admin

Технически спецификации на Great Wall Steed

12 posts in this topic

По нова информация от Automedia.bg, имаме технически спецификации на Great Wall Steed! Най-интересното е, че са потвърдени два двигателя - освен известния бензинов 2.4 литров Mitsubishi, то и Common Rail дизел със страхотни характеристики! Като собственик на Common rail diesel с подобни спецификации мога да кажа, че модерните дизели от този тип са тихи, икономични, еластични и искрено се надявам да видя същия двигател да се предлага и с Hover скоро след началото на производството (за сега двигателя е потвърден само за пикапа).

Steed:

Дължина: 5040 мм

Широчина: 1800 мм 

Височина: 1730 мм

Междуосие: 3050 мм 

Мин. пътен просвет: 194 мм

Преден/заден ъгъл на заход: 30/24°

Обем на багажника: 1000 л.

Обем на резервоара: 70 л.

Двигатели:

Бензинов редови 4 цилиндров, 2.4 литров, с два горни разпределителни вала и електронно управление на запалването.

Мощност 136 к.с.

Максимален въртящ момент 200 Нм.

Трансмисия - 5 степенна.

Дизелов редови 4 цилиндров common-rail, 2.0 литров с турбо-компресор с променлива геометрия.

Мощност 150к.с.

Максимален въртящ момент 310 Нм

Трансмисия - 6 степенна.

Photo_1.jpg

0

Интересува ме постоянно 4х4 ли е или може да се изключва предния мост, има ли понижаващи предавки и с какви блокажи разполага?

0

Интересува ме постоянно 4х4 ли е или може да се изключва предния мост, има ли понижаващи предавки и с какви блокажи разполага?

ми ако разглеждаш снимки и инфо - постоянно задно, електронно блокиране и понижаване

0

Dobre de ami tazi macka ot ukrainsakta televiziq spomena 4e motora koito te testvat e na ISUZU 2.8 litroviq dizel koito e prekrasen motor. Ma4ka6 go do otkat. Toi posledno 6te go montirat li tuk v Balgaria?

МОДЕРАТОР: Използвайте кирилица! Не е толкова сложно да се научите да използвате българския език с българска азбука ... ако нямате инсталирана на компютъра, има достатъчно онлайн преводачи от "шльокавица" на нормален български език!

Edited by radowolf
0

Двигателят, който ще се монтира на Steed 5 е 2.0 комън рейл, съвместна разработка на BOSCH и GWM!

С две думи - един прекрасен двигател! Модерен, достатъчно мощен, безшумен и икономичен... B)

0

Привет,
В брошурата на GWM бензиновия агрегат е описан с мощност 122к.с. а тук пише 136к.с.

ще ми се да вярвам 136, ама!!!

Колко е реално?

Благодаря  и  поздрави!

0

Ето интересна модификация на познатия ни Steed, под името V-серия в Австралия. Доста интересен Single Cab :)

http://www.greatwallmotors.com.au/media/brochures/files/373916_V240_Utes_Diesel_Spec_P2.pdf

Не целя сравняване с други пазари, цени и др. подобни. Просто споделям нещо интересно което съм забелязал.

Има такова нещо като Steed с малка кабинка :) Някои ден може и до нас да стигне. Всичко друго, като параметри ми се вижда еднакво, няма разлики.

Иначе на долната земя не са чували за моделите, които имаме тук. Поне за сега.

0

А дали някой знае точно колко е междуболтовото разстояние на джантите, и дали има съвместими от други автомобили(жипка)?

0

А дали някой знае точно колко е междуболтовото разстояние на джантите, и дали има съвместими от други автомобили(жипка)?

Този въпрос е засяган доста пъти във форума. Джантите от Ховер и Steed за взаимно заменяеми.

Размерът на оригиналните джанти е :7jx17-6/139.7 ET 38. 

0

Този въпрос е засяган доста пъти във форума. Джантите от Ховер и Steed за взаимно заменяеми.

Размерът на оригиналните джанти е :7jx17-6/139.7 ET 38. 

мисля че са 16-ки, ама на мен ми трябва да знам с джанти от кои други марки мога да ги заменя. надявам се междуболтовото разстояние да е толкова. 

0

Пасват джанти от Галопер, фронтера, ТЛК Ларедо, Паджеро II, L200 и някакви Нисани, вероятно Патрол или някакъв пикап от по-старите. Мерките, които са посочени по-горе са верни и можеш да търсиш съвместимост и по каталог. ЕТ може да се бара, не е страшно, но да е в разумни граници, че да не стърчат много гумите.   

0