Jump to content

Смущаващо недоразумение с газовите бутилки монтирани на Н5 и Steed


radioworld

Recommended Posts

...Мисля, че на друга кола такова изпълнение не съм виждал.....

 

В Европа със сигурност НЯМА подобна иновация, за Китай не знам ;)

 

 

... Не се ли затварят с нещо ? Така цялата мръсотия,вода,кал ще се хвърля точно там....

Затварят се с капак ;)...,но капакът не ставал при този монтаж и затова ви лъзгат без капак ;) После "гайлетата" не знам за чия сметка ще са...тоест взички знаем кой накрая ще страда...;)

 

 

Ще се боря за кръгла, ако трябва ще си поръчам аз, но "бойлер" не искам.

Точно така! Ама да има такъв гаф при НОВ автомобил....не знам осъзнават ли колко "анти" е цялата тази схема ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 257
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз имам стид и моята бутилка е от тип бойлер но при мен не стърчат никакви кабели всичко е прибрано наистина бутилката е по ниско но за сега не ми пречи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще препратя темата на Литекс Моторс, тъй като намирам това за пълно безумие. Дано темата им направи впечатление и да намерят начин да ви компенсират - безплатно да сменят газовите с такива, каквито са обещали по начало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах много разточителен мейл на Литекс, посочвайки тази тема и другата за пристигането на газовите. Бях пределно ясен колко сериозен е проблема и колко могат да навредят на реномето си по този начин. Дано и днес на откриването да се е повдигнал въпроса и да са потърсили начин да го решат. Уви това е всичко, което мога да направя. Искрено се надявам да вземат нещата на сериозно и проблема да бъде разрешен. Аз самия като клиент не бих оставил така да се подиграват с мен и бих търсил правата си до последно. Очаквам официален отговор до седмица от тях - след това ще направя важна тема със снимките на газовите и вашите негативни мнения, за да видят всички, които имат намерение да вземат H5 с газова бутилка какво могат да очакват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

admin мерси много за помоща която оказваш.

Относно търсенето на правата мога да кажа че днеска поне 20 пъти, се опитах да се свържа с Litex Motors на националния номер (т.е. 0700 10 109), обаче от другата страна никой не се обажда (незнам можеби днеска са в почивка)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Admin, надявам се да се отнесат сериозно към проблема и да реагират бързо и адекватно! Все пак това касае сигурността и реномето на марката! Чудя се, защо клиентите са си взели колите в този вид? Аз щях да споря на място и да търся обяснение. Всички трябва да си знаем правата и да ги отстояваме докрай. Както и преди казах, това е тест колко са лоялни и сериозни, така, че мисля всички ще сме ти благодарни, ако ни държиш в течение на този меко казано кофти проблем. Аз смятам, че ако са достатъчно сериозни, не само ще отзоват всички такива уредби и ще си сменят безплатно с нормални, ами и ще компенсират клиентите примерно с една безплатна смяна на масло и филтри. С интерес ще чакам отговор и развитие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смятам, че ако са достатъчно сериозни, не само ще отзоват всички такива уредби и ще си сменят безплатно с нормални, ами и ще компенсират клиентите примерно с една безплатна смяна на масло и филтри.

 

Те ако бяха сериозни нямаше да допуснат подобно безумие ;)

Браво на админ, че е взел отношение....,но някакси ми се струва, че няма да има резултат...;)

Аз лично не съм очаквал дори подобен гаф,....толкова рано...

И да, не си вдигат телефоните, но може да е почивен ден днес, а само аз да не съм разбрал ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ginoo, не съм наясно с този национален номер - днес покрай откриването може да е поизпразнен офиса им, не че това е оправдание - би трябвало винаги да има оператор на него (според мен). Бих се радвал ако всички потърпевши ни държат в течение - с кой са се свързали, какво са му казали и тн. Ако Литекс изберат да игнорират клиентите си, този форум и куп други източници на информация в интернет ще се превърнат в инкубатори за негативни емоции и ще навредят на продажбите.

 

Ако аз науча нещо ново, веднага ще пиша. Напоследък имам повече лични грижи, заради което не влизах всеки ден във форума, но ще се старая да следя темата, а ако има отговор от Литекс, ще се включа моментално.

 

@SteeD, в момента може би няма смисъл да нагнетяваме допълнително напрежение. Опитвам се да ги оправдая, с това, че са нови и че може би самите те заради притискане на срокове покрай забавянето на газовите (може би не по тяхна вина, но те носят отговорността) да са направили нещо прибързано. Ако реагират адекватно, ще е похвално. Не са първите, не са и най-фрапантния случай за гаф на официален представител с нов автомобил, но точно те имат нужда случващото се да се реши благополучно. Ако изберат да не потърсят начин да направят клиентите си щастливи, няма какво да ги оправдае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

И аз ще следя темата с интерес. Бях се насочил да купувам Ховър 5, но нещата с поддръжката нещо ме карат да не бързам с избора. Следя форума от поне 3 месеца и напоследък започнаха да излизат реални мнения от колеги, които вече са си купили автомобилите и могат от първа ръка да коментират.

Проблемите около АГУ-тата ме накраха да се регистрирам днес и да изкажа възмущение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SteeD, все пак се надявам всичко да е едно голямо недоразумение и пропуск. Това ще си проличи от отношението им към въпроса и последващото поведение.

Днес може да не вдигат, защото е официалното им откриване в Ловеч, с Бойко Борисов и т.н. :)

Та може да им е натоварено.

От 2-3 часа и сайта им не се отваря...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SteeD, все пак се надявам всичко да е едно голямо недоразумение и пропуск. ...

И аз се надявам....Хората са дали толкова пари, за да се радват и да нямат подобни негативни емоции...Не е справедливо спрямо тях ;)

 

 

Днес може да не вдигат, защото е официалното им откриване в Ловеч, с Бойко Борисов и т.н. :)

Та може да им е натоварено.

Мислиш ли, че Кол Центърът е поканен на откриването с Б.Б...., а дори да е....е трябвало да има план "Б" ;)

 

 

От 2-3 часа и сайта им не се отваря...

Може някой АйТи да си е видял газовата уредба и да се е "погрижил" за сайта им ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fernando, така е, но може да го използват за оправдание. Иначе не си го обяснявам, както и че сайта им не се отваря?

Хубаво ще е тук да се включат и някой от дилърите, които посещават форума, примерно Митвас или Грейт Ауто. Да изкажат мнение, не им ли се е сторило, че като се направи такъв монтаж на бутилката, хората ще пощуреят и то с право?! Как се е допуснало въобще да излизат коли с така монтирана бутилка? Интересно ми е, защото наистина всичко изглежда безумно... поне такова е мойто мнение, след като видях снимките...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе съм се регистрирал. Искам да питам колегите, които карат Ховър 5, колко реално им гори на 100 км. градско и извънградско на бензин? Тромав ли се чувства автомобила с такъв двигател? Не би било лошо да се открие отделна тема за разхода. Само предложение.

Следващия ми въпрос не знам дали е за тази тема, но все пак ще питам:

Каква мощност е автомобила реално? Значи навсякъде го дават, че е 136 к.с. (БГ източници), но в италианския сайт на GW го дават 126 к.с.

http://www.greatwall.it/suv-hover-caratteristiche-tecniche.html За там друга модификация ли е? Настройка на двигателя ли? Или просто грешка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реален разход от системата, която разработвам:

http://www.carspending.com/bg/profiles/rtasev/760-great-wall-hover

http://www.carspending.com/bg/profiles/bgg71/1082-great-wall-hover-h5

http://www.carspending.com/bg/profiles/leomm/975-great-wall-hover-h5

 

Всички дават РЕАЛЕН около 12л/100 разход, сега зимно време, на неразработен двигател. Лятото бих очаквал да падне средния с около литър-два, особено като се поразработят. Скоро ще видим и реален разход на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехаа, тези снимки направо ме разочароваха, от няколко дена споделям на мой близки и познати колко хубави коментари и какви позитивни мнения има в форума от страна на собственици на тези автомобили, а сега като видях тези снимки направо останах без думи.... според мен това е много несериозно, надявам се скоро някой да предприеме действия и да бъдат заменени тези уредби и не само, също така някой да излезне официално и да каже защо е допуснато да се монтира такова нещо, найстина много се притеснявам за сигурността, не толкова за външният вид. Според мен тази газова уредба е потенциално опасна, особено ако някой иска да излезне на офроуд или пък реши да излезне извън магистралата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,съжалявам че първото ми мнение във форума е такова но както казва народа една лъжица катран и кацата с меда отива на кино.Грозно и потенциално опасно,хвърчащи и необезопасени проводници.При изкачване,спускане,движение в коловоз,паркиране мислите винаги ще бъдат в този бойлер,това не е шофиране това е мъка.Съжалявам за тежките думи но за мен това е истината.Мястото на бутилка тип ,,пура'' е в багажника,тороидалната на мястото на резервната гума.Споделям го с вас защото съм се спрял на пикапа и не искам утре да ми се смеят по пътищата заради това недомислие.Благодаря на колегата за снимките и на Вас за обективните мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, стана ясно, че на никой не му харесват тези снимки. Само от един автомобил са.

 

В процедура на закупуване съм и поставих условие да не е с бойлер - казаха - няма да е. Да видим. Някой друг има ли с такъв монтаж (ако може - снимки)? Защото изведнъж тази тема стана много сериозна! И е нормално - никой не би оставил децата си на икономически талибани! Ако те (децата им) се возят на задната седалка...

 

Да не прибързваме с крайните заключения - все пак не е ясно защо са поставили точно този тип газова уредба. Определено е кофти и от естетически вид, а и от практически, но все пак - кое ги е мотивирало. Да изчакаме официално становище преди да ги линчуваме ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....... Само от един автомобил са.................

 

 

Газова бутилка тип "бойлер" вече е монтирана на няколко автомобила Great Wall (2-- Hover H5; 1-- Steed;), само че още не са качени снимки (собствениците вече писаха за това в форума)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мен не е уместно заради газовата бутилка да се казва че автомобилите са лоши

Никой надявам се, не твърди заради тази недомислица от страна на Литекс Моторс аз тези газови бутилки, че самите коли са лоши. Досега относно колите се изписаха общо взето все положителни неща. Просто от ЛМ с тези газови си направиха лоша реклама, защото доста от потенциалните им клиенте четат този форум и лесно биха се разобедили като виждат това несериозно отношение от страна на дилъри и вносители. То е малко , поне за мене, все едно да си поръчам колата с ДВД като екстра и да я платя тази екстра като ДВД, а да ми сложат СД, защото ДВД-тата са им свършили :) А от друга страна купуваш си джип - Ховър Н5 си е доста сериозен джип и с тази бутилка отдолу вече се превръща в паркетник. Както един колега по горе каза " намалява се ъгъла на спускане", т.е всеки път като се спускаш или ще се изкачваш на черен път, ще му препериш да не удариш бутилката отдолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...