Jump to content

Подмяна на изгоряла лампа за къси светлини


Recommended Posts

В рамките на месец ми изгоряха последователно лампите (H7 55W) на десен и ляв фар.

 

До тук добре, случва се и това, но подмяната се оказа истински екшън.

 

Изчетох книжките (български и английски) и там много лесно описват подмяната - само с подменя се. Но се оказа,че демонтирането на изгорялата не е чак толкова опростено. На десния бърках в една много тясна ниша, след което няколко дена имах болки в дланта. Наложи се човек от сервиза да идва да ми помага. От него видях, че се бърка отстрани на тази ниша. С много усилия успя да я подмени.

 

При следващата, вече се бях подготвил от видяното. Наистина отстрани става по-лесно, но проблемът възникна когато трябваше да се откачи лампата от щипката която я прикрепя. Отново виках същия човек и съм му благодарен за помощта. Оказа се, че за да се освободи трябва тази щипка да се придвижи в едната посока и нагоре, но това не е толкова лесен процес.

 

Надявам се повече да не ми изгарят лампи, защото не е помислено за лесната им смяна, както беше при предната ми кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В рамките на месец ми изгоряха последователно лампите (H7 55W) на десен и ляв фар.

 

До тук добре, случва се и това, но подмяната се оказа истински екшън.

 

Изчетох книжките (български и английски) и там много лесно описват подмяната - само с подменя се. Но се оказа,че демонтирането на изгорялата не е чак толкова опростено. На десния бърках в една много тясна ниша, след което няколко дена имах болки в дланта. Наложи се човек от сервиза да идва да ми помага. От него видях, че се бърка отстрани на тази ниша. С много усилия успя да я подмени.

 

При следващата, вече се бях подготвил от видяното. Наистина отстрани става по-лесно, но проблемът възникна когато трябваше да се откачи лампата от щипката която я прикрепя. Отново виках същия човек и съм му благодарен за помощта. Оказа се, че за да се освободи трябва тази щипка да се придвижи в едната посока и нагоре, но това не е толкова лесен процес.

 

Надявам се повече да не ми изгарят лампи, защото не е помислено за лесната им смяна, както беше при предната ми кола.

 

Любо, с тези задължителни светлини ще ги сменяме често така, че свиквай ! Някъде бях описал приключението си със смяна на крушка - не уцелих гнездото и бях я пуснал вътре в самия фар ....не искам да си спомням за 40-те минути в които се опитвах да я извадя.....така, че на всички които им предстои смяна - много внимателно, че ваденето после е много неприятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всички по-нови коли е такова положението .Наскоро се наложи да сменям изгоряла крушка на астра 2005г. през специален отвор в подкалника! Така че слагайте само качествени крушки да става по-рядко процедурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора не мога да ви разбера :) Защо ви е нужно да се занимавате с глупости и да си губите цял ден в опити за смяна на крушката като за 14 лв ти я сменяват в сервиза заедно като в тази цена е и самата крушка. При други марки цената е в мега пъти повече. За Опел може и към 70лв да ти отиде. :) да не говорим за други марки :)

 

Присъединявам се към изказването на колегата, че при всички нови коли е така. И на Опел астра се бърка през калника и на рено и на форд, само с тези съм си имал вземане даване за други не знам. Едвали на някое Порше или Мерцедес ще е лесна смяната, като на по-стар модел от същата марка.

Редактирано от Ванката
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям Ванката. Една хубава сутрин си паля Ховърчето и съседа ми вика, че ми е изгоряла крушката. Оставям детето на детска и бегом в Митвас. Момчетата свършха работа за 15-20 минути, даже нямаше време за едно кафе. А цената беше някъде около 15-20 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, като си купил такава кола не става въпрос за 15-20 лв. Но аз съм инженер по образование, и някой дребни неща ме влече да си ги разгледам и отстраня сам. Разбира се двигател няма да разглобявам, ама ми е неудобно с 28 годишен стаж като шофьор да отида в сервиза да ми сменят една крушка което не е толкова трудно при Ховъра. Както не мога да обясня на жена, удоволствието сам да си измиеш колата понякога (макар, че не струва повече от 5-7лв). Е да, ама кефа си е друга работа.Както и да е - вчера писах, че ми е паднал ремъка на климатика и утре ще ходя в сервиза да го поставят. Но днес имах време и желание, вдигнах капака да погледна къде се поставя и как се оптяга - добре, че го направих, защото на двигателя се беше свила една моя приятелкаpost-5233-0-45584600-1359303186_thumb.jpg и кой знае какво щеше да стане ако бях запалил двигателя - майната му на колата, ами щеше да отиде котето тъй като единствения път да излезе е през всички ремъци и шайби. Та като огледах, няма нищо по-лесно от това да сложиш този ремък - два болта и един ключ 14. Супер лесно и интелигентно направено - е, поставих си го, отнеми 6 минути. Не си заслужава, за нещо елементарно утре да губя 30-50 или не знам колко минути, защото в сервиз винаги се чака.

Та въпроса беше за малките радости от дребни неща с които си се справил. С големите неща се борим всекидневно......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, а какво правим ако по време на движение през нощта извън града изгорят крушките или поне едната от тях? Тогава пътна помощ ли да викаме? :) Добре, че на Волекса по-лесно се сменят а и моите ръце са малки хаха

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено малките ръце помагат ;)

 

Любо да ме извини за оффтопика, но понеже беше боднат клип за меган-а...

 

Не знам колко опитен беше тоя чичко Стиви(поне така беше представен), но беше прекалено свалянето на гумата и завирането с фенерче под калника. Както беше споменато по-горе на астра h се бърка от същото място, само че отвора е правоъгълен - отнема не повече от 2 мин.

При чичко Стиви - 45 мин.... е освен опит е нужна и малко сръчност ;)

Абе както се казва - шоу да става, хората да се радват!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Днес крушките на късите изгоряха едновременно в пълен синхрон (с каква точност ги изчисляват само :hello2:) Смяната отне не повече от половин час :toothy12:

 

За отместване на телената щипка, която държи на крушката на левия фар, много помага гаечното ключе от оригиналния комплект с инструменти. При десния операцията минава изненадващо гладко, ако се откачи маркуча на водата за чистачките, застане се с лице към предното стъкло и се работи с дясната ръка.

 

Относно качеството на светлината - не слагайте крушки General Electric :sign13: Пожелавам им бързо изгаряне :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, човека дето купих колата от него/ до сега е продал 4, внесени от Италия/ по повод обаждането ми за изгорял габалит вляво, каза: фара е с три болта - сваля се и се сменя :icon_cyclops_ani:. Не съм намерил време да го сменя имам 2500 и 50 по черен път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига, бе ! Цял фар за една крушка - малко в повече ми се вижда. Не е толкова трудно, особено ако вече си го направил веднъж. Миналата седмица го направих за трети път, и ставам все по-добър и бърз (само не мога да се науча да не си дера ръцете ама мястото е наистина малко) На мен първите ми крушки изгоряха в синхрон с разлика 4-5 часа. Сега изгоря само левия, но съм готов с крушка и за десния. А колкото до това ако изгори на пътя - сменя се бързо, дори само на габарит. Ако имате и фенерче под ръка.....е-хеее, и сервиз може да направите :toothy12:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига, бе ! Цял фар за една крушка - малко в повече ми се вижда. Не е толкова трудно, особено ако вече си го направил веднъж. Миналата седмица го направих за трети път, и ставам все по-добър и бърз (само не мога да се науча да не си дера ръцете ама мястото е наистина малко) На мен първите ми крушки изгоряха в синхрон с разлика 4-5 часа. Сега изгоря само левия, но съм готов с крушка и за десния. А колкото до това ако изгори на пътя - сменя се бързо, дори само на габарит. Ако имате и фенерче под ръка.....е-хеее, и сервиз може да направите :toothy12:

Колега- фара е на 3 болта и май- наистина е по лесно.

Аз на Пежо- 307 SW, като ми изгоря първия път късите и се мъчих и отидох в сервиза дето сервизния инженер ми е приятел и той каза следното, първо погледна крушката дето му я дадох и след това с две движения я сложи и каза: Погледнах я защото слагат с по голяма мощност 100 вата имитация на ксенон и гори отражятеля/рефлектора/, за това не може всеки да я сменя...Разбирашшшшшшшшшш :icon_cyclops_ani:

Редактирано от st.videv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това съм съгласен - като пише 55, слагаш 55 ! Такива дето казват - и 100 Вт. да сложиш ще свети.....да,ще свети, ама не знаеш после какви дертове ще береш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Скоро смених и аз крушката на късите.

Купих Osram и много се чудих,че на кутийката пише  UV Filter,понеже все искам да знам нещо повече се поинтересувах ,защо е този филтър,дали е нещо свързано със слънцето и.....какво се оказа....тази защита била за да се предпази рефлектора.

Хитро. :hello2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , не е толкоз просто. Инженерите си знаят работата. Още от времето, като карах  Москвич Алеко, разбрах, че аматьорските изпълнения в амтомобилите се заплащат скъпо.Така, че крушка - каквато пише.. :hello2:

Редактирано от Говедо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Още за ел. инсталацията на джипа - ако ви спрат левите или десни габарити на цялата кола, да знаете, че предния и задния светодиоден са вързани  заедно във верига. Ако изгори крушката отпред спира и задния габарит. Проблема отне часове на техниците в два различни сервиза докато го открият - а той бил прост. Защо са го направили така не знам, но да не се шашкате ако спрат. Просто си сменете крушката на несветещата страна и готово.

 

:BangHead: Не правете като него !!! - на мен смяната на едната крушка която струва 0,78 ст ми излезе 36 лева..... :toothy12:  отидох до сервиза, гледаха 30 минути и казаха, че е нещо сериозно да я докарам друг ден да имат повече време. Тръгнах от сервиза и ме спряха катаджии, защото в сервиза изгасили фаровете и аз не обърнах внимание - имам навик да са постоянно включени. Отнесох фиш за 20 лв. На другия ден закарах колата, оставих я, хванах такси за центъра - 8 лв. След 10 минути ми се обадиха, че е готова - още 8 лв. на връщане - общо 36 лева за крушка на габарит !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно при мен това го няма,защото преди време ми беше изгорял задния габарит,а предния фар си светеше и явно това си е + при мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колеги искъм да попитам следното,някой да е слагал ксенони на ховърите или ако знае ако сложа случайно трябва ли да се лъже компютърат за светлините,понеже някой ги лажат с някви машинки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Консултирай се с дилъра. Принципно вероятно си още в гаранция, така че такива интервенции са крайно нежелателни или ако могат да се направят - трябва оторизирания ти сервиз да ги одобри и направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Точно така -само в оторизиран сервиз,като бях в Митвас видях че продават ксенони.

Колкото до смяната на крушките на късите - вече съм спец,сменям си ги аз и то за време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

за ксеноните ще ти трябва сервиз, но късите светлини се сменят за по-малко от 5 мин. И аз не се отървах - и при мен изгоря една от лампите - дясна, но просто се отбих до магазина и още отпред, пред вратата я смених. Не ми се стори сложно, че и да свалям целия фар....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...