Jump to content
Валентино

проблем с включването на перката за охлаждане на мотора

Recommended Posts

колеги голям зор видях с тази перка на радиатора.не се включва и мотора загрява .щом откача кабела на датчика за температура вентилатора тръгва .включвам я спира.

смених датчика заработи два три пъти изгасих колата и след 2 часа паля същата работа нещееее.взех от колега неговия датчик пак така.

помощ.чувам някъде едно реленце да прави щрак но не тръгва перката.не знам къде е това реле.не е в кутията с бушоните там не цъка.ако някой знае моля за съдействие

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ВИ за активността и помощта .дано не ВИ се случи и на вас защото ще побелеете докато оправите проблема .Аз го оправих .активно ще помогна на всеки  който има нужда както помогнахте и на мен .:la::blob6:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как го оправи???Кажи и на нас това е и основното мото на форума!!!Не се сърди, явно е нямало друг с подобен проблем , а да се философффффства за повреда е меко казано- грешно. През соца масово на Лада 2007 и Москвич 21412 слагаха ел.ключета за ръчно включване на вентилатора. Видиш, че стрелката стигне 95 градуса и цък и тръгва...Но сега...не знам.Той винаги се върти като е включен климатика.

Редактирано от Kan4o

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, не се сърди, явно колите не се чупят толкова много и не влизаме често :P Кутията с бушона и с 2-те релета на перката на радиатора на H5 e една малка, самостоятелна, до акумулатора. Едното реле е за бавно въртене, другото за бързо. Ако има някаква драма, то явно е там. Бушона е четвъртит, 40А, т.е. ако е изгорял, значи той е най-малкият проблем... Иначе при мен перката се включва при 96 градуса температура на антифриза, по данни на OBDII. Спира като охлади до 86.

Редактирано от gwhover

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване