Jump to content
кристиан

Различна шарка на гумите

Recommended Posts

Здравейте. Карам Great Wall hover cuv исках да попитам дали ще е проблем да сложа различни по шарка гуми. Искам да купя 2 нови Goodyear за отзад (4 ми идват множко финансово) а да оставя кумхото за предни. Всички гуми ще са еднакви по размер 235/65r17. Търсих такава тема но не открих. Благодаря 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш, щом са един размер нп

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е препоръчително....различен е спирачният път и влече настрани в завой...най добре е с еднакви шарки. Още повече, че е със задно предаване...

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еднаквите размери са задължителни за автомобили 4х4, но само такива които са с постоянно 4х4. В нашия случай няма да има кой знае каква разлика - предното и задното нямат нищо общо при изключено 4х4, а диференциалите компенсират разликите в ъгловата минута при завой. Попринцип не разчитай на размера посочен от производителя. Виждал съм 31х10.5r15 на 76 и на 79см в диаметър. 

Поздрави.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две по две като шарка  /с еднакъв размер на всичките четири/ не е проблем, просто постави по-добрите на задния мост според сезона.

От друга страна чисто на теория Канчо е прав, но на практика разликата в шарката ще е минимална и АБС системата ще я компенсира без проблем като параметри в екстремни ситуации - дано не ти се налага да разбереш.

Поздрави, 

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още 1 въпрос ще мога ли да сложа джанти 16 цола и по високи гуми. Тоест ще опират ли при завой или в дисковете. И ако сложа джанти с по голям централен отвор примерно 110 (нашия е 100) трябва ли да се слагат втулки. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да сложиш 16ки - апаратите няма да опират. Ако решиш да минеш на 15 там трябва да подбираш. Дали ще опират при завой зависи какви гуми ще слагаш и мислиш ли да вдигаш колата. За централния отвор попринцип е хубаво да е плътен, но аз карам вече 2 години така, като съм с доста големи и тежки гуми и се возя по черно редовно, а не съм имал проблем с това.

Редактирано от vencibull

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение че има пластмасови втулки за тази цел и са по няколко лева всяка по-добре им сложи.

Ако в последствие си ги въртиш сам ще ти е по-лесно монтаж/демонтаж.

За другото Венци ти е написал.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване