Jump to content

Поддръжка и въстановяване на кожения салон


Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам питане как си поддържате кожения салон?

 

 

На първо място ми е интересно рутинната поддръжка. Доколкото се информирах методите са много, но се спрях на този с бебешко олио. Чисти се добре и се импрегнира кожата да е еластична. Някакви други идеи или това е добре?

 

 

Другият проблем, които ме притеснява повече е малка дупка на кожата на задната седалка. За сега е малка, но с времето ще стане по-голяма. Как мога да го залепя или да го локализирам проблема.

 

 

Возя доста хора и нямам идея как се е случило, но изглежда с нещо остро се е наранила кожата. Не е срязано съвсем до край, но си я има дупката. На пръв поглед не се забелязва за сега.

 

 

Голям интерес е джипа и няма как малко на маршрутка заприлича :):):)

 

 

Забравих да отбележа, че съм със светлия интериор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми претапицират салона колега, поради простата причина, че кръпки и тем-подобни не ми харесват изобщо. 100 лв. е цялото упражнение с изкуствена кожа (офертата ми е много добра, от приятели). Няма как иначе да се пазиш от подобни "рани" по салона, особено ако е светъл.

 

Работил съм в сервиз преди време (в Германия) и няма да ти казвам колко мъка съм имал с изцапани салони и надрасквания на кожата, макар пазенето. Не знаеш кое завъртане ще е фаталното :D Аз съм на принципа: Не трябва да ставаш роб на колата, особено на ежедневната :) Не поощрявам никой да е мърльо и да не пази, но в крайна сметка само нерви. Имах един приятел, който не позволяваше да се сяда на кожения му салон с дънки :mellow:

 

Моя съвет е: радвай се, без да му мислиш и ако някой ден ти остане излишен лев- си претапицирай салона, хем ще се радваш на нов салон :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено не съм роб на кожата :) Като написах в поста, не въвеждам никакви ограничения на пасажерите в камиончето :)

 

Това е го знам че си трябва претапициране, но ме изненада цената която споделяш. Явно като дойде момента ще използвам жокера, ако е възможно.

 

Иначе светлата кожа си се цапа доста от дънки, но още не съм спрял да ги нося :):):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да знаеш, че мен ме снабдяват с тъмно синя кожа (точно такава ми е и заводската). Цената наистина е много добра, почти нереална. Не вярвам да не могат намерят и подходящ за тебе цвят. Ако дойде време за такива крайни мерки, пиши ще проуча ;)

 

Иначе днес си коментирахме с един приятел и каза, че боя за обувки помага по някога (или по скоро паста), но не знам дали в твоя случай със светлия салон ще свърши работа. Каза ми, че общо взето всички препарати докарват първите дни доста блясък (дори малко неприятно), но намалява в последствие. Чувал съм, че и хубав крем за ръце (нивеа или нещо подобно) помага против пукнатини, но ми се струва малко нереално, но знае ли се :) Може да си първия познат, който да пробва и да сподели :)

 

Иначе ето ти две идеи: http://www.preparati-pochistvane.com/preparati-za-koga/267-preparat-za-poddragka-na-koja-1000-ml-leder-care.html

и

http://eshop.senax.bg/product/11/pyana-za-poddrazhka-na-kozha.html

 

За Сонакс мога да кажа много добри работи, защото ние използвахме главно тях за почистване след нашите гафове.

 

Поздрави ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега ползвам бебешко олио и става добре. Оцветяването от дънките го маха само с няколко минавания. Трябва хубаво да се забърше да не остава лъщящо по кожата. Ще прегледам линковоте, които си дал.

 

Определено ще се наложи след време подмяната на кожата, спор няма и ще трябва да се мисли.

 

Благодаря за информацията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

За сега ползвам бебешко олио и става добре. Оцветяването от дънките го маха само с няколко минавания. Трябва хубаво да се забърше да не остава лъщящо по кожата. Ще прегледам линковоте, които си дал.

 

Определено ще се наложи след време подмяната на кожата, спор няма и ще трябва да се мисли.

 

Благодаря за информацията :)

Привет,колега! Можеш да изпробваш един български импрегнант за кожа, произведен от "VEKO"- Русенска фирма. Има го в Метро, ако не греша 4-5 лв. Нанасяш и разтриваш с обикновена домакинска гъба и след няколко минути полираш с микрофибърна кърпа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Сега препарати да искаш......но скоро пробвах само с мокра кърпа и се чисти също добре и сравнително лесно. Правя го за втори път и се получава. Аз също съм със светъл салон.

 

Днес опитах с нещо друго - Clean за прозорци, от този който е с алкохол. Напръскваш кожата и забърсваш веднага с мека кърпа - чисти идеално и за секунди !

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Оказа се че аз май съм първия, които има проблем с кожата. Започна леко да се бели шофьорската седалка. Дилърите ми казаха, че досега не са срещали подобен проблем, но на две места започна да се бели. Едното място е на гънка, а другото е до шеф на мястото на седене. Малко е, но процеса е започнал.

