Jump to content

Ремонти,отстраняване на проблеми и пригаждания при Н5


Recommended Posts

  • Отговори 201
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди 17 часа, kra_kamenov написа:

Въпрос за долни шарнири за Ховър СУВ.Четох тук някъде че стават от Фронтера но може ли по точно модел и година?

Нямам спомен от какво излязоха долните шарнири :( Има ги по магазините за части, при цена 25-30лв бройката. Единствено трябва да се вземе нова гайка със силиконова дифтунга, че старата идва малко къса и използването на шпленда става невъзможно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте колеги!Купих 2 бр. хъбове от Алиекспрес за GW H5,но вместо поръчаните AVM 480,които са с 17 бр.шлици, дойдоха такива с 27 бр.което отговаря на AVM481 - за Н5 турбодизел.Тъй като транспорта е много скъп,реших да не ги връщам,а да ги предложа за продан - цената е 280 лв.Тел.0888857805.

P7222088.JPG

P7222090.JPG

Редактирано от milch0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 ЕЕЕ ..Паисии е казал: "...о неразумни и юроде поради що се срамиш да се наречеш Българин...".спрете да се правите на много ентелитентни с тези ингилииски термини. Пиши направо -в магазина трябва да ти ги......допълни ти за да знам, че си българин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сайта се казва рефънд, рефънд го пиша. Refund - обезщетение, в нашия случай да му върнат парите. Има google translate за незнаещите, а за неможещите никой не може да им помогне. На ентелегентни не се правиме. Ти ако нямаш кво да кажеш по темата недей спами.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам много да кажа и казвам по темата върни се назад и виж, но съм радетел на българския език. навремето великия поет Иван Вазов и академик Иван Шишманов- негов добър приятел и критик в 20-те години на миналия век, са предприели кампания за изчистване на чуждиците в езика ни , така се е родило новото българско име на кибрит- драсни пали клечица...хахах по стар съм от теб и за това така се изказвам- пазете българският език има ли дума на него не използвайте чуждици....Ето каква звучна думичка- обезщетение за разлика от студеното брррррр.хахахаха жив и здрпав много любов и Бог да пази България...

Аз съм писал, даже и снимки имам във форума въпроса с Хъбовете съм го решил преди 3-4 години - от бургаският сайт и даже ми ги дадоха с отстъпка 300 лева с ДДС , а колегата е прав - това е най- добрия начин, продава ги и си купува нови / от където реши стига да може да ги върне/!!!

Редактирано от Kan4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,мога да ги върна,но трябва да платя пак и обратния транспорт ,а той е над 90 долара.А те ще ми върнат 70,колкото е цената на хъбовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под връщане аз имам предвид тези да продадеш и да си купиш нови , но от място дето при грешка да ги върнеш, както аз направих - не се наложи щото паснаха идеално...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, milch0 said:

Да,мога да ги върна,но трябва да платя пак и обратния транспорт ,а той е над 90 долара.А те ще ми върнат 70,колкото е цената на хъбовете.

Обратния транспорт е за сметка на производителя, ако той е допуснал грешка в това какво е изпратил. Ако ти си поръчал нещо което не си знаел какво е - това е друг въпрос. Но ако проблема идва от призводителя отваряй диспут и си напиши условията -  full refund или да върнеш и full refund и транспорта го плаща китаеца

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опцията е да върна пратката за моя сметка и да получа обратно стойността.Не искам да рискувам,а и както писах,загубата от транспорта е по-голяма.Имам и опция за ремонт/преправяне/- проблема е само във вътрешната втулка т.е.шлиците и към полувала.Тя е демонтируема - държи я една зегер шайба,и един фрезист може да изработи нова.Не съм сигурен само за задължителната термична обработка/качеството и/.

Между другото монтирах теглич и ако модераторите преценят мога да пусна някои снимки и информация  за колеги,които са решили да го правят.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термичната обработка за шлиците е задължителна!!

Стоманата която ще се използва трябва да отговаря на определени параметри за да върши функцията си надеждно т.н. - не е шега работа.

Да не стоиш на пътя и да цъкаш в недоумение от къде ти е дошло.

Отделен въпрос е , че едва ли вече има къде да се направи термична обработка само на шлиците или аз поне не знам за нашия град.

Не зная за какъв теглич конкретно става дума , но всяка информация е полезна и добре дошла за всеки в последствие който е решил да прави някакви подобрения по автомобила си.

Мисълта ми е , че ако си решил качвай в определения раздел и тема , а дали ще е полезно времето ще покаже.

Това е идеята на този форум надявам се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги! Имам проблем със моя Н3 на моменти ми затяга волана и не се връща...Какъв може да е проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On Monday, July 23, 2018 at 11:01 AM, milch0 said:
1 hour ago, kra_kamenov said:

Здравейте колеги! Имам проблем със моя Н3 на моменти ми затяга волана и не се връща...Какъв може да е проблема?

Ремък, помпа. Провери хидравличната течност като начало. Почваш с течност, после сменяш ремък, ако не се оправя в сервиза или помпа. В какво точно се изразява невръщането.на волана - хич, понякога връща, бавно? 

Редактирано от vencibull
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може проблема да е в някое спекло каре на рейката, може да е помпата. Може да пробваш да вдигнеш предницата на крик, да запалиш и да въртиш с ръка рейката и да се ослушваш. Ако няма някакви видими белези отиваш на майстор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно този агрегат е слабо звено или по-скоро капризно.

На мен Стефко ми го направи без някакви предварителни симптоми на "Ришки проход",но като се прибрах го излекувахме с профилактика и 3л. ново масло.

"Прашинка" в клапан на помпата или рейката и за момент губи налягане и сече , но работи - най-безболезнения вариант.

Пробвай с промивка и смяна на масло или първо ако намериш някакви добавки които биха разложили и абсорбирали утайките в с-мата та да може да излязат с маслото при смяната.

Първия вариант е най-скъп,но и най ефективен според мен и се прави поне с два пъти по-голямо количество от съдържимото.

1.Първо източваш максимално маслото от казанчето и входящия маркуч.

2.Напълваш системата на максимум с новото масло и когато започне да изхвърля от маркуча за обратното масло внимаваш в казана да има постоянно масло като или доливаш или го правиш на самотек да постъпва постоянно.

3.Махаш маркуча за обратното масло от казанчето и го слагаш в туба/шише или каквото имаш под ръка за да събираш старото масло.

4.Когато си готов палиш на ниски обороти и действаш докато маслата вход/изход се изравнят по цвят.

Не лошо да сте двама единия в купето с готовност да гаси/пали , а другия на казанчето отпред да долива и гледа какво се случва. 

Втори вариант - стандартен

1.Разкачаш каквото можеш да разкачиш за да излезе старото масло на макс.Компресори,продухване и каквото ти дойде на ум като промивка и почистване.

2.Наливаш новото масло.

3.Палиш,изчакваш малко да поработи,пълно ляво,пълно дясно няколко пъти да се обезвъздуши.

Вариант три - даваш я в сервиз и каквото те изкъпят това ще е.

Успех,

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Krasimirr написа:

Явно този агрегат е слабо звено или по-скоро капризно.

На мен Стефко ми го направи без някакви предварителни симптоми на "Ришки проход",но като се прибрах го излекувахме с профилактика и 3л. ново масло.

"Прашинка" в клапан на помпата или рейката и за момент губи налягане и сече , но работи - най-безболезнения вариант.

Пробвай с промивка и смяна на масло или първо ако намериш някакви добавки които биха разложили и абсорбирали утайките в с-мата та да може да излязат с маслото при смяната.

Първия вариант е най-скъп,но и най ефективен според мен и се прави поне с два пъти по-голямо количество от съдържимото.

1.Първо източваш максимално маслото от казанчето и входящия маркуч.

2.Напълваш системата на максимум с новото масло и когато започне да изхвърля от маркуча за обратното масло внимаваш в казана да има постоянно масло като или доливаш или го правиш на самотек да постъпва постоянно.

3.Махаш маркуча за обратното масло от казанчето и го слагаш в туба/шише или каквото имаш под ръка за да събираш старото масло.

4.Когато си готов палиш на ниски обороти и действаш докато маслата вход/изход се изравнят по цвят.

Не лошо да сте двама единия в купето с готовност да гаси/пали , а другия на казанчето отпред да долива и гледа какво се случва. 

Втори вариант - стандартен

1.Разкачаш каквото можеш да разкачиш за да излезе старото масло на макс.Компресори,продухване и каквото ти дойде на ум като промивка и почистване.

2.Наливаш новото масло.

3.Палиш,изчакваш малко да поработи,пълно ляво,пълно дясно няколко пъти да се обезвъздуши.

Вариант три - даваш я в сервиз и каквото те изкъпят това ще е.

Успех,

 

Мерси Адаш! Едно каре след ъгловия сектор го смених преди време и се оправи и най странното е че от време на време го прави това чудо! Сама се оправя ....кола с характер :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте приятели, някой сблъсквал ли се е с проблема да не се заключват вратите? Не става нито от дистанционното, нито от ключалката с ключа. Ходих при ключар, но той ми каза че са прецакани бравите на вратите и трябва да се сменят. Каза и 4те брави, че са за смяна. Забелязах обаче, че бутончетата за заключване на две от вратите работят, съдейки от това, че при натискане вратите се заключват. Не знам защо ключарят ми каза, че всичките са развалени. Попитах в няколко обяви за ховер  на части, но малко ме стреснаха с цената от 50лв. бройката. Много ще съм благодарен, ако някой е минал успешно по този път и сподели мнение. Дали тази част от колата има някаква по-евтина алтернатива? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...