Jump to content

Всичко за Hover/Haval H6


Recommended Posts

Ето някои данни за HOVER/HAVAL H6 :

Д/Ш/В -4653/1820/1725 мм

База - 2680 мм

Тегло- 1600 кг ( явно е без носеща рама)

Двигатели - бензин 1,5 турбо 93Кв(около 130 кс)и 180Нм въртящ момент също  2,0 и 2,4  дизел -за експорт  2,0 евро5 за Европа

 

Разработват и 1,0 турбо бензин двигател за компактните автомобили около 100кс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за информацията! Можеш ли да дадеш източника от който четеш за модела?

 

Отделих темата, тъй като другата е за Hover H5, който официално ще се произвежда у нас. Добавям снимка на Hover H6, скоро ще знаем повече и от автомобилния салон в София, на което модела ще бъде представен :)

 

Great-Wall-Hover-H6.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красавец е ... бях се влюбил в Дъстър ... обаче това точно ме кефи повече ... е то зависи и какво ще има вътре, не само на външен вид ама определно мен лично ме кефи повече от големия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за информацията! Можеш ли да дадеш източника от който четеш за модела?

 

Отделих темата, тъй като другата е за Hover H5, който официално ще се произвежда у нас. Добавям снимка на Hover H6, скоро ще знаем повече и от автомобилния салон в София, на което модела ще бъде представен :)

Ровя се из нета ,ето един сайт за китайски автомобили :

http://www.carnewschina.com/category/brands/greatwall/

Има и много други , та от тук от там .

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Темата за 4x4 с-та при H6 ми е много интересна.

В chinacarforums.com текат спекулации, че 4x4 с-та, както и двигателят 2.0 VGT дизел са купени като лиценз от Хюндай/КИА. Тази система и двигател се били ползвана от предишното поколение

Тускон/Спортидж. По специално 4x4-то при корейците е TOD с постоянно предно предаване, като има възможност за lock 50:50. Тук вече няма демултипликатор, както е при H5.

Също така забелязах, че в Русия дизеловият H5 е с TOD (само не можах да разбера дали има функция lock). 4x4-то и VGT турбото са на Borg-Warner.

Редактирано от viktoros75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според рунаците приоритетно предно с добавяне при нужда в съотношение на задните и виско муфа . Точно като при HONDA Cr-v. Как е всъщност не съм видял никъде черно на бяло.

От Хюндай със сигурност взимат автоматичната скоростна кутия . За дизелът твърдят , че е чисто тяхна разработка , но те така казват и за други неща пък се оказва после , че са взели лицензи (което е много добре според мен) .

Редактирано от nikid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото повече копчета в интериора, толкова повече ми харесва. Така че ховър cs60 ми изглежда най-добре. Живот и здраве, ако мога да си го позволя ще си го купя след 5 год., дотогава ще му точа лиги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Всъщност като размер са в един клас , но иначе имат съществени разлики . Н5 е на рама и задвижване 4х4 part time , което го отрежда при оф-роад джиповете, докато Н6 е самоносеща конструкция и перманентно задвижване 4Х4 с виско муфа и се явява паркетник . Н6 е в класа на Toyota Rav-4 и Honda Cr-v.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност като размер са в един клас , но иначе имат съществени разлики . Н5 е на рама и задвижване 4х4 part time , което го отрежда при оф-роад джиповете, докато Н6 е самоносеща конструкция и перманентно задвижване 4Х4 с виско муфа и се явява паркетник . Н6 е в класа на Toyota Rav-4 и Honda Cr-v.

а знае ли се кога ще го пуснат в продажба?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тойотата я дадох за пример повече като начин на задвижване , въпреки че има RAV-4 и дълга база с размери точно колкото Н6 .

Може би най -удачно е сравнението с Chevrolet Captiva .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам ,защо реши , че се предвиждат по-ниски цени ? В Русия цената за топ оборудван Н6 е около 40 000лв. , още не е ясно според мен цената за БГ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не помня къде четох, но мисля че в Китай H6 се продава от близо 93 000 юан (което е около 23 000 лв.). Цената там достига до 142 000 юан (около 33 000). Не мога да кажа със сигурност, но може би в Русия H6 е внос и затова цената му е малко по-висока. Все пак може да има и + 2-3 000лв. за опции, които са допълнителни екстри. В българска статия четох, че се очаква цената на H6 в България ще започва от 25 000 лв. +/-, което ми се струва логично и в случая много разумна цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, защото е по-нисък клас offroader от H5, който е с "по-яката" 4х4 система с бързи и бавни, докато при H6 ще е 4WD (като системата при CR-V примерно). Също така H6 е по-малък, както на размери, така и на килограми от H5, а може и да се поразширили диапазона на предлаганите екстри и да се прилагат (не като H5 пакети "One" и "Star") повече разновидности на комплектованите екстри, двигатели и съответно 4WD или 2WD.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Русия си имат същия завод

Там цените започват от около 30 000 лв и стигат до около 40 000 за дизел с автоматична кутия и всички екстри.

Нямам представа колко ще са тук цените, но не вярвам да са под тези.

За 20- 25 000 може да е по-малкия SUV

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Базов H6 може и да му докарат цена 25-26 000 лева, защо не. Но да не забравяме, че би трябвало да има и дизелови двигатели и автоматик, т.е. според мен диапазаона на цените ще е много по-голям от при H5 и ще има много варианти. Според мен може да варират от 25 000 до 35 000 примерно за дизел, автоматик и топ оборудване. При тази цена на дизела, не знам до колко ще е търсен, ама пък и газта и бензина не отстъпват :(. Та нека изчакаме до края на годината, надявам се тогава да има по-ясна информация. Иначе на мен много ми харесва H6 на първо четене :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Базовата цена за 4х2 ще бъде не по-малко от 26-27 хил лв. , а за топ нивото с ESP и автомат , може и да мине 40хил. лв. Това са цени на китайските плюс 20% ,в Китай са от 22 200 лв. до 34500лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...