Jump to content

Смущаващо недоразумение с газовите бутилки монтирани на Н5 и Steed


radioworld

Recommended Posts

Сега за монтажа на газовите уредби - първата която монтираха беше на колегата Xhizors с който се запознахме случайно. Представите ми за бутилката бяха други, а това което видях, изглеждаше много не на място поставено. Както и други колеги я нарекоха, бутилката е тип "бойлер" а не кръгла на мястото на резервната гума. Съвета ми към колегата Xhizors беше, като отиде утре (21.02) на откриването на завода в с.Баховица, да строи зад колата инженерите и да им зададе само един въпрос - биха ли поставили по този начин, такава бутилка на личните си автомобили ? Позволявам си да приложа и снимки - бутилката е на 22-23 см. от земята (при ненатоварен автомобил ) и според мен, доста разваля визията на автомобила. Иначе часта с електрониката под капака, и дюзата за зареждане са направени много добре - може да ги видите от снимките. Обаче тази бутилка......аз ще настоявам за кръгла, или евентуално (в краен случай, ама съвсем краен...) аз да си закупя такава, а те да ми признаят гаранцията. Защото предполагам, че малцина ще се навият на такъв вариант монтаж, а пожелавам на Xhizors да настоява за смяна на неговата.post-5233-0-72807500-1329756697_thumb.jpgpost-5233-0-93523500-1329756699_thumb.jpgpost-5233-0-90277600-1329756700_thumb.jpgpost-5233-0-34582500-1329756704_thumb.jpgpost-5233-0-78833400-1329756706_thumb.jpgpost-5233-0-67639100-1329756710_thumb.jpgpost-5233-0-26780800-1329756712_thumb.jpgpost-5233-0-09600600-1329756714_thumb.jpg

post-5233-0-26128200-1329756702_thumb.jpg

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 257
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Изключително грозно изпълнение! Да не говорим и за безопасността , за мен в случая си е направо опасна тази бутика ,като се има предвид състоянието на пътищата ни.При това изпълнение оф-роуд изпълнения са направо изключени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали ? Сигурен съм, че който и да е от форума няма да я монтира по този начин. Не са виновни и хората от сервиза, защото газ.уредбите идват от Ловеч с тези бутилки за монтаж...... Ми то по-добре е да се монтира в багажника, поне резервната гума да си остане на мястото. Бутилките на Волекс-а са кръгли - точно колкото резервната гума, но събира 50 л. Тази е 70 л. и прилича на бойлер от "Елдом".....предпочитам по-малката , но да не изглежда така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам по -удачно място от тази ,монтирана на мястото на резервната гума, независимо че е с по-малък обем.Има ли възможност за подмяна без падане на гаранцията,аз на твое място не бих се замислил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

УжасТ. Е как може там да сложат бутилката. Тва едно връщане на заден и малко по-висок бордюр и поемаш по "Звездният Път към Рая". То даже и ускорител ще има. За мен този начин на монтиране е определено недомислица, пък колкото и качествено да е изпълнено!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас направо, много зле изглежда а и е доста опасно според мен. Предполагам че повечето от нас който са закупили джип не са го взели да го карат само по улици без копки (такива улици няма в България :lol:.

Утре ще им се обадя да ги питам дали ще може да се замени с по-малките бутилки, защото не искам да си рискувам живота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да позволя да сложат такава бутилка. Когато я купувах ми казаха, че ще бъде кръгла и ще е на мястото на резевната гума, но така поставена с този бойлер е направо гавра! :angryfire:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина доста грозно и далеч от очакванията на всички.

обаче този Н5, който видях в софия си беше с бутилка тип тороид.

отделно като говорих с представителя на марката преди 2 месеца той ми каза, че първоначалните бутилки били 90 л с формата на гумата и стърчали доста надолу, затова ги върнали на производителя да ги направиш по 65 литра за Н5 и да са с размера на резервната гума или съвсем малко по-големи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина доста грозно и далеч от очакванията на всички.

обаче този Н5, който видях в софия си беше с бутилка тип тороид.

отделно като говорих с представителя на марката преди 2 месеца той ми каза, че първоначалните бутилки били 90 л с формата на гумата и стърчали доста надолу, затова ги върнали на производителя да ги направиш по 65 литра за Н5 и да са с размера на резервната гума или съвсем малко по-големи.

Това е вече друго, ако си спазят обещаното. Нямам притенции за обема, а за как ще е направена и начина на поставяне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам тази бутилка ще заоре със сигурност . Това може да се приеме само като временно решение . Явно имат голям проблем с тези бутилки и затова забавиха монтажа .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ме прощават майсторте дето са я поставили тази газова бутилка , ама колата отзад изглежда така сякаш е напълнила гащите.Страшно лоша идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, аз чакам утре да си получа колата с газова уредба, ама тези снимки ме отчаяха, сега преди да отида на работа ще мина през сервиза в Русе да видя, ако е такава грозотия по добре да ми я сложат в багажника, аз в никакьв случай няма да карам с такава газова уредба, но не мога да разбера защо кабелите му отдолу се виждат та нали при заснежено или заледено време може да е проблем, ще ви пиша по-късно за резултатите от моята гу.

Редактирано от Говедо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По всичко изглежда че Litex Motors са в кампания "отблъсни побече бъдещи клиенти", и мога да им кажа че с действията който предприемат се справят чудесно с тази работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да припомня , че помпата се намира на бутилката/ за такава с-ма поне аз знам/ и при това е доста скъпа . Така оголени отдолу нейните връзки и части могат да я извадят от строя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес видях в софия един Н5, който беше с такава бутилка тип "бойлер". наистина грозна гледка.

Хубавото е, че е на нивото на диференциала, което не намалява просвета на джипа :)

А тия жици отдолу са грозна гледка. това не е флопи, че да може да стърчат разни работи. кара се в кал, сняг и ЛУГА, което би довело до проблеми. Лошото е, че по същия начин е сложен и мотора, който управлява раздатката и явно за китайците това не е проблем, но мнението на всички е, че това ще даде големи дефекти.

аз лично сериозно се разколебах за GW след всичко прочетено и видяно тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оказа се че тороидалните газови бутилки са били малко на брой и вече са монтирани, за всички останали включително и мен са предвидени газови бутилки тип бойлер (доставчика на автомобилите преценил че не са опасни). Много некоректно отношение.

Не мога да си простя че закупих автомобил от тази марка.

Редактирано от Ginoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това като го видях и се оцъклих! Не е истина как може такова решение за мястото на бутилката! Съветвам всички с такива бутилки да отидете при дилърите и да искате безплатна смяна с такава, която е кръгла и на мястото на резервната гума. Веднага! Ако са сериозна компания трябва да реагират на момента. Не виждам друго решение. 10-15 литра по-малко не мисля, че имат значение пред безопаснотта. Умът ми не го побира как са взели такова решение? КАкто и да е, станала е грешката, но мисля, че трябва да се оправи по възможно най-бързия начин и то БЕЗПЛАТНО за клиентите. Моля всички колеги с такива газови уредби да пишат какъв е резултата след като отидат в представителствата - какво са им отговорили и ще им ги сменят ли веднага и пари ще им искат ли някакви! Това е много важен така да се каже тест за отговорността на този производител! Още не мога да повярвам какво виждам на тези снимки?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грозна работа! Добре де, колко коли са продали, че са им свършили тороидалните бутилки?!? В рекламите на всички модели се казва, че бутилката е с формата на резервната гума и се монтира на нейното място. Това е смешно:) Ако са поръчали 200 газови и от тях 50 са тороидални, то е естествено, че ще свършат. Ама надали имат клиент, който би се навил на този грозен вариант!Ама колеги, сами сте си виновни! Ако сте предплатили газовите при условието, че карайте да се разработи, те газовите като дойдат, ще ви ги монтират! Много некоректно от страна на Дилърите, че след като са дошли бутилките от друг модел, е било редно да ви го съобщат предварително, дори да ви ги покажат, а вие да си решите дали да ви ги сложат или ще чакате още време до доставянето на обещаните ви! А те какво правят? Газовото ви е тук. Елате да ви го монтираме. Като си вземете колата.... Изненада!!!

Типично по БЪЛГАРСКИ!!!

Не така бе хора! Така не се разработва пазар и не се налага нов продукт на пазар, чиито потенциални клиенти , в болшинството си нямат доходите на средностатистическият ЕВРОПЕЕЦ! И се продават най-вече коли втора и трета употреба! Разочароващо е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре бутилката да си е в багажника , а гумата на мястото си , така карат повечето джипове , защото гумите не са малки и да ги местиш непрекъснато си е тегава работа . Може да се помисли и за по-малка бутилка сложена в багажника странично и изправена, стои прибрано , но пък е компромис с вместимостта. Въобще , ако не са направени специални бутилки за модела , които се крият отдолу или при вариант с тороид на мястото на гумата , но тя да бъде изнесена на стойка отзад извън джипа , нещата все ще са криви.

Така както е сложена в момента бутилката единственото решение е да се сложи предпазителен щит от метал, разбира се изработен професионално , такива решения се предлагат и като аксесоари за дизайн и може би някаква защита .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Не мога да си простя че закупих автомобил от тази марка.

 

Всички правим грешки! ;)

Лошото е, че с тези си ходове ЛМ си подливат вода и това, според мен, ще им изиграе лоша шега!

Представям си ако в Италия избухат подобна газова дали няма да ги бият още в сервиза ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих помолил всички които имат газови, по възможност да направят и пуснат снимки. Както писах в началото, това което снимах направо ме шокира. Мисля, че на друга кола такова изпълнение не съм виждал.....тъй като не съм карал до сега на газ, искам да попитам - тези кабелчета и този клапан ли е, какво, така ли оголени трябва да стоят ? Не се ли затварят с нещо ? Така цялата мръсотия,вода,кал ще се хвърля точно там. И наистина сте прави, че по-голяма анти реклама от това изпълнение няма. Разбирам колегата Fitibaldi, ако ми бяха казали, че бутилката ще е такава и така ще е монтирана - сигурно нямаше да купя колата, или ще я карам на бензин - по-скъпо, ама поне няма да ми призлява всеки път като я погледна отзад. Категорично не слагам такава бутилка ! Ще се боря за кръгла, ако трябва ще си поръчам аз, но "бойлер" не искам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...