Jump to content

Recommended Posts

Здравейте, четох доста в книжката но не можах да разбера как се настройва радиото да показва името на станцията, имали такава опция.

Благодаря предварително.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мисля,че някъде в форума имаше такава тема но не съм сигурен,но се сещам,че някъде четох,че трябва да се влезне в опциите на радиото и от там да се постави отметка на функцията RDS.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така. Има няколко функции които може да се включат - за името на станцията, за автоматично прехвърляне на една и съща станция в различните региони, за трафик информация  - RDS,TA,TP

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да ми кажеш точно какво значат абревиатурите ТА и ТР,защото аз си мислих ТА-то за telescopic antenna....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Traffic Announcements / Traffic Programme. TA указва, че в момента обявяват новини свързани с трафика. TP, че програмата е за трафик. Тези флагове указват на радиото ако има новини за пътната обстановка да ти спре или намали музиката, за да забележиш новините най-често. В България съм забелязал, че на мойта кола се задейства като по Радио Фокус обявяват такива. Може би и по националното радио.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, четох доста в книжката но не можах да разбера как се настройва радиото да показва името на станцията, имали такава опция.

Благодаря предварително.

Няма RDS на Вашия автомобил, защото е ниското ниво на оборудване и е с "малкия" дисплей на радиото.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, поне да не не се ровя повече. Но звука в купето е доста добър, честно не очаквах подобно качество.;-)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване