Jump to content
valery

Спряха ми предните пръскалки

Recommended Posts

Здравейте,

От миналия ден, най-неочаквано ми спряха пръскалките на предното стъкло. Странното е че отзад си пръска. Възможно ли е да има две моторчета, макар че течността идва от 1 място ?  Другото което ми хрумна е да са на отделни бушони ? Имали ли сте проблеми с това ?

Ще ти спрат я, признай си какво си наливал освен вода...веро, течен сапун и прочие и не си ги чистил. Я бегай в сервиза ще те оправят....

Edited by st.videv

Valery, най-вероятно ти се е откачил маркуча за пръскалките. Погледни в двигателния отсек, ако е мокро, това е. Корите са на щипки и лесно може да се провери. Аз моята още като я взимах от дилъра имаше същия проблем. Пръскаше само на задното стъкло. Оказа се че липсва маркуч или тройник, не помня вече.    

Edited by Niksan

Има две отделни помпички за предното и задното стъкло. При мен беше отказала помпичката на задното стъкло. Доколкото разбрах, сменя се в комплект всичко - резервоарът заедно с помпите.

Да прав си Андреев. Моторчетата са две, предното ми изгоря. Хубавото е че са еднакви и заменими. Тъй като сервиза има проблем с доставката на части, временното решение беше да разменим задното с предното.

Сервизите нямат проблем с доставката на части. Проблем имат Литекс моторс. Обещанията за доставка на части в рамките на 24 часа си остават само обещания. 

Edited by nmnikolov
  • Upvote 1

Ще ти спрат я, признай си какво си наливал освен вода...веро, течен сапун и прочие и не си ги чистил. Я бегай в сервиза ще те оправят....

Прави ми впечатление, че много обичаш да се заяждаш с хората. Не мога да си обясня защо.

Николов не се хващай за дреболии. Ако литекс моторс имат проблеми с доставката на части, респективно и сервизите имат проблеми.

Валери, сервизите страдат от този проблем, но в случая те не са виновни. Аз сега чакам да видя след като ходих в сервиз след колко време Литекс моторс ще пратят ново табло, което да ми сменят заради изгоряла led крушка на скоростомера. 

... ново табло, което да ми сменят заради изгоряла led крушка на скоростомера. 

Това сериозно ли?

Това сериозно ли?

Да, нямало как да се смени защото било лед осветлението на таблото и заради това ново табло. Може да видиш на снимката как изглежда на тъмно с включени фарове. Снимката е с телефон и не е с добро качество.

post-4762-0-64597900-1417631450_thumb.jpg

Edited by nmnikolov

Добре би било да става веднага, обаче не става, винаги...

Ако резервната част е налична в сервиза - става веднага, ако е нещо, което го има на склад в Ловеч става за 1 ден, обаче ако е нещо по-екзотично, тогава две седмици е нормален срок, според мен...

Отново разводнихте темата с мнения за сервизното обслужване.

По темата:

На мен ми се е случвало вече на два нови автомобила да изгорят машинките за миене на стъклата. Едната спря отзад, а другата беше за предното стъкло. Не знам какво натоварване виждат тези машинки или пък ги правят прекалено калпаво, че да горят така. А това е изключително неприятно, особено в условията на кал или киша.

И пак по повод на сервизирането. За едната машинка чаках цели 3 седмици доставка

На мен ми се е случвало вече на два нови автомобила да изгорят машинките за миене на стъклата.

От кой модел са тия нови автомобили, ако не е тайна?

Едната е Ситроен, другата Шевролет, но има ли значение, ако ще и Мерцедес да беше

Обадиха ми се, утре вкарвам колата за смяна на моторчето. Стана бързо. Ще искам и  ъпдейхт на софтуер на газовата, че моят е от миналата година началото.

Edited by valery

Смениха го. Прави ми впечатление че е доста по-шумно от оригиналното, но това е бял кахър.

Няма нова версия на софтуера за газовото.

И аз съм с ново табло. Както и подозирах си взех колата на 0км. Кара втора младост :)

Edited by nmnikolov

Продавай я като нова!

Иначе не виждам какъв е проблема в Литекс да има по 2 бройки от всяка резервна част. Едва ли ще им струва повече от 100000 лева инвестиция?!?!?!?