Jump to content
li4i

Мнения за сервизната поддръжка

Recommended Posts

За Джесика ( дилъра и сервиза в гр. Монтана ) не мога да кажа нито една лоша дума, но аз карам Волекса от няма и месец.

Днес такова коляно натресох на датчика на газовата, че цялата пластмаса е вкарах с няколко см навътре. Дано като оитда на първото обслужване другата седмица да ми е оправят и нея.

От това, което съм чел досега, изглежда Great Wall са с доста добра сервизна мрежа в сравнения с някои други марки.

Има развитие по въпроса с "неработещия" парктроник. Оказа се, че реално на парктроника нищо му няма, а проблема е в датчика за задна скорост. Все по-рядко работи, като най-лесно се забелязва като включа през нощта задна и рядко ми светва фара отзад за задна скорост... Записах си час за другата седмица и ще ми го сменят.

Edited by nmnikolov
  • Upvote 1

Днес беше първото техническо обслужване на колата. Оставих я към 9:00 и 11:00 и малко ми се обадиха, че е готова. На две места беше ожулена от камъчета, помолих ги да го оправят - казаха, че трябва трябва да ходя да говоря с лизинга и те да им наредят.

Двете лаисни отзад на вратата са започнали да се разлепват - помолих да ги оправят - лаисните не се били лепили, само се надевали да предпазват стъклото.

Преди време им карах колата за " грешка " на газовата, така и не го бяха оправили. Сега пак им казах, трябваше да и сменят софтуера така като гледам не са го сменили или поне никъде не е отбелязано за смяната му.

В крайна сметка за 180 лв + имаме сменени масло, масло на скоростната кутия и филтри.

След като е взех е карах само няколко километра, но се усещаше разлика в положителна насока. Двигателя направо пееше и дърпаше доста по - добре.

Сега пак им казах, трябваше да и сменят софтуера така като гледам не са го сменили или поне никъде не е отбелязано за смяната му.

Няма къде да ти напишат че са ти сменили софтуера. В сервизната книжка има място само за отбелязване и следене на задължителни посещения в сервиза или поне аз не съм видял такова място.

Дано да са го оправили, че ако не са вече ще ми е неудобно да ида при тях за 3 - ти път с един и същи проблем.

Няма какво да ти е неудобно ..... ти си клиент или смени сервиза ..... Докато не ти се оправи не ги оставяй на мира.

Той сервиза тук си е само един, следващият най - близко е в София :)

Здравейте! Имам питане - колко лева ви излезе второто техническо обслужване ( на 15 000 км ), че моето ще е в петък и да знам горе долу колко да подготвя? :)

А на 30хил. колко е знае ли някой? :)

Другия месец и аз съм за техническо обслужване - 24-ти месец. Някой знае ли колко горе-долу излиза смяната на масла , филтри и т.н.

Смяната на:

- масло двигател

- маслен филтър

- горивен филтър

- въздушен филтър

- филтър климатик

излезе 203 лв. миналата седмица в Русе.

• Upvote 1

колеги,

ако някой от Вас е правил ТО в сервиза в Велико Търново  (Автофлаш) може ли да сподели мнение относно обслужването

Edited by Ginoo

На 30 хиляди се сменят няколко неща. Кабели на свещи, антифриз, някаква друга течност плюс стандартните за ТО. Сумата в митвас беше около 400 лв. Мога да снимам фактурата ако ви е интересно, само трябва да я намеря

Това за антифриза го разбирам има си живот и е нужно да се сменя отвреме на време. Другата течност най-вероятно е за хидравликата. И тук има смисъл. Но защо пък ще трябва да се сменят кабелите на свещите. От толкова тънки жици ли са направени, че да се прецакат за 30к километра

Те се сменят само ако колата има газова уредба,иначе се сменят по-късно :)

на 30 хиляди на мен свещите ми смениха а не кабелите