Jump to content

Мнение за бензиностанции Газпром


nmnikolov

Recommended Posts

Колеги, напоследък от колеги и познати чух добри отзиви за горивата на бензиностанции Газпром. Понеже на 1км. от нас има такава бензиностанция реших да заредя от тях газ. Издават клубна карта при покупка на каквото и да е от тях на стойност над 50лв. При плащането освен, че ми дадоха клубна карта, с нея веднага ми отчетоха и отстъпка. За газ тя е 7ст. и платих 0.96 ст./л. Някой от вас зареждал ли е от тази верига бензиностанции, какви са отзивите му, какви мнения е чувал за тях?

 

Успях да намеря в интернет информация, че зареждат бензиностанциите си в България с говиро от тяхна рафинерия в Сърбия, която са модернизирали наскоро след закупуването на NIS Сърбия.

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждал съм на същата за която говориш, както и след Благоевград .... и на Долни Богров .... и май има и други но не си спомням в момента. Вървенето е по-добро от на ЕКО и определено си заслужава. Още като отвориха ти дават талонче за отстъпка и явно най-после са пуснали клиентски карти. 

 

Динамика има и разхода, е една идея надолу но не разполагам с конкретни цифри.

 

Газта и горивата са им внос от Сърбия. Питах бензиностанция в Дружба (Тази преди Митвас) и така ми казаха.

 

Като цяло изкупиха зле работещи или въобще не работещи бензиностанции. 

 

Бензин не си спомням да съм зареждал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензина е хубав, аз от там зареждам. Последния път с отстъпката ми легна на 2.17 литъра. Вървежа е добър, както и разхода.

Че и десертче с минерална водичка ми дадоха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждал съм. Разлика не правя между бензиностанциите. Така че гледам цената...

 

Но в тази връзка - голям кеф ми стана, когато вчера след изминати 480 км(300 градско) заредих догоре газ за 40 лв :) За пръв път левчетата бяха по-малко от литрите (97 ст/л) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също зареждам от там в Дружба и съм много доволен,също имам карти за отстъпка.Сега ще ходя до Пампорово и ще кажа разхода с 4 човека и багаж,но това с Тойтата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм зареждал нафта от там,съвсем нормално ,нямам забележки.Газ не съм зареждал,защото нямам наблизо такава бензиностанция !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Заредих газ на бензиностанция на въпросната марка в гр.Варна и не съм доволен от вървежа на автомобила,като спънат кон е и също така даде по голям разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в темата Hover H6 1.5t споделих , че все още тествам на коя бензиностанция най-много ще ми хареса газта . В момента карам с газ заредена от Газпром ( обект в кв.Смирненски - до прелеза, в Пловдив). Хич не съм доволен от качеството. Колата не иска да върви, а и на свободна ми играят оборотите. За този същият обект един колега ми сподели, че веднъж заредил нафта и колата му умряла.
Имам още едно мое лично наблюдение от бензиностанция Газпром с предната ми кола ( мазда 6 дизел) - бях заредил дизел на обекта им на бул Христо Ботев (Пловдив). Малко по-мудна беше колата, а и  даде по-висок разход с повече от литър на 100км(измерено по маршрут, който пътувам поне 2 пъти месечно) .

Още след тази случка я бях зачеркнал от списъка с бензиностанции , от които да зареждам, но бях чул уж добри отзиви за газта им. Определено си я връщам в черният ми списък с бензиностанции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...
  • 9 months later...

Да споделя още едно мнение за Газпром. Напоследък зареждам от тяхната бензиностанция, която се намира до кръговото на Пазарджишко шосе. Вече може би над 10 зареждания имам(става въпрос само за газ) - не виждам някаква разлика спрямо Лукойл или Еко ( и двете бензиностанции , от които редовно зареждах и бях доволен, се намират на Пещерско шосе). Имам чип и ми правят 10ст отстъпка на литър, което прави цената много изгодна. Разликата в качеството на газта м/у тази на Пазаржишко и Газпром-а до Кауфланд( на Пещерско от предното ми мнение) е огромна. Явно като е франчайс на една и съща верига горивото може да бъде коренно различно 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

И аз съм доволен, не го казвам като работещ в тази сфера, но газта им е доста по-чиста. Има места, на които някои от бензиностанциите на Франчайз  не поддържат добре системите си. Правя разлика в горивото, за сега от там е най-чисто, визирам повече пропан-бутана. И на клиентите препоръчвам тях или Еко.

Лукойл, Петрол и тем подобни имат много графит в пропан-бутана и задръстват редовно филтри на автомобилите с газово. За другите горива, рядко зареждам бензин и не правя разлика. На Еко са добре, не съм зареждал на Марешки, но предполагам, че за ниската цена вероятно и качеството ще е такова. Между другото, до колкото знам, първите Газпром бензиностанции са собственост на компанията и не са франчайз, до колко обаче е вярно, идея нямам и дали все още са, говорим преди години като започнаха.

Имахме преди време един от Пловдив, каза че преди дни му е бил почистен филтъра и клапана, заредил на някаква бензиностанция в малко градче до Пловдив и карал до София по работа, едва стигнал с припърдяване. Филтъра му беше пълен до горе, едва минаваше газ, а от тръбите излезе цяла мъгла, от чашката и филтъра на клапана изкарахме една шепа само.

Редактирано от газаджията
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
On 12.12.2018 г. at 9:04 PM, Kan4o said:

Стига реклами...комисионната нека си я делим...най хубавата газ е от газ и толкоз!!!

Не правя, реклама и не получавам комисионни, казвам го като потребител..................................... :offtheair:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Зареждам при Марешки в София.

И газ и бензин,от дълго време.

Много съм доволен, бутилката никога не са я препълвали и двигателя работи много добре.

Ниската цена не е за сметка на качеството колеги.

Жалко че имат само една база за цяла София.(винаги са опашки, въпреки 50те колонки)

Зареждах два пъти на Петрол пълно-празно-пълно и сипват различно ...до 3л.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...