф, в който се казва: "в разговор с колега шофьор винаги ще излезе, че неговата кола върви повече и гори по-малко от твоята...." :toothy9: Но в случая става дума за много сериозен разход, който няма нищо общо с този посочен по каталог. Аз продължавам да засичам като винаги пълня до горе, и досега най големия разход който ми е дала е 14-15, и то много рядко. Най-често се въртя около 12 - 13. Е,ако си поставя за цел да карам умишлено икономично, без климатик стигнах 9/100. Но то пък такова каране изнервя. На мен сега ми се случва да въртя повече извън градско, сигурно ако карам няколко дни само градско и моя разход ще скочи на 15 - 16, знам ли ?

 

А, и още нещо важно към колегите с висок разход - още като взех колата след монтажа, в сервиза ми казаха да огледам и ослушам около колата като зареждам бутилката. Да не "съска" или да замирисва на газ. Защото било възможно да изпуска по малко от някъде. Дори ако няма никакви видими признаци но разхода ми е много по-висок от този на бензин, да отида в сервиза. Та хубаво е и вие да го направите.

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се връщам от региона на Жеравна, 5 човека с постоянно включен климатик - разход за 200 км - 23 л. газ. На връщане - пак толкова като се има в предвид,че 50 км на отиване и връщане са на магистрала със скорост 120-130 км/час. За това продължавам да се чудя на големият разход цитиран в по-предни постове . Може би наистина има проблем с реглажа на газовото...... :book1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,

Днес 473км- 52л.газ=10.99 л.газ/100км.

- магистрала 190км.( 120-140км/ч)

- първокл. път 150км.

- 20км. в София

-110км. второкласен път.

- 280км. с климатик.....

- 2 човека почти без багаж...

Така и не разбрах гори ли бензин заедно с газът при движение или само при запалване, но за 2500км и за около 2 месеца каране и градско, от максимално пълен резервоар, бензина е намалял по стрелковия прибор по-малко от едно деление?!?!? Като го допълня, ще разбера колко е. Точните цифри са в сайта за разходите http://www.carspendi...t-wall-hover-h5.

Редактирано от newfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,

Днес 473км- 52л.газ=10.99 л.газ/100км.

- магистрала 190км.( 120-140км/ч)

- първокл. път 150км.

- 20км. в София

-110км. второкласен път.

- 280км. с климатик.....

- 2 човека почти без багаж...

Така и не разбрах гори ли бензин заедно с газът при движение или само при запалване, но за 2500км и за около 2 месеца каране и градско, от максимално пълен резервоар, бензина е намалял по стрелковия прибор по-малко от едно деление?!?!? Като го допълня, ще разбера колко е. Точните цифри са в сайта за разходите http://www.carspendi...t-wall-hover-h5.

 

 

.......Относно добавяне на бензин към разхода - това добавяне не позволява на бензиновите инжектори при стартирането да остават сухи или образуват налеп както и бензиновата помпа да стартира на сухо, следователно, е необходимо да има достатъчно бензин в резервоара. Поради това съображение, трябва да вземете предвид ограниченото потребление на бензин от приблизително 1 литър на 200 км.

Тази газ система се захранва с бензин само при запалване, което автоматично гарантира, че двигателя на вашето превозно средство работи за кратко с бензин, след стартиране, след което преминава на газ когато газовата помпа създаде необходимото налягане в системата......

 

Това го бях превел от книжката на газовото в една друга тема. А относно разхода - мисля,че това е нормалния. Ако други колеги имат наблюдения - да пишат.

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предимно градско в София - разход на газ 14-15 на 100 - с включен климатик.

Обаче ми прави впечатление, че харчи около половин резервоар бензин на около 3000 км, паралелно с газта. Много ми се струва, това нормално ли е? :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предимно градско в София - разход на газ 14-15 на 100 - с включен климатик.

Обаче ми прави впечатление, че харчи около половин резервоар бензин на около 3000 км, паралелно с газта. Много ми се струва, това нормално ли е? :huh:

 

Да, нормално е за 3000 км да изгори м/у 15 и 20 литра. Много зависи и колко често се пали колата, тъй като всяко стартиране е на бензин. Т.е ако за 3000 км примерно е запалена 300 пъти, ще даде по-голяма консумация от колкото ако е палена 100 пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз досега съм минал 2200км на газ от самото и поставяне, като точно преди да я закарам в сервиза за монтаж напълних до горе резервоара с бензин. Все още не ми е паднала нито 1 чертичка на индикатора за бензин. Почти всички тези километри са изминати в София, като преди това на бензин в София първата чертичка на индикатора за бензин изгасва при 130-135км. Това означава, че първата чертичка изгасва след изхарчени около 10л бензин, а на мен още не ми е изгаснала за 2200км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз досега съм минал 2200км на газ от самото и поставяне, като точно преди да я закарам в сервиза за монтаж напълних до горе резервоара с бензин. Все още не ми е паднала нито 1 чертичка на индикатора за бензин. Почти всички тези километри са изминати в София, като преди това на бензин в София първата чертичка на индикатора за бензин изгасва при 130-135км. Това означава, че първата чертичка изгасва след изхарчени около 10л бензин, а на мен още не ми е изгаснала за 2200км.

 

Ще изгасне. Само стой и гледай ! :toothy12:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно какво стана с колегите които имаха много висок разход на газ ? Аз продължавам да карам доста (вече навъртях 11000 км) като 6000 са на газ от края на месец май. Последното зареждане - 240 км - 29 литра газ ! Карам постоянно на климатик, но и при предни зареждания разхода се върти около 12-13. За това много се учудих на разход 18-20.... ..та ако нещо са установили ще е интересно да споделят - на всеки може да се случи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено мога да кажа, че ако се зарежда около 20 литра газ, разхода е по-нисък. С ползване на климатик през половината от времето за последните 4 зареждания средния разход е 14,21 литра на 100, което е само софийско градско каране (вярно в летен сезон) при неикономично каране.

 

Това е едно от първите неща за икономичното каране, да се отървеш от всичко излишно което караш в колата :) Все пак бензина ми е на половина пълен (около 35 литра) и той си тежи.

 

С голямата бутилка от празно до горе напълних 53 литра.

Редактирано от leomm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение е, че климатика почти не вдига разхода- може би 0.5л , не повече. /извънградско разбира се/.

Но при всички случаи разход 18л. и повече не е нормален, стига колегите да не са пробвали по билото маршрута Ком- Емине или нещо подобно... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение е, че климатика почти не вдига разхода- може би 0.5л , не повече. /извънградско разбира се/.

Но при всички случаи разход 18л. и повече не е нормален, стига колегите да не са пробвали по билото маршрута Ком- Емине или нещо подобно... :)

Значи аз си взех и успях да подкарам OBD2-то на Hover-a успях да го настроя с едно приятелче много точно с една от многото програми който пробвахме. Направи ми впечатление ,че на празен ход програмата отчиташе разход от 1.8л което е дубал за другите ми коли с климатик скача на 2,5л на час,говоря за бензин за газ още не съм го пробвал. Моментен разход най много ми отчете 42л/100км , други данни който може да ви заинтересуват е ,че в София за един резервоар пробег времето което прекарва колата в престой е 2,53мин средно което ще рече от 5,4 до 7,5 л ей тейа в въздуха !! Мойта на газ закова на 17,5л/100 сега ще ходим до Ст.Загора и ще проверя извън градско как е!!!

Редактирано от Niki.A.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газ 14 на градско и 10-11 извън е нормалния разход за тази кола. Няма как да е по-малко при тонажа и литража на Ховър

толкова ми даваше и Ауди 100 2.0 115к.с.

Такова е и моето мнение. Все пак за повече инфо погледнете подписа ми и на тези колеги с такъв подпис. Там има и по-подробна информация (carspending). Например колко е разхода само по магистрала или смесен цикъл.

Поздрави!

Редактирано от terminator
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята влезе в бокса вече,дано да има ефект. :) На отиване към Ст .Загора с много икономично каране 120км /ч до 140км /ч при изпреварване без климатик вечер при по ненатоварена магистрала разход 14,5л / 100км газ,повече не успях да икономисам за справка на бензин с същото каране и малко по агресивно даже до 160км /ч и включен климатик 10,5л бензинец . На връщане реших да прежаля някой и друг лев и по настъпих доста 160-180км /ч постоянна скорост с климатик 18л / 100км ,при такова юркане на бензин не съм вдигал над 15л / 100км !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Вече съм почти на 13.000 км.....продължавам да засичам разхода на газ - твърдо мога да кажа, че смесения разход е около 13/100. Като казвам, че този разход е на скорост над 90/км в час. Последно ходих до София на концерта на RHCP (жесток концерт :icon_rr: ) Разхода който ми даде с климатик при скорост 130 - 140 км беше 14/100. Засечено ! На връщане я пробвах колко набира на равно - съжалявам, че не снимах километража - 180 ! Направи ми впечатление, че около 155-160 колата започна да става шумна...не зная дали е от гумите,завихрянето или нещо друго. Но ги вдига. Другата седмица заминавам за Италия, ще пробвам как върви с тяхната газ и по техните пътища. Е тогава ще и хвана реално разхода на магистрала......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! И аз съм горд собственик на Ховър от 3 седмици. Навтъртях 1500 км по всякакви пътища, включително и черни. Като цяло съм много доволен, свикнах с управлението за 1 ден, супер удобен. Имам и малки забележки....вероятно при монтажа на превключвателя бензин- газ, са бутали скоростният лост и не са притегнали контрагайката и хлопаше и за да не хлопа го завих и сега ръкохватката е настрани. Малко скърцаше возията, но спря. Относно разхода....на първото зареждане ( говоря само за газ) , бях потресен от разхода- около 24/100- смесено каране. На второто падна на 16/100. на третото 12,2/100, на четвъртото 12,7/100 ( последното основно по магистрала, но умишлено карах 130- 140). С тия "евроскопявания" на двигателя са направили малко кофти- автомобила при движение е малко "гумен" като динамика....нужно е да "ръчкаш" на двойно-ниски предавки, за да можеш да изпреварваш безопасно.

Редактирано от Freediver
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1750 км от Бургас до Лидо ди Йезоло,(до Венеция) знаете от Ниш до тук са само магистрали. 18 часа път и 7 зареждания на газ по 40 литра=280 л. Разхода отива около 15/100 с постоянно включен климатик и скорост 130 - 150 км/ч, С едно зареждане на бутилката (около 41-42 л.) изминавам 310-330 км при тази скорост. Прави ми впечатление, че в Сърбия на газ станциите колонките са с по-слабо налягане и едва взима 35-38 л. В Хърватия пък рядко се среща газ по бензиностанциите. и намерих само на 2 места. В Словения и Италия е добре, като цената на газта е средно 0.83 - 0.86 Евро цента. На връщане ще се постарая да засека по-стриктно разхода. А иначе автомобила си върви и държи чудесно. В Италия засичам вече няколко такива и ми прави впечатление, че на всички бутилките са им прибрани в кожух....ама тази тема вече не е толкова актуална.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1750 км от Бургас до Лидо ди Йезоло,(до Венеция) знаете от Ниш до тук са само магистрали. 18 часа път и 7 зареждания на газ по 40 литра=280 л. Разхода отива около 15/100 с постоянно включен климатик и скорост 130 - 150 км/ч, С едно зареждане на бутилката (около 41-42 л.) изминавам 310-330 км при тази скорост. Прави ми впечатление, че в Сърбия на газ станциите колонките са с по-слабо налягане и едва взима 35-38 л. В Хърватия пък рядко се среща газ по бензиностанциите. и намерих само на 2 места. В Словения и Италия е добре, като цената на газта е средно 0.83 - 0.86 Евро цента. На връщане ще се постарая да засека по-стриктно разхода. А иначе автомобила си върви и държи чудесно. В Италия засичам вече няколко такива и ми прави впечатление, че на всички бутилките са им прибрани в кожух....ама тази тема вече не е толкова актуална.

До голяма степен това са и мойте наблюдения.... 330-350 км с едно зареждане (при малка бутилка). Ако се кара с до 120 -125 км/ч разхода отива на 12-12,5 (редакция - става реч за среден разход)

Редактирано от terminator
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

До голяма степен това са и мойте наблюдения.... 330-350 км с едно зареждане (при малка бутилка). Ако се кара с до 120 -125 км/ч разхода отива на 12-12,5

Аз за шест месеца и навъртях 21000км. и мога да кажа :

извънградско- 10,5л.

градско с клима/Варна/-14л.

Разхода е засичан на газ, иначе и на бензин ми правеше такъв разход.

смесен разход- 12,5л

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моите наблюдения показват разход близък до този на Joro когато карам до 100км/час. Но в последно време ми се налага да съм повече по магистрали където се кара 130-140 постоянно. Тогава разхода е около 13/100. В началото на седмицата я пробвах за кратко по един участък преди Бургас - вдигна 192 км/час ! Съжалявам че не снимах километража. Следващия път ! Това беше само за проба, иначе повече от 140 избягвам да карам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз одавна не съм се оплаквал!!! :toothy12::angel1::toothy12: В пеък когато ходихме до Пловдив да разгледаме новите предложения на GW, гадинката ми направи много гаден номер. Тамън слизахме от магистралата и настъпвам да се включа в движението,а то кво става забива и намаля пускам гаста върви повече - драма!!!!! По сметки остават 5л газ докато свъши ,светна лампичката за грешка в компа и се сетих да мина на бензин. Звънахме в сервиза и ни казаха ,че това било нормално!!!трябва секи път да минаваме ръчно на бензин като останела една лампичка , ако испунем момента и светне грешка да ходим да ни я изтрият.Ма аз не съм съгласен с това ,до сега сама си е минавала на бензин и не смятам ,че трябва д си търкалям 15л газ в бутилката ей така заради идеята.Айде 10л както и д е трябва да се пази помпата примирил съм се. :) Иначе, разхода си ми е висок,обяснявам си го с по агресивното шофиране 15-16 градско и магистрака и извън градско се тая как караш! Продължава да не върви добре както на бензин,а с нормално каране на бензин съм сваял до 9л и 10,5 на магистала с 140-150км/ч.даже сутрин вече не пали от раз чак от 3-4ти път въртене на стартера за по 2сек което си е чисто кощунство за акумулатора и кво ли още не! Като вив гледам само аз ли съм с такъв ненормален разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • admin unpinned this тема

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...