 

Има ли други подобни проблеми при някои?

Редактирано от leomm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и мойта макар на малко километри има 2 дефекчета ,едното е обелено на върха на кожата около мм, а другото е некво кадно петно все едно е протрито и подкожушено вчера ги гледах и се ядосвах!! Викак си с кво да сум и направил ,че да се прецака ама явно ще се окаже по нормално от колкото си мисля!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първоначално си мислех, че съм го закачил с някоя капса на дънките, но нямам чак такива. Пък за една седмица стана между 5 и 10 см. Явно ще трябва да се претапицира,но не ми се правеше толкова рано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз май имам леко обелване на кожата на шофьорската седалка. Много малко за сега, но го видях. Няма с какво да съм го закачил там, а и внимавам. Надявам се да не прерасне в проблем.....ако ще трябва да я тапицирам след 5-6 месеца, егати и работата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята седалка на Волекса взе да скърца рано рано, а съм 60кг и само аз съм карал колата...

 

Аз от два дни се дразня от едно скърцане на афтърмаркет подлакътника за 30 лв ... накрая взех един такъв спрей за лъскане на пластмасите в купето и го напръсках хубаво по всички панти, опори и навсякъде от където може да има скърцане и то взе че спря ... поогледай и се опитай да откриеш от къде точно идва и използвай някакво мазило, може и спрей за гуми или арматурни табла!

Редактирано от gwfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност е от вътрешността на седалката. За да видя от какво е трябва да се сваля седалката. Другото което забелязах е, че всеки втори Волекс има проблем с гуменото оплътнение на тавана от към страната на шофьора. Не знам как го лепят точно това уплътнение, но както и при мен се отлепи на доста места и стана на вълни! Така беше с волекса пред Зала Армеец Арена на волейболните мачове, така беше и сега на изложението на Auto BIld, същото вчера видях и на един полицейски Волекс.

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се че аз май съм първия, които има проблем с кожата. Започна леко да се бели шофьорската седалка. Дилърите ми казаха, че досега не са срещали подобен проблем, но на две места започна да се бели. Едното място е на гънка, а другото е до шеф на мястото на седене. Малко е, но процеса е започнал.

 

Има ли други подобни проблеми при някои?

И аз имам проблем с кожата, кожата на седалката до шофьорската почна да се прокъсва и вече се забелязва платът от долу. Не знам дали този проблем влиза в гаранцията и дали могат да се предявят претенции за отстраняването му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А забелязали ли сте че резервната гума при движение не се върти ? Нормално е да има износване по тапицерията , като си купите нов чифт обувки дали очаквате да изглеждат като нови след няколко месеца ползване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За обувките ясно ... те се носят по няколко месеца ама това е кола бе човек ... след няколко месеца да ти се скъса тапицерия е меко казано несериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност е от вътрешността на седалката. За да видя от какво е трябва да се сваля седалката. Другото което забелязах е, че всеки втори Волекс има проблем с гуменото оплътнение на тавана от към страната на шофьора. Не знам как го лепят точно това уплътнение, но както и при мен се отлепи на доста места и стана на вълни! Така беше с волекса пред Зала Армеец Арена на волейболните мачове, така беше и сега на изложението на Auto BIld, същото вчера видях и на един полицейски Волекс.

 

Чакай. Преди да разглобиш седалката, погледни още нещо - при мен също се разскърца нещо седалката и веднага се сетих за твоя пост. Обаче се огледах и установих, че е от нещо много елементарно - когато сложа колана, часта в която се закопчава и е закрепена на седалката се търка в кожата в долната част на седалката и цялото неприятно поскърцване идва от там. Леко само го огънах назад - напред да не опира много на кожата и готово. Може и при теб да е от това.

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Нормално е да има износване по тапицерията , като си купите нов чифт обувки дали очаквате да изглеждат като нови след няколко месеца ползване.

А, като си вземеш ново, качествено кожено яке, след 6 месеца нормална употреба, гледайки го, ще можеш да кажеш, че не излиза сега от магазина, ще има например намачкано по ръкавите (там където се сгъват ръцете), но няма да има обелено и скъсано.

Нещо подобно трябва да виждаме и в автомобилите. Все пак не ги използваме по година-две, като обувки....

 

Изобщо не е нормално за този нищожен период от време, при нормална експлоатация (без да се "ползват" остри предмети) да има подобни повреди по салона!

Виждал съм кожени салони на поддържани коли по на 10 години (че и по-стари), които изглеждат перфектно.

Редактирано от viggen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

radioworld, аз изобщо не мисля да махам седалката. Не ме дразни толкова, че да го правя :)

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами съжалявам но пак ще дам пример с обувките .Не може да си купиш обувки за 20 лв. и да очакваш да са удобни здрави и качествени като тези от 300лв.За да се постигне ниска цена се влагат и евтини материали ,няма как Грейт Уоул не е червеният кръст все пак. За толкова пари толкова музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...