Jump to content

Борисов подкара нов джип в ловешкия завод


radowolf

Recommended Posts

Министър-председателят Бойко Борисов посети новостроящия се завод край ловешкото село Баховица, в който ще се произвеждат китайски автомобили.

 

"Много ми хареса, браво на ловчанлии, че са го направили, 2000 работни места не са малко. Видях как млади хора се учат да правят автомобили", каза Борисов, след като разгледа завода, предаде БТА.

 

След това той се качи на един от автомобилите Great Wall, които ще се произвеждат край Ловеч, за да го тества. В него се повози и транспортният министър Ивайло Московски, който го придружаваше.

"Вървят много и на тези цени са много конкурентоспособни", коментира пред журналисти премиерът. По думите му заводът ще е сериозен конкурент на пазара на вносителите на автомобили.

 

Направената инвестиция е над 82 милиона лева и до края на тази година от поточната линия ще слязат първите три модела автомобили.

 

Заедно с Борисов в Баховица дойде и футболната легенда Христо Стоичков, който прегърна приятелски Гриша Ганчев - президент на компанията "Литекс моторс", която изгражда завода.

 

Премиерът разгледа и новостроящия се катедрален храм в центъра на Ловеч "Св. Св. Кирил и Методий". Той обеща на Ловчанския митрополит Гавриил да помогне финансово, за да може догодина черквата да бъде завършена.

 

източник

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета коментарите и си мисля - това българите сме масово прости - дай ни само "дай" и "искам". Никой не мисли "как".

Ама един добре ги насоли - "С тези 2000 работни места и осигуровките, които ще внасят в държавата, ще плащат на безделници като теб социалните помощи" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Бойко не му омръзна да обикаля... Сега ходи в Троян и Ловеч заради балотажа да вдигне джумбуш предизборно. Все едно него го избират навсякъде (то не че не е вярно на практика, де...). В Троян къртиха, асфалтираха и метоха като за световно, за да мине и да среже една лентичка. Едно към едно с едно време, когато малкиге градове се ремонтираха само като идваше делегация от Политбюро.

А и щом новината включва и "гения" Стоичков, нямам думи.

 

Накратко – дано колите от завода нямат нищо общо с тоя популизъм и наистина са здрави и качествени. Това е важното, да не е само PR-шум работата. Коли да правят и да ги правят добре – пък тия с лентичките да си обикалят, все тая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

poroinik, това за социалните помощи не знам кой и къде го е казал, ама не е готино...

Трябва да има социални помощи и е мит, че държавата помагала на социално по-слабите и че имало социална политика и т.н. Колкото преди имаше по време на БСП, дето се пишат "социалисти", толкова и сега има. Никакви помощи няма – може да има за циганите, де...

Да не казвам, че то всеки от нас може да разкаже подобни неща – както за пенсиите на родителите ми, така и за майчинските за жена ми, така и за докторантските стипендии и какво ли още не.

Та социалните пари не са за "безделници". Това леко встрани от темата, де, ама просто ми стана криво, ще ме разбереш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...