Jump to content
Great Wall Motors Фен Форум
Geoponos

Помощ Great wall steed

Recommended Posts

Здравейте, колеги, нов съм във форума и имам една огромна питанка. Днес по обед купих един Great wall 2,4 i с фабрична газова уредба. Тествах го на супер готин асфалтов път и го взех без да се замисля. Докато го докарам до в къщи, изминах 250 км и какво забелязах, което ме потресе. Когато пътя е готин и мазен, както се казва, всичко е ок, обачееее, стане ли неравен, пикапа подскача толкова яко , че ще ми изпадат пломбите. Това нормалната возия ли му е или амортисьорите са заминали и искат смяна или какво може да е. Аз такава твърда возия никога не съм предполагал, че може да има, направо съм ужасно притеснен.

Модела е като този на снимката, но не е с двойна кабина, а е с единична, точно такъв ми трябваше , за да мога да товаря повече . Та въпроса ми е както писах по горе, възможно ли е возията му да е ужасна ??? Целия подскача , направо останах без бъбреци, отзад гледам е с по 5 листа ресьори , има някакви амортисьори, ама дали е от тях, че хич ги няма или просто си е така, нямам идея. Очаквам мнения от притежатели на такъв модел, за да знам, какво да правя и къде да ходя, какво да сменям. Инак по предницата всичко е ок, много е стегната, нооо, возията е майка плаче, скок подскок

great-wall-wingle-%5B3064%5D.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Преди време и аз бях тествал един Steed и наистина е малко скоклиж но то си е от ресиорите основно. Когато няма товар, задницата е много лека и си подскача.

Най лесният тест, сложи 200...300кг отзад и покарай. Ако се държи нормално зхачи е нормално, ако пак подскача, значи амортисиорите са заминали на почивка...

Някой друг, който е собственик на Steed ако има други предложения, нека да сподели...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Аз имам същия пикап но с двойна кабина и не друса чак толкова много поне не като по новите.Наистина виж си амортисьорите !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как дефинирате, кой подскача повече и кой по-малко пред мониторите...?  :rolleyes:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как дефинирате, кой подскача повече и кой по-малко пред мониторите...?  :rolleyes:

Е как как?!? То си има една много специална формула по която се изчислява на монитор! Ама трябва да е правилно калибриран!  :D  :lol:  :P

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как как?!? То си има една много специална формула по която се изчислява на монитор! Ама трябва да е правилно калибриран!  :D  :lol:  :P

Дай я тая формула на нас простите шафиори..да я знаем и да си сменяме хамуртисьорето!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Преди време и аз бях тествал един Steed и наистина е малко скоклиж но то си е от ресиорите основно. Когато няма товар, задницата е много лека и си подскача.

Най лесният тест, сложи 200...300кг отзад и покарай. Ако се държи нормално зхачи е нормално, ако пак подскача, значи амортисиорите са заминали на почивка...

Някой друг, който е собственик на Steed ако има други предложения, нека да сподели...

Това и направих, сложих му 400 кг и заспа на пътя, но аз в момента го това ря ежедневно с не повече от 200 кг, рядко ще се налага да го товаря до 800 кг, значи орисията е такава , купуваш пикап, получаваш Зил, май ще се свиква. И да бях на тест на амортисорите, казаха че няма блокирали поне , но ще се наложи май да ги сменя, защото теста беше първобитен . Ако някой знае качествен тест в Пловдив , моля да пише, благодаря.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПС: няма ли някой от Пловдив за да направя сравнение с такъв Уингъл 3 сингъл каб плийз ???

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това и направих, сложих му 400 кг и заспа на пътя, но аз в момента го това ря ежедневно с не повече от 200 кг, рядко ще се налага да го товаря до 800 кг, значи орисията е такава , купуваш пикап, получаваш Зил, май ще се свиква. И да бях на тест на амортисорите, казаха че няма блокирали поне , но ще се наложи май да ги сменя, защото теста беше първобитен . Ако някой знае качествен тест в Пловдив , моля да пише, благодаря.

Аз едно време ходих в сервиза на D&N за тест на амортисиори. Имат си стенд там. Стенда друса автомобила и после компютъра вади графика на състоянието.

Незнам каде и как си ги тествал, но може да пробваш там...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е наред, просто не съм свикнал, сега вече след като навъртях за вдна смяна на масло, всичко си дойде на мястото.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване