Jump to content

Смяна на маслото


IvanS

Recommended Posts

Здравейте колеги, споделете моля какви са периодите за смяна на масло (има ли нещо от типа на 6 месеца?)  и т.н, че не съм в България и ми се струва, че го просрочих и естествено колата с упътването не е при мен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на масло или ГТО се извършва на период от 15 000 км или 1 година от първоначалната регистрация. След първите 5000 км трябва да се смени първото масло предназначено за разработване на двигателя и трансмисията. Толерансът е около 500 км над достигналият период. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю и аз щях да се вържа..Вие карате различни автомобили с коренно различни двегатели  и при различни условия.

Редактирано от st.videv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Волекса периода за смяна е 15 000 км или 1 календарна година от предходната смяна, сигурен съм.

 

Съгласен съм че трябва да се ходи в оторизиран сервиз на GW. Въпроса беше за периода и затова така съм отговорил. И Волекса и Ховера влизат след първите 5000 км за смяна на масла и филтри, после следващата не на 15 000 км, 30, 45, 60 000 и т.н.

 

Питал съм Литекс относно смяна на масла и филтри в чужбина. Възможно е само там където има представителство на GW. Пример ако си в Русия, отиваш в местния дилър и казваш да се свържат с Литекс и да си се разберат. Получаваш си фактура и заверка в книжката и Литекс признават гаранцията. Същото важи и за гаранционни повреди, когато си в чужбина. Но ВИНАГИ местния представител трябва да се свърже преди това с Литекс. Трябва да се уведомени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на масло или ГТО се извършва на период от 15 000 км или 1 година от първоначалната регистрация. След първите 5000 км трябва да се смени първото масло предназначено за разработване на двигателя и трансмисията. Толерансът е около 500 км над достигналият период. 

 

А на нас от сервиза ни твърдят, че трябва да се ходи на 6-я месец или 5000км първият път, а и аз имам някакъв спомен, че е на 1 година или 5000км, сигурен ли си колега, за да знам на бургия ли да влизам в салона?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първия път да си призная нямам конкретен спомен дали имаше 6 месечно изискване. Може и да е така.

 

Сега си прегледах записите в carspending и забелязах, че 5000 км съм ги направил точно края на 5-я месец, така че не съм минал 6 месеца. Може и да съм те подвел. Но за следващите е 1 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата смяна за Волекса е на 5000 км или 6 месеца (което настъпи първо). След това вече е през година или 15, 30, 45, т.н. хиляди километра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Ховер-а е следното:

I-во ТО: 5000 км или 6 м;

II-ро ТО: 15000 (10000 от I-во ТО) или 12 м (от I-во ТО);

III-то ТО: 30000 (15000 от II-во ТО) или 12 м (от II-во ТО);

и т.н. на всеки 15000 или 1 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...