Jump to content

Относно GW Hover 5


Recommended Posts

Преди 2 часа, cvetoslav.mihov написа:

взех набелязания от мен Hover H5

Честито!

Преди 2 часа, cvetoslav.mihov написа:

Като цяло много ми хареса джипа, но леко се разочаровах ... ходих  в "auto +" казаха ми, че части за това чудо нямат ... и ми стана доста лошо.

Просто ги мързи! Сигурно 90% от частите ги имат налични, но не им се търси, а искат каталожият номер и толкова. Тук има изписано доста кои са частите и от какво да ги търсиш - Митсубиши, Опел, Исузу, Хюндай са основните донори. Ако не намериш нещо питай, все някой ще го е сменял ;)

За скоростният лост, ако е леко метално дрънчене което се чува само в купето може да е декоративната гайка към топката :laughing4: Тъпотия, ама дразни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за вибрация. На място като изфорсирам двигателя скоростния лост се помества надясно, и в движение като стигна 3 000 оборота се усеща голяма вибрация на скоростния лост, на педала на газта и сякаш източника на вибрацията идва от двигателя ... но не съм много сигурен.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притеснявам се да не е нещо по-сериозно от тампони на двигателя, признаците да много сериозни ... не смея да вдигна повече от 3к оборота, доста страшен звук се чува откъм двигателя а на 4к оборота е още по-страшно (сякаш ще експлодира двигателя) и не смея да вдигна повече ... дали това може да се дължи само на прословутите тампони :X. Hover-е е само на 110 хил. км. със сервизна история.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички Н5 имат тази вибрация в скоростния лост още от нови. Кутията е образно казано отдолу и така... Няма страшно. 

Малко коригираха този минус, но чак при фейслифта през 2013. И то главно заради нов дизайн на самия лост. 

Редактирано от Boyko23
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега вдигни капака и погледни отгоре - виждат се съвсем лесно захватите на двигателя къде са. Ако случайно при бензиновия не се виждат, пробвай отдолу да надникнеш. Също и тампона на скоростната кутия виж - веднага ще ти стане ясно тампон ли е, не е ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помощ ще има и предполагам , че всеки ще помогне с каквото може , но ако кажеш за кои части конкретно ти е питането.

Тези страшни шумове при 3-4000 оборота мен лично биха ме притеснили при покупката и мисля,че не са нормални , но майната му вече си го взел - дано си постигнал цена!

1.Когато е на място и първичния вал на кутията не е зацепен/натиснат съединител/ има ли ги тези шумове при 3-4000 оборота.

2.Когато е на място на свободна има ли ги тези шумове при 3-4000 оборота.

Отговора ти може да даде насоки към проблема.

Добре е да го направите на канал за да може един от долу да се ослуша все пак от къде се чуват т.е. от към страната на двигателя или от към страната на кутията.

За тампоните съм ти отговорил в другата тема.

Какъв е произхода на колата и сервизната история за кой сервиз се отнася.

 

 

Редактирано от Krasimirr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих в сервиза на GW Плевен и установиха следният проблем.Не са зацепени правилно валовете след смяна на агренажния ремък.

Вече всичко е точно, няма никакви вибрации или странични звуци.

"Евала" на майсторите които се захващат да правят нещо без нужното оборудване ... вследствие на което се получават такива явления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, чудесно, че си го оправил лесно и бързо. 

А смяната не е такава философия, но трябва да знаеш какво да гледаш, че белезите съвпадат през опреден интервал 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая проблема не е в оборудването/инструмента защото е елементарно и всеки от нас го притежава , а в знанията и уменията които има "майстора". 

Процедурата по смяната е елементарна и има белези на всеки вал.

Тук тънкия момент е че белега на балансиращия вал съвпада с останалите в строго определена позиция на двигателя , а не винаги.

В противен случай или избързва или изостава , но това ще ти е тема след 90к.

Със здраве да си я ползваш и да нямаш други изненади!!

П.П. И все пак когато сменяш свещи измери компресията на цилиндрите за всеки случай.

Редактирано от Krasimirr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...