Jump to content

Кога ще пристигнат газовите уредби за колите на Great Wall?


elsti

Recommended Posts

Само нея чакаш? Тоест джипа е пристигнал? Не можеш ли да го вземеш и в последствие да сложиш газова като пристигнат? Мисля, че poroinik така мисли да направи (взел е колата и ще слага газова), да ме поправи ако бъркам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Реалистично погледнато няма да стане декември месец. До края на работната година има малко повече от 2 седмици. Има още доста работа да се свърши преди да са готови за монтаж на ГИ. Най-рано януари догодина... Заредете се с търпение(и пари за бензин :) ). И един съвет - не предплащайте такива неща. Не знам за вас, но на мен ми е тъпо като съм платил нещо, а получаването му се разтяга във времето колкото си иска. В крайна сметка като пристигнат можете да ги платите (освен ако не са част от цената на автомобила при лизинг).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, разбира се. Само че ако е този, който предлагат и монтират дилърите. Не можеш да сложиш какъвто и да е ГИ където и да е и да се запази гаранцията, което е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В понеделник вземам колата, и на мен ми обесниха че ГИ ще е монтиран в началото на годината. Всичко от моя страна е платено мой роднина миналата година си поръча голф 6 тука в България колата беше най скъпа и си я поръча в Люксембург поръчката закъсня с две седмици и за това закъснение беше компенсиран в цената, а тука в България е важно продажбите да вървят и май никой не мисли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На голфа ако знаеш колко му е голям маржа в цената (себестойността)?!? Та е нормално и 30 % отстъпка да направят пак ще им остане за печалба. При тези автомобили (великите стени), особено тези, които се продават в момента, внос от китай, натъпкани с екстри и продавани на тази цена, няма на къде да се смъква повече цената. Все пак трябва поне себестойността да се покрие от продажбата.

 

Сравнението между кола за 50 000 лв на която са направили 1000 лв отстъпка и кола, продаваща се на себестойност и то за 15000 лв е неуместно според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gwfan, не съм съгласен с теб.

 

Нормално е когато има забавяне да има и компенсация. Дали за газовите, за самите коли или каквото и да е.

Пример 1: В момента чакам спортна решетка. Платих я заедно с колата, а няма никаква достоверна информация кога мога да си я получа (а мислех че така ще си получа колата). Надали на някой му е приятно, че е платил за нещо, а ще го получи неясно кога в бъдещето. Така се пазят клиенти!

 

Пример 2: Колата ми се забави с повече от месец и половина от първоначалната информация, при което аз имах възможността да изискам неустойки според договора. Казах си - разбирам ги хората за пръв път внасят и т.н. - нормално е да има такива неща и реших да не искам неустойките. Бях сигурен обаче, че ще компенсират първите собственици с някакви подаръци и глезотийки(разни аксесоари, безплатна аларма - има какво да се подари). Мисля, че е близко до ума, че при положение че си забавил автомобилите с 45 дена едно "Извинявай" не е достатъчно. Е, познай - нищо.

 

Това са единствените неща, които до момента откровено ме разочароват от LM и техните дилъри. Аз работя в голяма международна компания и там има такова понятие и е цел номер едно - "клиент до живот" и това е пипкавата част - как да спечелиш такъв клиент. Всеки прави грешки, но не всеки знае как да ги поправи и тук нашите хора има на къде да работят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аболютно си прав ... аз не казвам нищо по-различно от теб. И съм съгласен с това, което казваш. Идеята ми беше че е неуместно да се сравняват кола от премиум марка с ГВ.

 

А че е неприятно да те бавят с каквото и да е - така си е. И дано наистина четящите тук дилъри и представители на ЛМ да си вземат поука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на компенсациите е не те да се изплащат, а по-скоро да не се дават напразни обещания, които не могат да се изпълнят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте всички чакащи прословутите газови!

Аз лично чакам Hover H6, но ако така се мотатат.... незнам .

Бих посъветвал всички които са си платили тези Vialle да запалят следните контакти:

Литекс Моторс - официален представител и производител на Great Wall

  • Адрес: бул. "Мария Луиза" N100, София 1202;
  • Телефон: 02/ 813 31 19;
  • Факс: 02/813 31 28

Редактирано от Говедо
В противоречие с правилата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно тези ГИ с течна фаза могат ли да се закупят от Литекс моторс и да се монтират на друг автомобил - рено 19 да речем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва много да го обичаш това Рено за да му монтираш уредба, която струва повече от него. Близо два пъти повече.

Иначе такива уредби се предлагат в България и от преди това, но изключително малко разпространени, заради цената (и съответно липсата на опит при газаджиите). линк: http://www.caravelgas.com/liquid.html (внимание! реклама! :toothy12: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва много да го обичаш това Рено за да му монтираш уредба, която струва повече от него. Близо два пъти повече.

Иначе такива уредби се предлагат в България и от преди това, но изключително малко разпространени, заради цената (и съответно липсата на опит при газаджиите). линк: http://www.caravelgas.com/liquid.html (внимание! реклама! :toothy12: )

 

На него надали ... ама на следващата. Щото и на него дните му свършват.

Редактирано от gwfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте вече съм собственик на STEED да в понеделник го вземах и вече е регистриран и имам 250 км. цялото семейство му се кефим а за нашия град е атракция имаше коментар как може човек да си вземе такава кола била издялкана отливките на двигателя и други детайли били груби и издялкани но като го видяха по отблизо си промениха мнението на 180 градуса наистина разхода на гориво е както е даден тези километри ги минах с 21литра бензин но не можаха да ми сложат степенките и днес ми хи слага приятел в неговия сервиз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...