Jump to content

Кога ще пристигнат газовите уредби за колите на Great Wall?


elsti

Recommended Posts

На мен от Литекс Моторс вече 2 пъти ми звънят да ме питат дали имам проблеми и дали съм доволен от дилъри и т.н. Казаха, че по всяко време на националния телефон може да се обаждам ако имам нещо за питане или проблем. Така че изглежда хората там искат да бъдат насреща при проблеми и ви съветвам и двамата да се обърнете към тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17-ти ден колата ми е в сервиза за....

 

В Благоевград ли беше или къде ? Пробвай с този телефон,за който говори поройника,17 дена са твърде много време за какъвто и да е ремонт,ако е нещо проблема в сервиза,ще помагаме както можем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17-ти ден колата ми е в сервиза за:

1. отстраняване на щета (козметика)

2. гаранционната поддръжка на 5000км.

3. монтаж теглич

4. монтаж газова уредба

И отговора на въпроса "Кога?" е: "Миии работиме Я"

Открили някаква грешка в компютрите и незнаят каква е и откъде идва.

Междувременно аз си джиткам Нивата и я чакам да ме остави на пътя всеки момент.

Но ме топли мисълта, че имам джип за 35000.... некаде!

Ако някой от вас знае какви са ни правата в такива случаи, ще съм благодарен да ги сподели тук!

 

Мисля че въпросният телефон е: 0700 10 109

 

Вземи се обади.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой от вас знае какви са ни правата в такива случаи, ще съм благодарен да ги сподели тук!

Ако колата е твоя (не е на лизинг) са длъжни да ти отстранят повредата в рамките ан 30 дни по закон. АКо това не стане имаш право да искаш връщане на парите (не че ще стане, но виж как нещата веднага се забързват).

Ако колата е лизингова, т.е. не е тоя и права нямаш общо взето никакви, в това направление. Оплачи се евентуално на лизингодателя...

 

Най-малкото, което можеш да направиш е да отидеш в сервиза и да говориш с приемчика и ако не те удовлетворява - с управителя. Най-малкото ще получиш конкретна информация, кое налага колата да стои толкова сревзиа - чакат нещо ли (уредба), не могат да се справят технически... Ако не ти дадат удовлетворителен срок, то се свържи с производителя директно, на националният телефон и ескалирай.

 

 

Виж това:

А за газовото малко ще поизчакаме.....имат някакви малки проблеми около монтажа, да се надяваме, че скоро ще ги отстранят.......

от тук: http://forums.gwm-bg.com/topic/83-%d0%bd%d0%be%d0%b2-%d1%81%d0%be%d0%b1%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%ba-%d0%bd%d0%b0-hover-h5/page__view__findpost__p__3638

Редактирано от Vitku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера видях един Н5 с монтирана газова в центъра на софия. Не стърчеше ужасно много, но не можах да видя дали е боядисана бутилката или е с цвят метал. Може би в тъмното не съм видял цвета, пък и Н5 беше сив и може да има екстра "газова бутилка с цвета на купето" :D

Стори ми се изключително подхоядщо място за реклама на клуба :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Elsti, можеш ли да направиш снимки на твоята газова уредба, как е монтирана бутилката. В темата "газ или бензин" съм публикувал снимки на една монтирана уредба, и да ви кажа, никак ама никак не ми харесва. Предпочитам по-малка бутилка, но да не изглежда така.

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес най-накрая ми позвъниха, че джипа ми е готов. След 22дни в бокса и купчина проблеми, идващи един след друг, вече всичко е наред (надявам се)!

Вече сме на газ и с теглич. Джипа с газовата е станал такъв паркетник, че нема накъде повече. От снимките на колегата radioworld не може да се прецени много добре клиренса. Бутилката в действителност е много ниско, но все пак е и доста по-високо от задния диференциал т.е. намалява се ъгъла на спускане, а не клиренса. Надявам се утре да остане малко време за снимки през деня. Иначе и на мен ми се обещаваше бутилка с форма на гума, максимално високо монтирана. После се оказа, че това е най доброто, което може да се направи (думи на дилъра). За стърчащите жици от бутилката (мойте са "опаковани" с найлон) ми казаха, че имало капак, който пречел при този монтаж и в момента се проектира нов.

За сега е това от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес най-накрая ми позвъниха, че джипа ми е готов. След 22дни в бокса и купчина проблеми, идващи един след друг, вече всичко е наред (надявам се)!

Вече сме на газ и с теглич. Джипа с газовата е станал такъв паркетник, че нема накъде повече. От снимките на колегата radioworld не може да се прецени много добре клиренса. Бутилката в действителност е много ниско, но все пак е и доста по-високо от задния диференциал т.е. намалява се ъгъла на спускане, а не клиренса. Надявам се утре да остане малко време за снимки през деня. Иначе и на мен ми се обещаваше бутилка с форма на гума, максимално високо монтирана. После се оказа, че това е най доброто, което може да се направи (думи на дилъра). За стърчащите жици от бутилката (мойте са "опаковани" с найлон) ми казаха, че имало капак, който пречел при този монтаж и в момента се проектира нов.

За сега е това от мен.

Нямало как да стане кръгла на мястото на резервната гума, защото се изисква бутилката да е хоризонтална, а при нас резервните гуми са закрепени под наклон. Спасението според мен е само в по-малки бутилки които да се приберат по-нагоре и да не се виждат толкова.

....и още нещо което ме смущава - първо поръчваме газовото, после установяваме несъответствие - бутилката ниска, капака не става, сега ще проектираме нов......малко ми звучи - това имаме, това слагаме....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти ситуация наистина.А колега каква е възможността за монтиране на бутилката в багажника,или и там не става?Мисля си, че това остава компромисния вариянт .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти ситуация наистина.А колега каква е възможността за монтиране на бутилката в багажника,или и там не става?Мисля си, че това остава компромисния вариянт .

В багажника не става, не защото не може, а защото бутилката е с помпа от която се чува постоянно жужене когато работи. Ако е в багажник на лека кола, няма да се чува. Но при условие, че е в отвореното пространство в купето на Хувъра - може да ти надуе главата. За това не ги монтират вътре. За Стийда няма проблем ако някой иска да я монтира в коша вместо от долу - така или иначе помпата няма да се чува в купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, чак сега разбирам защо чувам жужене когато сляза и колата продължава да работи. Много полезна информация :)

В такъв случай да ми сложат поне една черна ламарина да не се вижда бойлера, като се прибера до Бургас ще питам на място какво могат да ми предложат за замаскиране.

Редактирано от Xhizors
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой засече ли вече по-точно разхода си на газ? Имам усещане, че е по-висок от бензиновия

 

Ще ме учуди ако разхода на газ е по-малко :)

 

По данни от официалния сайт, на 100 км - 10,3 за бензин и 12,1 за газ - http://www.greatwall.bg/models/details/h5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина се увеличава мощността, нищо чудно да падне разхода на газ. А и не забравяйте че като ползвате колата на газ впръсква и бензин, така че нищо чудно да ползва по-малко газ отколкото на бензинов режим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина се увеличава мощността, нищо чудно да падне разхода на газ. А и не забравяйте че като ползвате колата на газ впръсква и бензин, така че нищо чудно да ползва по-малко газ отколкото на бензинов режим.

Това не е верно. Не се впръсва бензин, когато колата работи на газ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз чух нещо такова. За некакви тактове ми говореха, примерно двигателя гори 20 такта газ след това 1 бензин. И понеже не разбирам нищо - повярвах :) Не знам дали е вярно, нека някой, който разбира да каже.

Редактирано от rtasev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е верно. Не се впръсва бензин, когато колата работи на газ......

 

Защо твърдите неща, с които не сте запознати. Пише го на поне 100 места. Газов инжекцион в течна фаза на всеки 9 впръсквания газ прави и едно с бензин. Четете, ограмотявайте се и когато знаете нещо, тогава се изказвайте. Иначе подвеждате другите потребители със собствената си некомпетентност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато пътувах Бургас-София гледах през целия път стрелката на бензина и макар че карах на газ стрелката на бензина падна незначително, но забележимо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Защо твърдите неща, с които не сте запознати. Пише го на поне 100 места. Газов инжекцион в течна фаза на всеки 9 впръсквания газ прави и едно с бензин. Четете, ограмотявайте се и когато знаете нещо, тогава се изказвайте. Иначе подвеждате другите потребители със собствената си некомпетентност.

Системата на "Принс" работи по начина, който сте описали. Виале и Иком не впръскват бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано на сайта на Vialle доста накратко е обяснен принципа на работа на системата и не намерих информация, дали по време на работа има някакво циклично превключване между газ и бензин.

....Но пък за разхода е написано, че на газ се вдига с 20% спрямо разхода на бензин...

 

http://www.vialle.nl/lpg-producten/rekenmodule.html?L=1

 

Т.е. толкова колкото е написал Любо по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно ? Впръсква или не ?

Впръсква ДА. На 20/21 такта, прави по един на бензин!

Един приятелски съвет - имате дилъри, които имат сервизи зад гърба си. Хората в тези сервизи са преминали най-различни курсове и т.н. Търсете информация "от извора", а не от колеги с по две мнения и сайтове от сорта на сузукитунинг.ком...

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...