Jump to content

Нов член & продавам оригинални 17" джанти с гуми


Свилен

Recommended Posts

Здравейте! В понеделник се сдобихме с един Hover CUV, роден 2006-та. Взехме най-евтиния на пазара към този момент - 4 700 лв. Защото тук има една стара Фронтера с два чифта оргинални джанти и ръчни хъбове, защото бюджетът беше 5 000 лв, и защото има газов инжекцион. Също така истинският джип на мястото, където живея, е почти необходимост. А и защото първо се бях насочил към въшките Сузуки Игнис/Субару Джъсти и Фиат Панда, с оглед ниски разходи за поддръжка и малък данък, но здравият разум надделя. С две думи казано - защото така.

Има спукана пластмасова броня, няколко малки подбивания на ламарината, счупена вътрешна дръжка на врата, счупен стоп, изпуснали амортисьори на вратата на багажника, жълти фарове и нездраво предно гърне. На пръв поглед това са недъзите, останалите неща не показаха неизправност за 300 километра. Всъщност джипката ме учуди с пъргавина по магистралата - карах на връщане от автокъщата отзад с моята Kia Shuma II, и петролните ѝ 101 коня на 1100 кг купе бяха лекичко по-слаби от тежката машина, вървяща на газ.

За да ремонтирам това-онова, са ми необходими финанси, затова реших да продам едни (независимо кои) джанти с гуми. Ако има интерес, пишете. Снимки ще постна утре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го първото ми предложение на гнили в мазата джанти с гуми. Старият купи гумите нови, рече, че нещо не му харесвали и безцеремонно ги осъди. Сега кара Фронтерата зиме и лете с някакви зимни, което ме кара да си мисля, че гумите вероятно са си OK за лятото. Както се вижда по тях, ние сме заобиколени от кал. Предполагам, истината за тези гуми, е някъде тук: http://avokada.ru/auto-tovari/shiny/shiny_letnie/kumho-1/road-venture-apt-kl51/kumho-road-venture-apt-kl51-265-70-r15-112t-letnyaya
Джантите имат налюпено покритие край дупките - бабички са и казват, че се дават евтино.
Kumho
Road Venture APT KL51 265/70 R15 112T IMG-20190226-00194.thumb.jpg.92bb8d8dc9c5c2d00301271ba263e5d6.jpgIMG-20190226-00195.thumb.jpg.e897f1c59e1ea861faa48edd83788513.jpgIMG-20190226-00198.thumb.jpg.5d47e284c1e51b9a0a8c2fb10dfaa1db.jpgIMG-20190226-00196.thumb.jpg.ab24dbd6e24c534805d6ad71bdbb42d7.jpg

IMG-20190226-00199.jpg

Редактирано от Свилен
допълване
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и добре дошъл:)

Да не си взел тази от Варна?

За джантите, моля те пиши им тяхните параметри - ет, централен отвор и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерсиии ☺️ !


Джантите са с параметри:
6x139,7mm;
7J 15;
офсетът им е 0;
средният отвор е 100mm.
Произведени са 93-та за Opel Frontera A.

Гумите са купени от Плевен. Предполагам - от Диана. Произведени са в Корея. Пише нещо за смес 600 и температура А, което ей сега ще се гмурна в интернет, за да извадя на повърхността, да го видим що за животно е. Отсега  ясно, че са само за асфалт и че по нашия стръмен черен път невинаги се справят, защото невинаги е сухо.

Редактирано от Свилен
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и отговорите за гумите:
Treadwear 600 - изключително издръжливи на износване гуми;
Traction A - те имат добро сцепление при топли условия;
Temperature A - добре разсейват топлината при жега, устойчиви са на топлина.


https://tomdwyer.com/2010/car-information/how-to-select-tires/

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но нашите гуми са 17 цола...нали такива обеща това ти беше заглавието:Нов член & продавам оригинални 17" джанти с гуми   някой ни заблуждава , на мен 15 не мш трябват, защо ме лъжиш....Дай 17 това чакам???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колата не е при мен днес. Джантите са оригиналните 17" с някакви гуми на тях. Утре ще им направя снимки, почакай на монитора малко и като стане нейде към обед, воала! Пускам трите варианта на джанти, с които разполагам, пък които първи се продадат. Най-мръсно за мен, ще е да ми вземете тези, които са на Фронтерата в момента - същите, като сниманите по-горе 15-ки, ама със някакви зимни гуми, за които също чак утре ще имам подробна информация. Ама ще ги дам, що да сторя...

Редактирано от Свилен
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Станаха си, джантите. Отпред има 2 мм шайби с голям диаметър, докато се сдобия с фланци - понеже се трие част от спирачния апарат, трябва мъничко разделечаване. Утре малко ще играе пистолетът за горещ въздух по пластмасовите подкалници, че при завиване гумите леко опират - работата ми се вижда елементарна. Имам счупена задна пружина и наскоро скъсани маншони на каретата (изглежда са срязани при малката скоба, понеже гумата си е съвсем здрава и еластична, а припуквания по карето още няма - може би е нечий подпис).

 

IMG-20190227-00202.jpg

IMG-20190227-00205.jpg

IMG-20190227-00207.jpg

IMG-20190227-00208.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, Kan4o написа:

но нашите гуми са 17 цола...нали такива обеща това ти беше заглавието:Нов член & продавам оригинални 17" джанти с гуми   някой ни заблуждава , на мен 15 не мш трябват, защо ме лъжиш....Дай 17 това чакам???

Falken Euroall season as200 235/65 R17 108V made in Japan

IMG-20190227-00200.jpg

IMG-20190227-00201.jpg

IMG-20190227-00210.jpg

Редактирано от Свилен
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Kan4o написа:

Не разбирам нищо!!!!какви са в крайна сметка джантите и колко ги продаваш????

Това са джантите, с които колите са били продавани от дилъра. В нета е пълно със снимки на ховъри с тези джанти, затова ги наричам "оргинални". Не знам колко струват, че да им сложа цена. Някой, ако ги иска, може да предлага сума. Вече са и измити, ама снимки - утре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи 279 лв. за джантите 17 " и 279 лв. за галошките им = 568 лв. С фронтерските не ми се ще да се разделям, понеже с тях колата е по-яка, а и гумите старият е плащал от сиромашкото си джебче, да храни алчните ционистки търгаши. Но при ясно доловим ентусиазъм у желаещ, ще му ги шитна за 689 лв. И двата комплекта са и неразделими комплекти джанти с гуми.

IMG-20190302-00238.jpg

IMG-20190302-00239.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
преди 31 минути, iliev написа:

Здравейте колеги,тези джанти оригиналните 17ки продадени ли са вече,че си търся да си сложа летните гуми.

 

Здравей, джантите стоят под навеса. Само че тези гуми аз няма какво да ги правя, при положение, че продам само джантите. Затова искам да ги дам комплект. Не знам дали им търся реална цена... Гледам сега в olx, че има гуми с тези размери по стотина лева. Ако имаш предложение, пиши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Преди 5 часа, iliev написа:

То предложения много ,но аз искам джантите,гумите не ми трябват,ако си навитак в плевен продаваха преди времесамп джанти за 100лв парчето

За 300 демонтирам гумите и ти пращам джантите, без да се замислям...

Сега проверих налягането на гумите им - и на четирите е близо до 1,5 атмосфери, което означва, че джантите нямат микропукнатини. Не са мръднали повече от две седмици, когато налягането им с тежестта на колата отгоре, е било към две атмосфери. На кията имам джанта с микропукнатина, през която гумата спада с около половин атмосфера на седмица, та от там знам за тези неща...

Редактирано от Свилен
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, iliev написа:

Добро утро,къде се намират джантите,питам защото ако е близо край бургас мога да ги взема лично

Добро утро, намират се в Ловешко, близо до Априлци. Може и към Казанлък да се видим. Вчера гледах на Спиди калкулатора, сякаш цената им бива:

Снимка от 2019-03-15 10-16-44.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...