Jump to content

CarSpending.com: Android приложение & уебсайт за следене на разходите по МПС-то


admin

Recommended Posts

Искам да ви представя платформата за следене на разходи по автомобила - CarSpending.com. От скоро платформата си има акомпаниращо Android приложението - Motomoshi, данните от което се синхронизират с CarSpending.

 

В CarSpending (Motomoshi) можете да добавяте своите автомобили / мотоциклети и всички свързани разходи с тях. В най-прост вариант това включва зареждания (дата, километраж, количество, цена) и детайлни реални статистики за разхода ви на гориво. По-детайлно, приложението позволява следното:

 

 Лесно и бързо добавяне на зареждания, сервизни събития, снимки, напомняние.
 Автоматичен бекъп, така че да не се притеснявате, че данните ви ще се загубят.
 Всякакви и неограничен брой МПС-та (автомобили, мотоциклети и комерсиални)
 Автомобили с повече от един резервоар. Поддържа автомобили на бензин, дизел, LPG, CNG и ток, като може да следите разхода и на двете си горива.

📷Добавяне на галерии от снимки (за сега неограничен брой)
📊Детайлни статистики за разходите (с предстоящо добавяне на генератор на репорти).
🔔 Напомняния за предстоящи разходи, обслужвания, включително с изпращане на мейл.
🖼️ Генериране на код за подпис във форума с картинка с вашият автомобил (подобен на моя) - картинката се опреснява автоматично 

 

Има още много работа по следното:

Оставяне на обратна връзка на сервизи, намиране на добри сервизи, бояджии, гумаджии и тн

💰Цени на бензиностанциите в момента - спрямо данните, които потребителите ни оставят

🗒️Import на всички ваши данни от други платформи (като SpritMonitor.de), Export към CSV / EXCEL

 

Всичко това е напълно безплатно и плановете ми са да остане такова - в един бъдещ момент може да направя допълнителни premium feature-и или да пусна реклами. Планувам пускането на iOS приложение в обозримото бъдеще. Ще оценя вашата обратна връзка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Цената за гориво на километрър разбрах как се смята. В моя случай - за периода 22.09.2011-07.01.2012––– 498,58 лв / 2411 км = 0,21 лв./км .

Но мисля, че е по-правилно стойността на първото зареждане "до горе" да се извади, защото това е цената на гориво, което е изразходено за километри, изминати преди засичането. Млако объркано стана! :D Ето защо отново моят случай за периода 22.09.2011-07.01.2012––– (498,58 лв - 99,06 лв.) / 2411 км = 0,17 лв./км .

 

За общата цена на км, обаче не ми стана ясно как при мен се получи резултат от 0,41лв./км :huh:? При Разходи общо за същия период 2429,06лв. и изминати 2411 км.

 

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Сайта е много добър успех и занапред. Помага много да следиш разходите си. Даже смятам да го използвам и за служебните си коли (бусове). Успех и напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не ми отразява зареждането във форума, а се налага да копирам BB кода наново. Да не би да правя грешка нещо. Дайте малко повече информация. Също така все още не отразява среден разход в подписа на форума. Има ли някакви минимални бройки зареждания, за да почне да го отразява и тук. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кода е безмислено да го копираш отново - той е същия. Картинките се кешират, от браузърите и от системата по час, както е написано на страницата с кода за форумната картинка, тоест след като добавиш зареждане, трябва да мине малко време, докато започне да се зарежда новата картинка.

 

За разхода, открил си бъг - разхода се показва веднага щом имаш поне 2 пълни зареждания (ти имаш повече). Проблемът е, че ти си задал за колата, че на първо място е LPG, докато сметнатия разход е бензинов и не го показва. Ще направя при генерирането на код за картинки, да избираш кой от горивните типове, които можеш да зареждаш, да се показва в картинката. За сега можеш да редактираш колата си, че е само на бензин, без LPG, а когато ти дойде газовата, тогава да я промениш. Извини ме за неудобството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря забелязах, че оптимизира малко по-късно зареждането, а корекцията ще я направя веднага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Виж ми подписа - след като добавих, че колата има и газ вече показва разхода като N/A (предполагам защото не съм въвеждал пълнения от газ, за да изчисли разхода). Предлагам ти при такива коли с два вида гориво ако не може да се изчисли разхода на едното да се показва във форумната картинка само този, който може (както при мен - да си показва разхода на бензин докато не бъде възможно да се изчисли този на газ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали е наред избирането на бензиностанции? Когато искам да избера конкретна бензиностанция и започна да увеличавам картата изведнъж ми изчезват точките на бензиностанциите и остава само картата.

 

Поздравления за сайта, много е добър и много ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под какъв браузър си? Има някакъв бъг с GoogleMaps, с който ще се боря. Опитай когато бензиностанциите изчезнат, да увеличиш още малко. Би трябвало пак да премигнат и да се появят. Не мога да разбера защо се случва, от скоро е - може би Google са променили нещо, защото кода за картата не съм го пипал отдавна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам няколко браузера IE9, Opera 11.62, FireFox, Google Chrome (много рядко). Основно съм на Опера, но ще пробвам и с другите следващия пъти и ще ти кажа дали се наблюдава и при тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Отдавна не съм писал и проекта беше малко на заден план, тъй като съм натоварен на работа, а имах и много изпити, но след 3 дни сесията ми свършва и ще работя по сайтчето с пълна сила.

 

Малко промених графиката в профила на потребителя (диаграмата показва и изминат път), промених класацията на колите в търсенето, а в момента се работи по нов дизайн и много нови работи по сайтчето.

 

Следващата стъпка за сега е нов размер за подписа и SpritMonitor импортер и каквото вие искате - репортвайте всякакви бъгове и проблеми и ще гледам да ги корегирам възможно най-скоро. Вече потребителите наброяват към 1400.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Хората, които ползват системата само с частични зареждания, да знаят, че все пак могат да я ползват като винаги отбелязват зарежданията си като "пълни", тогава разхода между отделните зареждания ще е грешен, но средния в дългосрочен план ще бъде верен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Мисля че има проблем с отчитането на километрите. При добавяне на зареждане с бензин, за изминато разстояние се получи 5900 км и с толкова му увеличи месечния пробег. Не съм зареждал бензин от юни някъде.

Редактирано от leomm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам за този проблем и не съм сигурен как да го реша. Единия вариант е да показвам само изминатия път на основното гориво, тъй като бензин/газ се следят напълно отделно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не може ли да се гледа показанието на основния километраж, а не на временния и по този начин да изчислява стойността за статистиката? По този начин ще игнорираш зарежданията на бензин и ще показва съвсем точни резултати. Някои потребители гледам, че не въвеждат показание на основния километраж, а само изминатите километри след последното зареждане, но това си е техен проблем. Ако искат да имат статистика ще трябва да въвеждат и показанието на основния километраж.

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече графиката с изминатия път и разходите е по-подробна и с нови екстрички :) Има и оправени бъгове в нея. Като този с изминатия път - вече за колите с няколко горива показва само изминатия път с основното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих разни неприятни бъгове при редактиране на зареждане. След този уиикенд си сядам на гъза да направя някои отдавна обещани работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Вече може да се редактира датата и други атрибути на старите зареждания. Но все още не може да се редактират всички полета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Три милиона километра данни, които растат все по-бързо. Благодаря на всички!

 

Искам да добавя, че двама нови програмисти се включиха в проекта (мои приятели), с което се надявам да започнем да го движим много по-бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три милиона километра данни, които растат все по-бързо. Благодаря на всички!

 

Искам да добавя, че двама нови програмисти се включиха в проекта (мои приятели), с което се надявам да започнем да го движим много по-бързо.

 

То и в момента сайта си е доста добър, кой знае сега с тази помощ колко още ще дръпне напред :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Сложих иконки за гумите в таблицата със зарежданията. Един от потребителите от Рено форума ги направи (Wolf). Благодарности smile.gif

 

Направени са и доста други дреболии, например картинките на колите се режат правилно в различните си размери и изглеждат като цяло по-добре, макар че е трудно да се забележи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес видях, че вече в категория " Поддръжка" има " Смяна на гуми" и много се зарадвах! :hello2:

До сега смяната я пишех към " Покупка" и " Гуми", но вътрешното ми усещане беше, че на смяната не и е мястото там.

Въобще не се бавих и редактирах старите смяни! :toothy12:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • admin unpinned this тема

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...