Jump to content

Кога ще пристигнат газовите уредби за колите на Great Wall?


elsti

Recommended Posts

Честито колега. Да те радва много колицата и само гориво да наливаш.

 

ПП: сложи някоя точка и запетая горе че нищо не се разбира от това предълго изречение! :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте вече съм собственик на STEED да в понеделник го вземах и вече е регистриран и имам 250 км. цялото семейство му се кефим а за нашия град е атракция имаше коментар как може човек да си вземе такава кола била издялкана отливките на двигателя и други детайли били груби и издялкани но като го видяха по отблизо си промениха мнението на 180 градуса наистина разхода на гориво е както е даден тези километри ги минах с 21литра бензин но не можаха да ми сложат степенките и днес ми хи слага приятел в неговия сервиз

Честито, elsti! Да си го карате и да му се радвате.

 

Имам въпросче - втория ред седалки доколко са удобни? Пробвали ли сте ги? Стават ли за семейни пътувания?

Във Венци Тойота - Габрово (един от дилърите на GW) все не случвам да има Steed, та да ги видя.

Т.е. питането ми е, освен за работно добиче, става ли и за семенейна кола, с минималния необходим комфорт за дълги (100+ км.) пътувания?

Редактирано от Vitku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато ходих ме да го тестваме първоначално аз седнах с жената отзад и ми беше добре като се има на предвид че съм 185см и аз лично го вземам и като семеен автомобил пътувам много а жена ми е от 260км и като ходим за стока да се товари за сега оплаквания от жената и децата за седалките няма малко друса мисля че ще ти е удобен няма да имаш проблеми добро съчетание за семеен и работен автомобил така мисля аз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит пикап elsti! Преди няколко дни бях на посещение в завода (най-накрая ще намеря време да пиша днес/утре с подробности) и видях с очите си, че който мисли, че тези коли са претупани, груби, недодялани или прочее е просто човек с предубеждения, мрънкало, роб на стереотипи. Писах ти лично съобщение, ако имаш възможност го погледни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни бях на посещение в завода (най-накрая ще намеря време да пиша днес/утре с подробности)
Чакаме с нетърпение! :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Кога ЛИТЕКС МОТОРС ще предприеме действие с монтажа на ГАЗОВИТЕ УРЕДБИ вече от месец колата е при мен и преди това още толкова за подготовка а резултат няма а по договор тряблаше да е монтирана до 10.11.2011г

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не се обърнеш директно към тях и не дадеш информация какво са ти отговорили? За жалост никой от нас не може да ти каже как стоят нещата с газовите уредби, а това е важно :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искат ли да имаш някакъв пробег преди монтажа на газова? На мен ми се струва много скъпа при положение че при газаджиите приличен газов инжекцион струва 1000 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че вече бе споменато някъде ... тези газови не са точно ГИ, а са за течна фаза, т.е. по-добра технология ... предполагам затова и цената е такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко е безмислено да се слага скъпа газова уредба на евтина кола. Не че нещо ама на Voleex кога ще избиете разхода? Тия които чакате газова с течна фаза ли са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 30-40к километра се избиват тези 2300 лв. Какво по-добре от един модерен ГИ на един нов автомобил, пък бил той и бюджетен. И да, с течна фаза са тези, които се чакат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е мисълта. Що зор да сложат такава скъпа уредба, като един ГИ от хубава марка с монтажа излиза 1000 лв. За повече монтажи GW могат да вземат доста по-добри цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали съответния газаджия ,който ще ти монтира ГИ за 1000лв ще ти даде 5 години гаранция или 100 000км пробег? Все пак говорим за фабрична газова от най-ново поколение ,която е проектирана за този двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отделно, че газов инжекцион няма много общо с течната фаза за газова уредба.

течната фаза е без изпарител, не е толкова суха, колкото газообразната фаза. Отделно не чакаш да се сгрее изпарителя зимата или да се притесняваш, че може да замръзне ако веднага започнеш да караш на газ.

обясниха ми, че някакви секунди само е нужно да се държи колата на бензин и включваш директно газта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информацията ми от днес е че очакват да ги доставят до 20-то число на месеца, а и аз ще съм 2рата кола в Бургас на която ще поставят уредбата, така че се надявам на 24ти най-късно да я изпробвам. Не съм много наясно обаче как и къде ще се намира. Виждам че повечето на Vialle са тороидални, даже всички в сайта им. Някой има ли информация за обем на газовото и къде ще се намира и под каква форма. Не съм повдигал въпроса с дилъра защото той май знае колкото мен какво да очаква, а и е безплатна така че все е добре дошла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информацията ми от днес е че очакват да ги доставят до 20-то число на месеца...

Когато капарирах моя, ми казаха, че до края на ноември 2011 ще пристигнат, даже се обаждаха да питат човека, който отговаря за тях. След това на 19.12.2011 уж някакви холадци щяха да са в България за обучение на монтажистите и уж до края на 2011 щяха да са ми я монтирали. Дано поне твоята информация да излезе вярна, и без това ще сме опитните зайчета. :)

Някой има ли информация за обем на газовото и къде ще се намира и под каква форма.

На мястото на резервната гума ще се монтира бутилката. За размер не знам, но ако е колкото гумата - 50-60-70 литра трябва да събере.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За оффроуд машина ми изглежда супер опасно място. Без да спорим колко невероятно голям е клиърънса ако на някой голям наклон я изпукам в някой камък, примерно падане от 40 санта и май ще правя салто с джипа. Поне на теория ми се вижда опасно, друг е въпрса ако някой с ниско купe ми се нахендри отзад, Примерно тойота супра на светофара и направо влиза отдоло и челно в бутилката. Вярно е че не се пробива току така 6мм стена на газовото, но като е толкова голям багажника не могат ли да му намерят място. Някой друг да каже мнение по-опасно ли е или само си "набивам филми". Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на теория има някакви рискове. на практика обаче и на други автомобили е там.

Най-голямата опастност се крие от удар отзад, но тогава дали ти е в багажника на леката кола или под багажника на джипа мисля, че е равносилно. Мисля, че цялостта на бутилката трябва да се съхрани при доста сериозни удари, а 100% е защитена с някаква клапа ако се откъсне тръбата на газта да не отиде в атмосферата и да не стане голямото кабууум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пак говорих с дилъра и каза че до края на месеца ще доставят газовите, а после вече ще се доуточним кога ще ми го поставят, тоест този месец пак няма да стане, вече е крайно време да си оправят проблемите в логистиката, а даже не ми се говори колко проблеми имах докато сложат теглича, от ела го вземи на обяд(оставих го в 9 часа) до ела след 3 дена. Сигурно за газовото ще ме въртят поне 2 седмици. Даже още не съм взел колата от сервиза им та барем се научат как да я обслужат тая кола, а и гаранцията не се зачита докато е в сервиз, тоест още 2 седмици гаранция отгоре засега. С две думи още не са се разработили служителите в Бургас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте неска капарирах Hover H5 и за ГИ ми казаха , че всеки момент я чакат да пристигне от Холандия казаха че ще почнат да ни привикват 1 по 1 и за 1 ден ще я монтират дано е така :)-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен газовата трябваше да е сложена на 10.12.2011 а още когато поръчвах колата ми казваха че ще е сложена докато я взема а договоре го подписах на 13.11.2011 и аз вече незнам кога ще е монтирана незнам а от литекс преди седмица обещаха след 20.01 да се слага

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Вече наближава месец февруари, ще има ли газови уредби?

 

@terminator, този документ е хубав, има графики със сравнение на цена и пробег на дизел/безнин и lpg, само не ми харесва, че е направена при 2.40лв за литър бензин и 2.60лв за литър дизел (текущата ситуация не е много далеч от това, но по-голямата част от годината цената на дизела е грубо около тази на бензина или не повече от 5-10ст над нея, до колкото това би влияло на графиката).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...