Jump to content
ParanoidBG

Дизелов двигател ??

Recommended Posts

Някой има ли информация, дали ще има модел с дизелов двигател в скоро бъдеще ? Може би вече е питано, но не намерих подобна тема.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да има такъв двигател за Волекса.И защо въобще ти е дизел ? С Газовата която предлагат ти пдата разходите с до 45%.Фактите говорят 100% в ползва на бензина

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента се предлага пикап Steed 5 с дизелов двигател 2.0. Може да разгледаш на сайта в раздел Модели.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо няма сила да ме убеди, че автомобил се движи по-добре на газ, отколкото на Дизел , дори със заводската газова уредба. Все пак в град като Търново с множеството баири си е голяма мъка. Да благодаря за предложението за пикапа, разгледах го, просто ме интересува повече по-компактна кола, ще го умувам засега...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уви наистина на малка кола като тази, газта определено е по-чистото решение. Казвам го като човек, който уж е фен на дизелите. Първо, че дизела е по-тежък и по-шумен, вибриращ и тн (особено евентуалната му трицилиндрова версия в такава кола), второ, че газта при Волекса няма много общо с АГУ-тата и ГИ-тата, за които си чувал. При Волекса имаш истинска течна фаза и мощността не пада (дори може би се повишава малко заради по-високото октаново число на газта). Какъвто и баир да е, колкото и натоварен да си, стига да държиш двигателя в обороти (а той е 16 клапанов и обича високите) ще е като самолет и нагоре :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с моята навъртях доста километри и мога да кажа, че съжалявам задето не сложих газ по-рано. Досега съм навъртял 12 хил. км., а при 27-30 хил. ГИ-то си избива парите. Тъкмо вчера се върнах от море и няколко пъти минавах пътя от Слъчев бряг до село Баня (посока Варна). Пътя е доста гаден - стръмен с доста завои. Тъкмо набирах и трябваше да намалявам заради следващия завой. Колата нямаше никакви проблеми като я държах в обороти и без никакъв проблем си набираше по баира и завоите до 100км/ч без проблем.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване