Jump to content

Кога ще пристигнат газовите уредби за колите на Great Wall?


elsti

Recommended Posts

предвид че почти никой не купува дизелов Стийд мисля, че е пренебрежимо :)

А при газ 1.20 и бензин 2.4 мисля, че процентно нещата са си същите или в изключителни малки граници е разминаването :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече наближава месец февруари, ще има ли газови уредби?

 

@terminator, този документ е хубав, има графики със сравнение на цена и пробег на дизел/безнин и lpg, само не ми харесва, че е направена при 2.40лв за литър бензин и 2.60лв за литър дизел (текущата ситуация не е много далеч от това, но по-голямата част от годината цената на дизела е грубо около тази на бензина или не повече от 5-10ст над нея, до колкото това би влияло на графиката).

Действителните показатели ще станат ясни след поставянето на газовите уредби и при конкретни цени на горивата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тази технология пропан-бутана се подава в течно състояние, което позволява много по-голяма точност на в процеса на впръскване. Това води до по-нисък разход на гориво, а охлаждащият ефект на разширяващия се газ подобрява насищането в горивната камера, което води до повишаване на мощността на двигателя.

Тоест може да са верни слуховете че се увеличава макс. въртящ момент и конете, а на нас още не са ни се обадили за да се разберем за газовите, явно още не са ги доставили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друг момент - LPG има доста по-високо октаново число - в диапазона 102-108. Проблема при повечето газови уредби, заради които пада мощността и въртящия момент е в изпарителя и лошата настройка на компютъра на колата. Тук няма изпарител и това, че е "фабрична" включва директно добре изпитана програма за ECU-то, така че газовата да работи най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вече бях писал , разбирачите от газови уредби сочат като минус на течната фаза лошото качество на нашата газ , което уврежда помпата за доста кратко време до 50хил, а цената и е висока , защото върви с бутилката и струва над 1000лв. Като защита трябва задължително да се сложи филтър преди бутилката . Нека собствениците да се поинтересуват дали ще имат такива филтри или трябва допълнително да се поставят. Това е и причината колите с фабрични АГУ ТФ от нов внос бързо у нас да дефектират.

Редактирано от nikid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип съм карал дълго на газ, както в България така и в чужбина. Карал съм още повече на дизел в чужбина. Винаги съм слушал как "на запад" горивата били просто невероятни, много по-добри и тн и тн, а тук дизела бил корабно гориво, а газта била въздух под налягане с примеси на газ. Нито съм усетил разлика в мощността (увеличение) или разхода (намаляване) на автомобила с дизел сипван в Италия, Франция, Словения, Унгария, нито с газ сипвана в Сърбия, Унгария и Австрия. И за газ и за дизел говоря само за реномирани бензиностанции у нас (OMV, EKO, Rompetrol, Shell, понякога и Lukoil), съответно пак реномирани на запад (OMV, Shell, Agip, BP). Повечето газ в ЕС идва от Русия и не знам до колко е различна тази в България с тази в западна европа, не вярвам в такива конспирации на база личния си опит, може и да има нещо вярно, но да не го преувеличаваме.

 

Ако помпите се скапват за по 50 хиляди, някои от нашите потребители все ще препатят и ще получат безплатна смяна в рамките на гаранцията. От друга страна аз съм имал не веднъж проблеми с италиянска Ловато газова за доста по-малко от 100 000км, че и от 50 000км. Да се надяваме обаче, че газовите са здрави и ще изкарат не само гаранционния период, но и много след него без сериозни проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж , аз се порових из нета преди време за тази течна фаза/предлагаха ми една втора употреба точно с дефектна помпа/ и това за проблема с чистотата на газта беше единодушното мнение на газаджии и потребители. Както казах трябва да се сложи задължително филтър , защото нормално не е окомплектовано с такъв . Сега не знам за тези на Литекс дали не са предвидили филтри предвид положението с чистотата на газта у нас.

Прав си ,че всъщност гаранцията е 100хил. ама го има момента да се скапе на 101хил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То много части могат да се скапят на 101хиляди или на 5 години и 1 седмица. Не само Great Wall, никой автомобил не е застрахован от извънгаранционни проблеми. Ако конкретните газови инсталации нямат филтър и това се окаже слабо място, се надявам, че Литекс няма да се подиграват с клиентите си, ами ще извикат всички коли в сервизите, както правят другите марки и безплатно ще отремонтират открития дефект (като сложат помпа с филтър). Въпреки това наистина би било добре ако някой от чакащите газови попита дали те имат филтър и даде информация :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Фъф бокса съм за редовното гаранционно обслужване на Жипа (масло, филтри,... ) и разни други неща. Оказа се, че и газовата ми е пристигнала :) Та утре (06.02.2012) би трябвало да е готова. Ще питам за този филтър, има ли нема ли и ще ви информирам. И така, живи и здрави, започваме тест на харча :) Дано да се доближим максимално до разхода, който дават от Литекс, защото тези около 11l/100km или около 28лева/100км направо ми разказват играта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че другата, най-късно по-другата седмица ще станем много активни на тази тема след като поставят газ. уредби. И надявам се техниците :binkybaby: много да са внимавали в часовете на обучение....... :icon_study:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен, ако в договора черно на бяло не е упоменато, че газовата ти бутилка е трябвало да бъде монтирана до конкретна дата нямаш правно основание да настояваш за компенсация. Поне в моя случай в договора нищо не пише. Така че никаква компенсация няма да ни дадат, само по един подарък, който ми беше обещан от миналата година и не е ясно дали и кога ще си го вземем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като вземах колата, дилъра ми спомена че ще има компенсации за забавянето на газовите уредби, ама скоро не съм се обаждал да питам дали наистина ще изпълнат това обещание :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е същата работа два месеца чакане и от вчера е в сервиза отначало ми казаха че ще има подарък от литекс но вече не смея да питам само да я сложат газовата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой от вас да качи снимки? На таблото - с новата индикация за налично гориво, както отзад, с инсталираната 70л бутилка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

elsti имаше ли някави подараци или компенсации (пример: безплатни консумативи при първото обслужване) заради дългото чакане на газовите уредби

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен се оказа че ще трябва да чакам за втората партида газови уредби :), независимо че съм един от първите закупили автомобил на Great Wall и чакам вече почти 3 месеца за поставянето на газовата (срока за поставянето беше променян поне 5 пъти), и това ме навежда на мисълта че газовите уредби се постават селективно а не по датата на купуване на автомобила, което е много некоректно (почувствах се излъган, даже ако не се бях обаждал постояно да питам какво става, можеби щях да чакам за трета или ..... партида).

Така че моя съвет към тези който обмислят бъдеща покупка на автомобил просто да не плащат парите докато всичко не е налице, защото след като се платят парите започва се с размотаването.

Се надявам да не съм засегнал някой с този пост но нещата от моя гледна точка стоят така, просто това е много некоректно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17-ти ден колата ми е в сервиза за:

1. отстраняване на щета (козметика)

2. гаранционната поддръжка на 5000км.

3. монтаж теглич

4. монтаж газова уредба

И отговора на въпроса "Кога?" е: "Миии работиме Я"

Открили някаква грешка в компютрите и незнаят каква е и откъде идва.

Междувременно аз си джиткам Нивата и я чакам да ме остави на пътя всеки момент.

Но ме топли мисълта, че имам джип за 35000.... некаде!

Ако някой от вас знае какви са ни правата в такива случаи, ще съм благодарен да ги сподели тук!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...