Jump to content

Ремонти,отстраняване на проблеми и пригаждания при Н5


Recommended Posts

  • Отговори 201
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Как без щанга????Това ми прилича на вица за Настрадин Ходша- точно научил магарето си да не яде и то взело та умряло. Обасни и дай снимки какво и как си свалил замести ли го с нещо.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махаш биалетките и вече нямаш стабилизираща щанга :) Снимки нямам сега. Аз с повече от 90 не карам никъде, без задна стабилизираща щанга се прибрах през Петрохан - няма грижи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци,

Това заради повдигнато окачване ли го правиш.

Зимата ще имаш много ядове , особено на заледен участък с дупки,буци лед и сняг + задно предаване - няма вкарване в пътя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правя го за да има повече ходове при пресечен терен. Стабилизиращата щанга пречи увисващото колело да стъпи, придърпва го и се получават висящи гуми във въздуха и едно боксуване....В момента само на задно минавам през участъци където преди трябваше да включвам 4х4 - просто гумите не се отлепят от земята. А колкото до дупките - смея да твърдя, че без стабилизиращата щанга дупките не се усещат. Реално стабилизиращата щанга ти играе роля само в резки маневри ( завои ) и то най-вече при висока скорост. Както написах по-горе, прибрах се през Петрохан и не усетих никаква разлика във взимането на завоите. Все още не съм откачил предната щанга, ще изчакам да се прибера от отпуска и тогава ще

Редактирано от vencibull
hop
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я гледам допълнително. Зимата ще ви кажа как се държи в заледени участъци, сега не мога да твърдя нищо повече от това което вече съм написал. Все още не съм сменил окачването, издирам амортисьори със собствени ограничители, тъй като вече без стаб. щанга само амортисьора играе ролята на ограничител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли решение за щангата която е в задната страна на моста и е хваната за купето защото това което си решил иска доста доработки по този възел.

Когато започне да се надига купето "без ограничение" тази щанга ще стане къса и ще започне да ти дърпа купето на ляво,а моста ще "бяга" на дясно и няма да стои в идеалната права спрямо ходовата част.

Ще заминат втулките на тази щанга и най-вече горната - ефекта е задницата става като редосеалка когато се разбие тази втулка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси, лифта ще е 4-5см, от което панхарда би трябвало да дърпа надясно ( хванат е за шасито с десния край ) В момента, по незнайно какви причини ( случи се след като сложих 31ците ) задния мост е изместен в ляво с около 2см. Сигурно и преди това е бил така, но не си е личало заради офсета на джантите и по-малките гуми, та като я вдигна ще е с 1 куршум два заека - хем висока и по стабилна в гората, хем ще центрирам задния мост.

Като я лифтна ще споделям снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пожелавам ти успех в това начинание.

Помисли за фланец м/у задния диф и кардана е моя съвет,а ти както си решиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислил съм го фланеца, даже мисля с теб го обсъждахме веднъж. Ще видя какво ще стане след лифта и ще преценя дали ще има нужда. Като цяло при автомобили с дълга колесна база лифта не влияе толкова остро върху кардана, но ще видим. Ако нещо се осере пак ще се “похваля“ :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте , не е много по темата но да ви дам инфо за емблемата на задния капак на Н5  2012 г

 

И така накратко - на някого явно много му е трябвала емблемата на задния капак на моята джипка и си я е взел.....Започнах да търся и ровя по морги - най ниската цена която чух беше - 35  лв , най - високата 60 лв !!!!! :o

След това в Алиекспрес - с доставката най евтино излизаше около 14 долара

 

Накрая реших да я потърся в оригиналното представителство в БГ и останах приятно изненадан - цената беше  10,06 лв  и два дни доставка до Варна /за досатвка не са ми искали пари /

 

емблемата пасва идеално !!!

 

Виждам написани два номера ще ги дам за инфо: 

3921028XK 24XA  и 0312-2192880

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, stm said:

Точно тези не бих ги поръчал ;)   Гледай за крушки които имат реални отзиви от потребители и Филипс чип. 
Аз лично изчаквам да ги видя на живо като качество и начин на монтаж и тогава да поръчам - има много мнения из нета. Мен ме притеснява това, че капачето на фара НЕ СЕ МОНТИРА с тези крушки за да могат да се охлаждат и има възможност рефлектора да се замърси с времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте,

Наскоро чистачките ми се предадоха - проблема беше в щангата която свързва чистачките с моторчето или по специално ябълковидната става ( една пласмасова джиджавка) Търсих само тази пластмаска но само руснаците и украинците продават, а те отказват да доставят извън страната. Намерих цялата щанга в алиекспрес за 70$ с доставката, но реших да звънна в тандер. Хората ми продадоха въпросния механизъм за 50лв, след което го смених за 2 часа ( много тясно там за мъжки ръце ) Като цяло пиша това за да проверявате и в представителствата, защото явно понякога нещата излизат по-евтино от там, което мен лично ме изненада. Също така тази щанга е еднаква при хувър 5 и 3.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Така беше при мен с кабелите на свещите при бензина.

Два дни колата  беше на паркинг,а кабели от тук от там все дървета.

В крайна сметка ги взех от представителите за Варна и двигателя заспа.

Кабелите са щатски-майтап. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци що не пита...това бе първата повреда на 1 седмица като купих жипа...във фирменият сервиз цялата механика е 38 лева...даже я пазя и има още две такива ябълки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

От вчера вечерта и аз съм в клуба с прецаканите чистачки :(

Днес проверих при представителите но греда - централният склад е в ревизия и по последна наличност няма на склад.......

На 30.11.2017 г. at 18:50, Kan4o написа:

Венци що не пита...това бе първата повреда на 1 седмица като купих жипа...във фирменият сервиз цялата механика е 38 лева...даже я пазя и има още две такива ябълки...

Канчо ще може ли телефон да се чуем и ако имаш възможност да ми пратиш едната "ябълка"?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На лични имаш инфото!!!! И допълвам какво животно е това пластмаската на чистачките:1 кадър: цялата механика/карантия/, следващи кадри разглобена крайната ябълка за чистачката на шофьора кадър 002 две ябълки на чистачката на пасажер а/ в казармата се казваше старшия на автомобила/, кадър 004 е тази която се закача за моторчето...при мен тя изхвърча, че даже не я намерих/ съмнява ме, че я бяха вързали със свинска опашка и тя се скъса на 3 път и на 2 ден откак я купих.  Извод : има 4 пластмаски сваля се една и при добър стругар се прави от пластмаса- важна е ябълката, захващането към лоста може да се направи с гайка или две болчета за контра от двата края и да се законтри към лоста и даже ще стане по здраво....това е стругар, парче найлон някакъв и десетина лева.....Както е при Норк например четирите зъбчета са превъртяли- набраздяваш с шкурка и мажиш с двукомпонентно лепило в междините на зъбчетата, вкарваш жичка и стягаш пръстена за да пречи да се отварят или малка и тънка свинска опашка и се залепя от там не се движи. Може и отгоре да сложиш една скобичка за тръби да го стегне хубаво. Чакаш да изсъхне и си готов....Важно е да се движи от ябълката. Виждаш обаче каква е причината за да превърти- най-често затягане на оста на чистачката от прах и боклуци....почистваш до хубаво въртене... Пиеш една чаша червено вино за мое здраве...

 

DSC_0001.JPG

DSC_0005.JPG

DSC_0006.JPG

DSC_0007.JPG

DSC_0008.JPG

DSC_0002.JPG

DSC_0003.JPG

DSC_0004.JPG

Редактирано от Kan4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жив и здрав друже! :)

Да, при мен късмета е, че са се счупили зъбците от задната страна, а не самата ябълка. Вчера въобще не се загледах защото бях с настройката, че този път отивам и вземам директно ново без да се занимавам - е не би :D Малко ТНТМ и сега съхне лепилото - начин на изработка: свинска опашка около втулката от задната страна + заливане с лепило = спасено положение. Колко ще изкара така ще докладвам :)

Благодаря отново!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как колко , може и 2 минути може и 20 години....хахаха важното е ,че е направено с любов......Благодаря да ти се връща, важното е че пое съвета и го направи. Най лесно е да хвърлиш нещо, по интересното е да го направиш по добро от новото...Бай Канчо ми е името, кръстен на военното канче на дядо си спасило му живота през войната....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Moже на някого да му е от полоза :

След цяла зима всяка събота и неделя ходене по горите и яко юркане по черни и кални пътища ми се получи някаква тракане при ниски обороти когато включа 4х4 . Само на задно нямаше никави проблеми. Доиде ред да проверя какво е - оказа се каре на предния кардан към раздатката . Ново на фимрата GMB  цена нещо около 20 лв 

Номера на кутията на карето G91003 

IMG_20180328_172727.jpg

Редактирано от stm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...