Jump to content

Различна шарка на гумите


кристиан

Recommended Posts

Здравейте. Карам Great Wall hover cuv исках да попитам дали ще е проблем да сложа различни по шарка гуми. Искам да купя 2 нови Goodyear за отзад (4 ми идват множко финансово) а да оставя кумхото за предни. Всички гуми ще са еднакви по размер 235/65r17. Търсих такава тема но не открих. Благодаря 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еднаквите размери са задължителни за автомобили 4х4, но само такива които са с постоянно 4х4. В нашия случай няма да има кой знае каква разлика - предното и задното нямат нищо общо при изключено 4х4, а диференциалите компенсират разликите в ъгловата минута при завой. Попринцип не разчитай на размера посочен от производителя. Виждал съм 31х10.5r15 на 76 и на 79см в диаметър. 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две по две като шарка  /с еднакъв размер на всичките четири/ не е проблем, просто постави по-добрите на задния мост според сезона.

От друга страна чисто на теория Канчо е прав, но на практика разликата в шарката ще е минимална и АБС системата ще я компенсира без проблем като параметри в екстремни ситуации - дано не ти се налага да разбереш.

Поздрави, 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още 1 въпрос ще мога ли да сложа джанти 16 цола и по високи гуми. Тоест ще опират ли при завой или в дисковете. И ако сложа джанти с по голям централен отвор примерно 110 (нашия е 100) трябва ли да се слагат втулки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да сложиш 16ки - апаратите няма да опират. Ако решиш да минеш на 15 там трябва да подбираш. Дали ще опират при завой зависи какви гуми ще слагаш и мислиш ли да вдигаш колата. За централния отвор попринцип е хубаво да е плътен, но аз карам вече 2 години така, като съм с доста големи и тежки гуми и се возя по черно редовно, а не съм имал проблем с това.

Редактирано от vencibull
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение че има пластмасови втулки за тази цел и са по няколко лева всяка по-добре им сложи.

Ако в последствие си ги въртиш сам ще ти е по-лесно монтаж/демонтаж.

За другото Венци ти е написал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...