Jump to content
snipi

Минусови джанти

Recommended Posts

Кой с колко минуса кара ,съответно цолаж и размер на гумата,аааа и лифт.Аз съм с лифт на окачването 5 см и боди лифт 5,бщо 10см и 235х85 х 16 с ЕТ -40, задират и отпред и отзад,при пълен волан.Заканил съм им се да ги набутам и после ще пиша къде ,как и колко интрвенция е нужна.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с оригинални джанти...случайно ги намерих в Княжево и даже и фактура с ДДС ми даде...не бих рискувал с разни + и - джанти...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 215 / 90 r15 78см високи, никакъв лифт нямам, но съм махнал калобраните и не опират, но аз съм с h3, мисля че са по-големи арките на калниците. ( поръчал съм амове и пружини ) и ще я вдигна с около 5см, ще покажа снимки. Джантите ми са от паджеро - ет12

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Текущ размерТова показва калкулатора за гуми, т.е. 45 мм по големи и несъвместими....за това удрят и трябва да се свалят корите на калниците, а и скороста се изменя, да не говорим за ъглова скорост и тежест..За мен риска е  голям да се натоварват полуоски и лагери...
Текущ диаметър724мм Нов диаметър769мм Разлика45мм 6% Показание при 100km/h94км/h

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,ама тия рискове се поемат.Не се поема риска,след лифт,да се търкулнеш,без предупреждение.Предупреждението е крена в завои,който те информира.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 11.11.2017 г. at 1:44 PM, vencibull said:

Аз съм с 215 / 90 r15 78см високи, никакъв лифт нямам, но съм махнал калобраните и не опират, но аз съм с h3, мисля че са по-големи арките на калниците. ( поръчал съм амове и пружини ) и ще я вдигна с около 5см, ще покажа снимки. Джантите ми са от паджеро - ет12

И аз в момента съм с паджеровски Жанти   на Жипа -12,но съм Н5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, snipi said:

Да,ама тия рискове се поемат.Не се поема риска,след лифт,да се търкулнеш,без предупреждение.Предупреждението е крена в завои,който те информира.

При джанти -12 разширяваш стойката на колата с общо 5.6см, ако слагаш гуми по-широки от 235 още ще разшириш. Правилото е - колкото нагоре толкова настрани. При 10см лифт и 6-7 разширяване си почти в фабричните граници, като сложиш и по-добрите амове не мисля че е толкова страшно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабрични Жанти ЕТ +38 + Жанти -12 -----50мм точно.Четох някъде,че на всеки инч нагоре ,по 20мм на страни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минус 40-ките 16-ки не влизат  с 235х85х16,минах на 15ки, минус 18,с 31ци.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване