Jump to content
IvanS

Смяна на маслото

Recommended Posts

Здравейте колеги, споделете моля какви са периодите за смяна на масло (има ли нещо от типа на 6 месеца?)  и т.н, че не съм в България и ми се струва, че го просрочих и естествено колата с упътването не е при мен?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на масло или ГТО се извършва на период от 15 000 км или 1 година от първоначалната регистрация. След първите 5000 км трябва да се смени първото масло предназначено за разработване на двигателя и трансмисията. Толерансът е около 500 км над достигналият период. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю и аз щях да се вържа..Вие карате различни автомобили с коренно различни двегатели  и при различни условия.

Редактирано от st.videv

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Волекса периода за смяна е 15 000 км или 1 календарна година от предходната смяна, сигурен съм.

Съгласен съм че трябва да се ходи в оторизиран сервиз на GW. Въпроса беше за периода и затова така съм отговорил. И Волекса и Ховера влизат след първите 5000 км за смяна на масла и филтри, после следващата не на 15 000 км, 30, 45, 60 000 и т.н.

Питал съм Литекс относно смяна на масла и филтри в чужбина. Възможно е само там където има представителство на GW. Пример ако си в Русия, отиваш в местния дилър и казваш да се свържат с Литекс и да си се разберат. Получаваш си фактура и заверка в книжката и Литекс признават гаранцията. Същото важи и за гаранционни повреди, когато си в чужбина. Но ВИНАГИ местния представител трябва да се свърже преди това с Литекс. Трябва да се уведомени.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на масло или ГТО се извършва на период от 15 000 км или 1 година от първоначалната регистрация. След първите 5000 км трябва да се смени първото масло предназначено за разработване на двигателя и трансмисията. Толерансът е около 500 км над достигналият период. 

А на нас от сервиза ни твърдят, че трябва да се ходи на 6-я месец или 5000км първият път, а и аз имам някакъв спомен, че е на 1 година или 5000км, сигурен ли си колега, за да знам на бургия ли да влизам в салона?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първия път да си призная нямам конкретен спомен дали имаше 6 месечно изискване. Може и да е така.

Сега си прегледах записите в carspending и забелязах, че 5000 км съм ги направил точно края на 5-я месец, така че не съм минал 6 месеца. Може и да съм те подвел. Но за следващите е 1 година.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата смяна за Волекса е на 5000 км или 6 месеца (което настъпи първо). След това вече е през година или 15, 30, 45, т.н. хиляди километра.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Ховер-а е следното:

I-во ТО: 5000 км или 6 м;

II-ро ТО: 15000 (10000 от I-во ТО) или 12 м (от I-во ТО);

III-то ТО: 30000 (15000 от II-во ТО) или 12 м (от II-во ТО);

и т.н. на всеки 15000 или 1 година.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване