Jump to content
Great Wall Motors Фен Форум
dr_ivo

Неволя с Great Wall H6

Recommended Posts

Та значи колеги пътувам си аз от София за Пампорово и след Чепеларе тръгвам да изпреварвам, опаланкааа колата няма мощност и ееедваааам изпреварих. Поглеждам таблото с уредите и виждам че стрелката на температурата е една чертичка и половина над средата. Веднага спирам гася колата, отварям капака ,гледам мотора целоя олят с антифриз вентилаторите на радиатора духат яко. Като се поогледах забелязах че маркуча който влиза в радиатора /горе до акумулатора/ се е извадил. Хайде разтоварвай багажа и ските.

Викам пътна помощ от СБА - дойдоха много бързо и транспортираха мен и колата до най-близкия сервиз - в Пловдив. Услугата беше безплатна с картата която имам от Great Wall.

Хората от сервиза на Great Wall в Пловдив любезни приеха колата в края на работното им време. На другия ден се обаждат и ми казват заповядайте,колата ви е готова. Отивам да я взема и питам какъв беше проблема?

Разказаха ми следното: Огледахме маркуча-напълно здрав. Напълнихме колата с вода и закачихме маркуча. Последва каране като колата недаде никакъв проблем. Източихме водата наляхме антифриз и обезвъздушихме и пак каране, отново без проблеми. Нямаме техническо обяснение защо се е извадил маркуча. Ремонта беше извършен безплатно по гаранция.

Взех колата и се прибрах до София без проблеми. Върви си както обикновено.

Колата в момента е на 50 000км 2.0 Дизел , Премиум.

Използвам момента да благодаря на хората от сервиза на Great Wall в Пловдив за отзивчивостта професионализма и бързото обслужване.

Та така колеги с мойте приключения. Споделям случилото ми се за да се знае.

Поздрави и безаварийно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой не е стегнал добре скобата, друго обяснение нямам, вероятно фабричен проблем

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
18 minutes ago, Geoponos said:

Някой не е стегнал добре скобата, друго обяснение нямам, вероятно фабричен проблем

Скобата е от тези самозатягащите се. Няма винт за стягане.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Ви кажа и аз имах същия проблем само че в мол Сердика изпадна маркуча. Иначе натам същото, СБА, МИТВАС тест и нямаше външен проблем (нещо да надува маркуча). Според мен  не са ги поставили добре тези водни съединения в завода. И Колкото и да се пъчат нашите сглобените коли в Китай са по надеждни от тези в Баховица. Не ми се раздува темата и за други дефекти от некадърна сглобка като скърцащо каре поради липса на смазка и боклук между шлиците, както и дрънчене при пускане на съединителя по рязко и то само при топло време и загрял автомобил. Преди да прочета този пост си мислех че само моята кола е некадърно сглобена от някой дето се е учил но явно проблема си е made in bulgaria.

Редактирано от Ventsi Petrov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано причината да е некачествена сглобка а не нещо да надува...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване