admin

Техническо ръководство (service & repair manual) на Great Wall Hover H5 - ангийски и руски

Recommended Posts

Прикачам пълно техническо, сервизно ръководство за Great Wall Hover H5, най-новия 2009-2011 модел с 2.4 бензинов двигател. В архива има ръководството на английски и руски, има всички електрически схеми на колата, заедно с точни инструкции за разглабянето, заменянето, отремонтирането на общо взето всички компоненти, със снимки и схеми. Ако някой намери и друг материал, който не е в архива, нека ми пише, да го добавим. Същото и ако се намерят ръководства за Steed & Voleex C10/C20R/C30.

Great Wall Hover H5 Service Manual.zip

• Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Engine Petrol - Mitsubishi 4G69S4N, four cylinder in-line, four stroke, SOHC

16 valve, CCVT, 2378cc. Engine weight 165 kg. Engine displacement (cm3)

2378. Bore/stroke 87mm x 100mm. Bore-to-bore distance 93mm. Block

height 235mm. Connecting rod centre-to-centre distance 150mm.

Compression ratio 95:1. Max power 112 kW at 550o rpm. Max torque 212

Nm at 4000 rpm. Closed circuit water cooling.

TX4 Fuel Consumption: 2378cc Petrol Engine

Transmission 5 Speed Manual

Drive Cycle mpg litres/100km

- Urban 19.22 / 14.7

- Extra Urban 32.47 / 8.7

- Combined 25.92 / 10.9

CO2 Emissions (g/km) 256

Regulated Emissions

Standard Euro IV

Noise Level

dB(A) moving 74

Някой ако може да коментира кой двигател е монтиран на Н5.

11C.pdf

15E_08.pdf

Редактирано от newfan

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.gwm.com.cn/en/hover.asp

Mitsubishi 4G69

Не напразно показах различни информации. Разгледай по-внимателно.

http://www.gwm.com.cn/en/hover.asp -т.е. китайците също го потвърждават - ако е 93kW, значи не е 4G69, както казваш, а е 4G64.......

Различават се kW, Nm, обороти при които се достигат, степен на компресия....Явно буквичките 64S4M, 69S4N, MIVEC, SOHC променят "дребни подробности" от вида 93 - 112 - 121kW......; 195 -.... - 230Nm ....и т.н. !?!?!

Редактирано от newfan
  • Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не напразно показах различни информации. Разгледай по-внимателно.

http://www.gwm.com.cn/en/hover.asp -т.е. китайците също го потвърждават - ако е 93kW, значи не е 4G69, както казваш, а е 4G64.......

Различават се kW, Nm, обороти при които се достигат, степен на компресия....Явно буквичките 64S4M, 69S4N, MIVEC, SOHC променят "дребни подробности" от вида 93 - 112 - 121kW......; 195 -.... - 230Nm ....и т.н. !?!?!

Не напразно ти дадох линк и ти добавих кой е модела.

Никъде не съм предполагал или съм се чудел, за да се съмнявам в поднесеното.

И вместо да стане стегнат отговор, сега трябва да "философстваме"...

Имаш Hover - съответно имаш договор (за покупка или лизинг). В този договор ясно е записан модела на двигателя.

Ако и там не го откриваш - вдигаш капака и както е показано на снимките - виждаш кой е той...

post-6228-0-53935900-1344579280_thumb.png

post-6228-0-61677900-1344579288_thumb.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на моя пише същото 4G69.... ще го проверя точно какво пише, а киловатите са 93.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш Hover - съответно имаш договор (за покупка или лизинг). В този договор ясно е записан модела на двигателя.

Ако и там не го откриваш - вдигаш капака и както е показано на снимките - виждаш кой е той...

Изчел съм табелките и хартиите. Не търся "философи", а някой разбирач да разчопли несъответствията в различните писания, ако има инфо и желание......

Другото е вятър работа. :pain10: Нищо лично.

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, нов съм от месецси имам такъв бръмбар. Само , че е CUV явно модела за Италия и точно той е на описанието. Със фаровете и двата лоста.
Не напразно newfan го казва:Не напразно показах различни информации. Разгледай по-внимателно.

Вчера след ровете в документи и нета се оказа, че моя е с двигател 4G64. но е модел с 98 КВТ, явно разликата между двигателите е степен на сгъстяване и от там по малко, вдигане на мощността / със шлайфане на главата заводско или ремонтно се вдига степента на сгъстяване и от там мощноста/, а тази технология MIVEC е друга добавка към моторите и както се вижда е измислена от 6 японеца исе променят кобилиците на клапаните с въвеждане на един piston и явно се подобрява отварянето им и от там пълненето с гориво и изпразването на газовете .Но според мен 7 или 3/ за к.с. х1,36/ киловата не са под толкова значение.
Карайте като европеици без да вдигате капака на двигателя, има си за това сервизи. :icon_bounce: И нека по-малко да ходите при тях.
Тук има на пръв поглед един парадокс- с по голямата мощност, гори по малко защото работи на по ниски обороти.То това е видно мужду 1,6 и 1,8 л. или 2.0 и 2.4 литра /разликата е в десетки кВт/, на тези малки кВт- при нашият случай. няма кои да ти прави разлика.Това е съществена разлика между моето Пежо 2.0- 136 к.с.и с двигател 1.6-110 к.с. :icon_cyclops_ani:

Колеги днес ровичках и в руския форум има няколко ръководства за всички модели

http://www.hover-club.ru/forum/topic9831s0.html

Колкото и да ровех не разбрах на колко км се сменя маслото и ангренажния ремък? Може ли някой да каже?

Ето ръководството идващо с джиповете на ЛИТЕКС

post-9777-0-95550600-1365499611_thumb.jpg

Редактирано от st.videv

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към тази тема да пусна един полезен линк където може да намери номерата на частите които ви интересуват :)

http://autotibet.ru/about/info/hover_catalog/catalog_hover.php

• Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 1 година..............и "НОВИЯ"  ХОВЕР! 

Двигател-работен обем: см3 2378 2378 2378
Широчина: мм 1810 Максимална мощност / об.мин к.с. 126 / 5200 126 / 5200 126 / 5200
Височина: мм 1745 Макс.въртящ момент / об.мин Nm 200/2500-3000 200/2500-3000 200/2500-3000

Хубаво е да се чудиш, предполагаш, съмняваш и даже философстваш, че иначе ставаш смешен наивник...имащ договор или платен...наивник!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Незнам кое как е смятано за Евро 2,3,4,,,,, и за в коя държава е изчислявано,но моя Вол 05.2011 по документи се води 126 ли беше коня, а на табелката на колата,при мотора пише мощност 100 КВ.....внесен  е от Италия.

Аааааа мотора е 4G69S4N

Редактирано от snipi

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В големия талон на позиция Р2 са записани киловатите.

Моят влезе за регистрация в КАТ по италианските документи 93кв - 126кс а излезе 98кв - 132кс , EURO-3 /магия/.

Двигател 4G64S4N.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване