admin

Navdy - ново поколение heads-up display

Recommended Posts

Туку що похарчих $329 от вълнение за нещо, което май ще ми махне нуждата да притежавам навигация в колата за напред:

Navdy

Не знам, доста пари съм давал за глупости, но ето че най-накрая похарчих малко и за нещо умно :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, тва е...дано и утре така да мислиш........

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме мисли - аз на малко се радвам. Например ще съм доволен и ако се случи веднъж да не напишеш нищо, когато нямаш какво да кажеш :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах FAQ и не видях каква навигация използва и какви карти? То може и да го пише, но аз не видях такава информация. За мен най-удобното в момента е една мултимедийна система с голям екран, на който да може да се споделя изображението от телефона или дори най-добре системата да е с Android и да може да се инсталират приложения на нея и директно да си инсталирам iGO, Garmin Viago, Navitel от Play store, както и да си инсталирам отделни apk файлове. 

Редактирано от nmnikolov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлага интерфейс на Google Maps / Apple Maps от телефона Гласовото разпознаване също ти идва от телефона. Общо взето системата предлага повече функционалност и по-удобен интерфейс стъпвайки на хубавия софтуер, който вече се намира в телефона ти.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,като го получиш и ползваш известно време ,моля да споделиш впечатленията си!Хареса ми това,което прочетох и се замислих дали да не си купя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак около нова година ще дойде. Но след 2 седмици ще стане 499 долара, сега е 299 долара (+30 доставка до България). Има си доза риск, но ако е готино, след време ще е непоносимо скъпо. За това и малко "избързах".

Като цяло ми харесва концепцията да мога си имам удобставата в колата (като навигацията), която и кола да карам - сега просто ми е криво като не си карам собствената кола, понеже ми липсват екстрите в другите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пост от преди 5 дни пише, че вече пре-продажбите на navdy са надминали милион долара:

http://techcrunch.com/2014/08/14/heads-up-display-navdy-hits-1m-in-pre-orders-during-first-week/

Вероятно вече са увеличили няколко пъти изкараните пари. Писали са, че ще подобрят допълнително устройството до финалния release. Ще пускам ако има новини :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност устройството представлява по-удобен интерфейс между човека и телефона му( като допълнение, и колата му). Само по себе си то не може да се използва самостоятелно. Т.е. ако се използва за навигация, то телефона трябва да разполага с такава. Прав ли съм?

В общи линии интересна джаджа. Доста приятна реклама, а пък продажбите определено са се повлияли от 40%-то намаление ;-)

Да не говорим, че такива дисплеи се предлагат като допълнително оборудване от ограничен брой автопроизводители и то на цена в пъти по висока дори от $499 ;-)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си - по-точно навигацията, която се ползва е Google Maps или Apple Maps (Android/iOS). Без телефон с такава ОС, няма да можеш да го ползваш.

Освен предлаганите функционалости за навигация, интернет (посредством което има приложения за управление на Twitter, Viber, Skype, съобщения, музика и други), има и ОБД четец, който се връзва към колата и предстовя в реално време неща като разход, грешки от компютъра и друга информация. Което е доста полезно за по-стари коли, които пък нямат изобщо пордови компютър.

• Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана с head-up display-а? Използваш ли го вече?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отлагаха шипинга два пъти. Сега финалният уж е края на годината. Можех да си взема парите, но все още го искам и не съм канселирал pre-order-а.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване