Jump to content

Едно бързо въпросче.

Share

Recommended Posts

Гледам, че има много преглеждания и нито един отговор. След като се рових в нета стигнах до заключението, че това е чистата мощност на колата. А въпроса възникна след като видях табелка на колата на която пишеше 100Kw, което се равнява на 134Hp. А по документи е записана 126Hp и се зачудих.

• 5 months later...

Конската сила не е стандартна единица и е дефинирана различно в европа и в северна америка. 100kw са 136 европейски (hp/ps, 735w) и 134 американски (bhp, 745w).

2 hours ago, admin said:

Конската сила не е стандартна единица и е дефинирана различно в европа и в северна америка. 100kw са 136 европейски (hp/ps, 735w) и 134 американски (bhp, 745w).

Добре, в случая 2 конски сили не са важни. Въпроса е дали двигателя е скопен по някакъв начин за да отговаря на някакви норми? По документи е писана 93Kw а на тебелката при двигателя пише 100Kw!

Edited by yaniatanasov

• 2 weeks later...

Този двигател се продава в различни автомобили и конфигурации между 110кс и 163кс. Възможно е да е скопен, но не знам какъв е процесът за одобрение за ЕС. Дали в талона вписват какво измерват на колелата или на коляновия вал.

Във всеки случай ECU-то вероятно не позволява рефлаш, което означава, че каквото и да е - няма лесен начин да изкараш от него повече.

On 2/10/2022 at 8:27 PM, Мариян said:

Колегата Ники Аврамов може да налива в ECU-то нов софтуер и да вдига конете 😊

Писал съм му ама не отговаря, явно вече не влиза тук. А и доколкото разбрах е от София. Доста далечна десдтинация от мен. 

• 1 month later...

Доколкото зная, варианта с многото коне изисква турбина. Не става само софтуерно.