Jump to content

Смущаващо недоразумение с газовите бутилки монтирани на Н5 и Steed


radioworld

Recommended Posts

Колеги днеска говорих с ЛМ (по-точно с служителя който отговаря за доставките, вклюучително и на газовите уредби) и ми казаха следното:

за Hover H5 са предвидени газови бутилки тип "бойлер", като след някое време ще има и по-малки от тях, като обем (но също ще са тип "бойлер"), също за момента не е предвидено монтажа да е вътре в багажника

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 257
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

 

 

Колеги днеска говорих с ЛМ (по-точно с служителя който отговаря за доставките, вклюучително и на газовите уредби) и ми казаха следното:

за Hover H5 са предвидени газови бутилки тип "бойлер", като след някое време ще има и по-малки от тях, като обем (но също ще са тип "бойлер"), също за момента не е предвидено монтажа да е вътре в багажника

 

Това не звучи никак обнадеждаващо......., нали и аз съм си поръчал ГУ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ginoo, ако този служител е казал истината, то не знам какво да кажа...

Ако всички Хувъри ще излизат в този вид, няма значение гоелмината на бутилката, едва ли с 10-15 литра по-малка бутилка положението ше е по-добро, то наистина нямам коментар.

Ако това е вярно, то за мен това е пример за супер анти-рекламна кампания и съм сигурен, че много голям процент потенциални клиенти на Хувър ще се откажат именно като видят как и къде е монтирана газовата бутилка!

Пак казвам, това място на бутлката ми се вижда безумно грозно, опасно и максимално непрактично, и то явно не само на мен. Искрено се надявам отговорните за газовите уредби да измислят нещо и всичко да е било само едно недоразумение и грешка... Не виждам как ще има продажби в този вид? Иска ми се всичко да е наистина някакво абсурдно объркване и да бъде решено максимално бързо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ginoo, ако този служител е казал истината, то не знам какво да кажа......

 

Предполагам че не ме е лъгал а и няма за какво да го прави (май е някакъв шеф), досега имах някаква надежда че това ще се оправи по някакъв начин ама ...., другото което ми каза е че уредбите са сертифицирани и може да издържат на удари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не, че това ще реши проблема, но ето какво пише нашия колега от Москва за Steed:

цитат:

"......Ну вот, друзья, есть чем по хвастаться! Установил я на машину газовое оборудование Lovato 4 поколения. Баллон установили объемом 95 литров вместо запаски. Баллон свисает на 3 сантиметра ниже, но для меня это не так принципиально. Для меня главнее запас хода на полном баке, а на 95 литров газа это будет не меньше 700 километров!....."

 

Мисля, че нямате нужда от превод!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Предполагам че не ме е лъгал а и няма за какво да го прави (май е някакъв шеф), досега имах някаква надежда че това ще се оправи по някакъв начин ама ...., другото което ми каза е че уредбите са сертифицирани и може да издържат на удари

 

Остави дали могат или не могат да издържат удари. Това са 70 литра газ на 22-23см от земята, които са сложени на SUV! Това е безумно както и да го погледнеш, друг момент е, че е много неестетично и грозно. Лично за мен това е достатъчна предпоставка да не си купя тази кола! А съм сигурен, че това ще окаже влияние на голям процент от потенциалните клиенти. От тук следва загуба на доверие и интерес и спад в реномето на прохождащ бранд на нашия пазар. Така ги виждам нещата. Пак казвам, това е мое мнение и ми се иска да не се развият така нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина това е официалното становище и 25 годишните инженери не са измислили друг начин за монтаж на бутилките, то няма какво да се коментира повече. Аз вече окончателно се насочвам към конкуренцията. Мислех да чакам Ц30 или Н6 и да се чудя от къде ще извадя пари за тях, но следейки развитието на ситуацията вече съм почти на 100% убеден че следващата ми кола няма да е ГУ.

 

Аз дето не съм инженер, и техническите ми познания са близки до нулата и имам идеи за поне 3 алтернативни метода за монтиране на газов резервоар - и по-безопасни и по-естетични и т.н. Щеше да е смешно ако не беше толкова жалко.

Редактирано от Говедо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господа, съгласен съм че тези бутилки стоят не на място и прочие, интересува ме обаче една важна подробност. Описано ли е някъде черно на бяло с каква бутилка трябва да бъде автомобила? Не питам за рекламни брошури, говоря за документ под който сте се подписали вие. Ако е - няма какво да се умува, не позволявайте да монтират на автомобила ви друга бутилка и настоявайте за изпълнение на договорените параметри. Ако не е - то казуса става заплетен и само правист може да изтълкува дали обещанието за резервоар с формата на резервна гума (и на нейното място) има силата на устен договор.

Мнението ми е че дори да няма е недопустимо да я рекламират така а да монтират различна бутилка. Както доста от вас аз също очаквам с интерес да разбера какво е официалното виждане по този въпрос от страна на Литекс Моторс и Great Wall.

Редактирано от Говедо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остави дали могат или не могат да издържат удари. Това са 70 литра газ на 22-23см от земята, които са сложени на SUV! .

Съгласен съм с теб (просто споменах какво ми каза той), мен изобщо не ме топли че издържат на удари, аз искам изобщо да не се стига до такива (но си мисля че е неизбежно да няма с този вариант на изпълнение)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като обобщя всички мнения и положението като цяло с тези бутилки, за мен наистина положението е много тревожно и сериозно!

Настроенията на потенциалните клиенти ще са много негативни. И се чудя как се стига до тази ситуация?

Само си представете разговор между двама потенциални клиенти:

А: Абе харесах си джипчето на тези ловешките коли, какво ще кажеш, виждал ли си го?

Б: Аааа видях едни снимки във форума им, не е истина къде е газовата бутилка, ела да ти покажа, хем изглежда опасно, хем е много грозно и непрактично за SUV!!!

 

В този ред на мисли отворих сайта на Дачия и там видях какво пишат за Дъстъра, защото се сетих, че и на него му предлагат фабрична газ:

* LPG (АГУ) – Фабрично монтирана газова уредба с бутилка на мястото на резервната гума със срок на гаранция 3 години или 100 000 км.

Това е!

Пак казвам, надявам се всичко да е едно страшно недоразумение и някакво объркване и да се реши бързо и благоприятно! Стискам палци всичко да се оправи и да не стане голям проблем и анти-реклама от това нещо...трябва да действат бързо и адекватно! Това е моето мнение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Дачия как се монтират т. нар. фабрични газови уредби?

Под фабрична газова уредба разбирам, а и не само аз разбирам, от завода да излиза с такава. Дали на мястото на резервоара, дали на мястото на рез. гума, но бутилка не трябва да се вижда. Трябва да си е направено професионално с изчислено за бутилката място и индикация на таблото. Конкретен пример е Кади-то на VW. Откъдето и да го погледнеш нищо не се вижда за алтернативната горивна система. Измислено и премислено още в завода.

Всичко друго е компромис и замзване на очи.

Редактирано от Fernando
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговора на този служител на високо равнище е много смущаващ и жалък, не може служител на по високо йерархично ниво да отговаря по този начин, особено когато компанията е толкова не-позната на нашият пазар и като цяло, би трябвало всяко едно нещо което не се хареса на клиентите да бъде преразгледано, чудя се каква политика водят особено от маркетинг отдела, ако някой може да се свърже с някой по висше стоящ в компанията нека го направи, и го запознае с проблема, то е ясно че в България все още няма качестено ръководство, и дори този господин който се представя за шеф на този сектор за газовите уредби да е отговорил, съм убеден че не е запознал ръководството с дадения проблем. Моля нека Администратора на форума, не остави този казус,. защото ще е жалко за сегашните собственици, а също така и за бъдещите които едва ли биха си го закупили. Също така апелирам всеки един получил такава газова бутилка, да притеснява максимално дилъра, защото и те трябва да се свържат с ръководството и също да констатират че тази газова уредба е неприемлива от страна на клиентите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Дачия как се монтират т. нар. фабрични газови уредби?...

 

На един мой съсед е така: 6.jpg

 

,а знам, че може да е и под колата, но пак със същия кръгъл "газов резервоар" :

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Xerth, Тук има регистрирани и редовно посещават този форум и дилъри, и служители на Литекс Моторс. Сигурен съм ,че всички мнения и въпроси вече са им известни. Защо няма коментари от дилърите, не знам... Защо няма официално становище от Литекс Моторс, не знам... Както е видно, всички чакаме с голям интерес развитието на този тревожен и сериозен въпрос, и се надяваме за бързо разрешение и адекватна реакция. Това наистина може да се превърне в сериозен препъни-камък, а и идва дюшеш за конкуренцията...жалко наистина... Такъв монтаж на газова бутилка никога не съм виждал понашите улици, камо ли да е фабричен! Това направо като саботаж ми изглежда...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговора на този служител на високо равнище е много смущаващ и жалък, не може служител на по високо йерархично ниво да отговаря по този начин, особено когато компанията е толкова не-позната на нашият пазар и като цяло, би трябвало всяко едно нещо което не се хареса на клиентите да бъде преразгледано, чудя се каква политика водят особено от маркетинг отдела, ако някой може да се свърже с някой по висше стоящ в компанията нека го направи, и го запознае с проблема, то е ясно че в България все още няма качестено ръководство, и дори този господин който се представя за шеф на този сектор за газовите уредби да е отговорил, съм убеден че не е запознал ръководството с дадения проблем. Моля нека Администратора на форума, не остави този казус,. защото ще е жалко за сегашните собственици, а също така и за бъдещите които едва ли биха си го закупили. Също така апелирам всеки един получил такава газова бутилка, да притеснява максимално дилъра, защото и те трябва да се свържат с ръководството и също да констатират че тази газова уредба е неприемлива от страна на клиентите.

Затова днес е на високо ниво, утре потъва с цялата компания, когато тя тръгне надолу, заради такива сериозни недоразумения и куп недоволни клиенти. Откровено казвам, загубиха ме като потенциален клиент заради отношението си. И не губят само мен, а много други, които им плащат заплатите, но за момента не се замислят за това. Важното е да вървят продажбите, да станат едни бързи и лесни пари в краткосрочен план, а какво ще е после, няма значение, както всяко едно нещо в България.

Редактирано от kerekovski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм потенциален клиент, затова не искам нещата да се оставят така, и цялата работа да се побългари, въпреки че съм се спрял на Стийд с дизелов двигател, искам да видя конкретни действия от някой, защото следващият път може да се получи друг проблем и отново да не видим нищо. Надявам се всеки един служител в тази компания да разбере че с нов продукт трябва да се трудиш 2пъти повече от колкото в разработена такава, а също и на първо място да чуваш съветите на собствениците на автомобилите, защото за такъв нов продукт в България и като цяло в ЕС, най добрата първоначална реклама е мнението и отзивите на новите клиенти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за Вас, но аз се чудя ако тия снимки се разтръбят из вестници, сайтове и т.н....Как ли биха реагирали едни италианци примерно на подобен монтаж...Защото ние ако сме капризни, то те са капризни на десета степен ;)

 

п.с.Казвам италианци, защото знам, че ГУ продават там ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LPG (АГУ) – Фабрична газова уредба с бутилка на мястото на резервната гума - Сега като се замисля, наистина това се казва в офертата. Никъде не се споменава, че бутилката е кръгла. Но като нормални хора всички сме предполагали, че бутилката ще бъде нещо съобразено с мястото на резервната гума а не, че ще заема място за две резервни гуми , и затова не сме задавали въпроси за формата! Добре, ако ще и квадратна да е, но сега от резервната гума се виждат 5 см., а от такъв монтаж не се вижда деферинциала .....да кажем, че бутилката е много здрава и няма никаква опасност, но тук говорим за чиста естетика. Едно от нещата заради които човек си купува кола е и нейната визия - как не се намери поне един в този форум да каже: а бе, добре е ! И чудно ми е, тези от които зависи това газово (от ЛМ а не от дилърите) дали на личните си автомобили ще направят такова изпълнение. И дали Great Wall в Китай са нясно как се окипазяват колите. Защото това е ГРОЗНО изпълнение! Ама по-грозно би било само ако го монтират на покрива.....може би

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят дилър ме уведоми, че след като е разпитал, от компанията са му казали, че ще подменят големите "бойлери", на тези които са сложени, като сложат по-малки "бойлери", т.е. пак са подобно изпълнение, но са по-малки на диаметър и по-дълги.

Такава щели да ми сложат и на мен - по-малък "бойлер". За да се сложи тороидална бутилка на мястото на резервната гума - трябва да се чака да се достави такава.

Заявих, че предпочитам да чакам, и до тогава да карам без газова уредба, а не да ми се слага тип "бойлер", какъвто и да е той.

Ето тук: фабрична газова уредба на 10 стр. е показана тороидална бутилка. Не разбирам защо фабрично не са си така с тороидална и при желание от някой, тогава да си поставя "бойлер". Така или иначе резервната гума пак ще е в багажника и при "бойлер" мястото за нея ще си е кухо.

Редактирано от Любомир
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днеска говорих с ЛМ (по-точно с служителя който отговаря за доставките, вклюучително и на газовите уредби) и ми казаха следното:

за Hover H5 са предвидени газови бутилки тип "бойлер", като след някое време ще има и по-малки от тях, като обем (но също ще са тип "бойлер"), също за момента не е предвидено монтажа да е вътре в багажника

 

+1

Преди малко и аз научих същото - "По-малки бутилки ще има, монтирани на аналогичното място" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LPG-GASOLINE.pdf

 

Това е фабрична газова уредба на Литекс Мотор.

Като стигнете до предпоследната страница, има схема на газовото у-тво, на която рисунката е с кръгъл газов резервоар.

И няма втора схема с цилиндричен. Съвсем нормално и по-близко до ума от това няма, че като ти махнат резервната гума ще сложат нещо със сходни размери. Това надхвърля значително размера на гумата. Ами, ако бяха решили да сложат 90 л. бутилка тогава какво ? Трябваше да и монтират и на нея две гуми за да участва в движението......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......... За да се сложи тороидална бутилка на мястото на резервната гума - трябва да се чака да се достави такава......... [.

За тороидалните газови бутилки Viale нямали сертификат, така че ще трябва сигурно доста време да чакаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Не е LPG, а е LPI ;)

Извинявай, просто го копнах за да не го пиша...акцента ми беше на това, че не се упоменава формата......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...