Jump to content
valery

Спряха ми предните пръскалки

Recommended Posts

Здравейте,

От миналия ден, най-неочаквано ми спряха пръскалките на предното стъкло. Странното е че отзад си пръска. Възможно ли е да има две моторчета, макар че течността идва от 1 място ?  Другото което ми хрумна е да са на отделни бушони ? Имали ли сте проблеми с това ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти спрат я, признай си какво си наливал освен вода...веро, течен сапун и прочие и не си ги чистил. Я бегай в сервиза ще те оправят....

Редактирано от st.videv

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Valery, най-вероятно ти се е откачил маркуча за пръскалките. Погледни в двигателния отсек, ако е мокро, това е. Корите са на щипки и лесно може да се провери. Аз моята още като я взимах от дилъра имаше същия проблем. Пръскаше само на задното стъкло. Оказа се че липсва маркуч или тройник, не помня вече.    

Редактирано от Niksan

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има две отделни помпички за предното и задното стъкло. При мен беше отказала помпичката на задното стъкло. Доколкото разбрах, сменя се в комплект всичко - резервоарът заедно с помпите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прав си Андреев. Моторчетата са две, предното ми изгоря. Хубавото е че са еднакви и заменими. Тъй като сервиза има проблем с доставката на части, временното решение беше да разменим задното с предното.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервизите нямат проблем с доставката на части. Проблем имат Литекс моторс. Обещанията за доставка на части в рамките на 24 часа си остават само обещания. 

Редактирано от nmnikolov
  • Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти спрат я, признай си какво си наливал освен вода...веро, течен сапун и прочие и не си ги чистил. Я бегай в сервиза ще те оправят....

Прави ми впечатление, че много обичаш да се заяждаш с хората. Не мога да си обясня защо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Николов не се хващай за дреболии. Ако литекс моторс имат проблеми с доставката на части, респективно и сервизите имат проблеми.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Валери, сервизите страдат от този проблем, но в случая те не са виновни. Аз сега чакам да видя след като ходих в сервиз след колко време Литекс моторс ще пратят ново табло, което да ми сменят заради изгоряла led крушка на скоростомера. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ново табло, което да ми сменят заради изгоряла led крушка на скоростомера. 

Това сериозно ли?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това сериозно ли?

Да, нямало как да се смени защото било лед осветлението на таблото и заради това ново табло. Може да видиш на снимката как изглежда на тъмно с включени фарове. Снимката е с телефон и не е с добро качество.

post-4762-0-64597900-1417631450_thumb.jpg

Редактирано от nmnikolov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре би било да става веднага, обаче не става, винаги...

Ако резервната част е налична в сервиза - става веднага, ако е нещо, което го има на склад в Ловеч става за 1 ден, обаче ако е нещо по-екзотично, тогава две седмици е нормален срок, според мен...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново разводнихте темата с мнения за сервизното обслужване.

По темата:

На мен ми се е случвало вече на два нови автомобила да изгорят машинките за миене на стъклата. Едната спря отзад, а другата беше за предното стъкло. Не знам какво натоварване виждат тези машинки или пък ги правят прекалено калпаво, че да горят така. А това е изключително неприятно, особено в условията на кал или киша.

И пак по повод на сервизирането. За едната машинка чаках цели 3 седмици доставка

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се е случвало вече на два нови автомобила да изгорят машинките за миене на стъклата.

От кой модел са тия нови автомобили, ако не е тайна?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едната е Ситроен, другата Шевролет, но има ли значение, ако ще и Мерцедес да беше

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обадиха ми се, утре вкарвам колата за смяна на моторчето. Стана бързо. Ще искам и  ъпдейхт на софтуер на газовата, че моят е от миналата година началото.

Редактирано от valery

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смениха го. Прави ми впечатление че е доста по-шумно от оригиналното, но това е бял кахър.

Няма нова версия на софтуера за газовото.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с ново табло. Както и подозирах си взех колата на 0км. Кара втора младост :)

Редактирано от nmnikolov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продавай я като нова!

Иначе не виждам какъв е проблема в Литекс да има по 2 бройки от всяка резервна част. Едва ли ще им струва повече от 100000 лева инвестиция?!?!?!?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване