Jump to content

Проблем със стъклото на GREAT WALL HOVER 2.4 i ,2008 г.


Recommended Posts

Здравейте, наскоро ми се спука предното стъкло и искам да ви попитам имате ли престава дали в него има сензор за дъжд, защото от сервиза ме питат? По талон се води Н5 но те казаха, че е Н3. Бих се радвал да помогнете !!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е първо да знаеш какъв модел караш ? Най-лесния вариант е палиш джипа ,започваш да сипваш вода на предния прозорец и ако се включат чистачките сами,значи имаш ! Също така може и да имаш ,но ако по някаква причина не сработва да мислиш .че нямаш ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аз пък се сбих с чистачките, като реших да поизмия стъклото. Слънчево, налепени мушици и работеща кола /и един идиот около нея/. Започвам да мия стъклото с тривката и като се включиха чистачките, дръжката щеше да ми извади очите. Децата в колата умряха да се смеят...   Накратко - ако имаш сензор и той работи няма как да не усетиш. Дали е в стъклото, обаче не знам. Според мен е залепен на стъклото, от вътрешната страна в оная черната кутийка зад огледалото. Може и да греша, ама... май не. Стъклото е едно и също за тия със сензор и тия без. Само подгряване съм срещал вградено в стъклото между слоевете. Едно време като се появи на Гия моделите на Форд беше голяма гъзария.

Редактирано от JI_GIT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорът на въпроса какво караш според мен е Н3. Защо си мисля така:

 

Manufacturer Great Wall Motors Also called Great Wall Hover H5
Great Wall X240 Production 2009–present[1]

 

H3 -> http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Wall_Haval_H3

H5 -> http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Wall_Haval_H5

 

Ако е 2008 значи си е Н3. Друг характерен признак са фаровете, радиаторната решетка, стоповете и вътрешният интериор. Фаровете на Н3 са по-големи, а на Н5 са по-малки и издължени. Също така Н5 осноно е с LED стопове, сегащният модел е с крушки, но пак има разлика.

 

Няма как да се сгрешат двата модела.

 

Н5 има сензори за дъжд, автоматични фарове. Тези сензори са залепени за стъклото зад огледалото за задно виждане.

Стъклата на Ховер нямат отопление на предните стъкла, според мен. Ако имаше нямаше да се потят толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, благодаря ви за отговорите. Разбрах вече на 100%, че е Н3. В стъклото няма вграден сензор за дъжд. Отидох в сервиз на Митвас, но ми казаха че нямат стъкло за Н3, а могат да сложат от Н5, но проблемът е с монтирането на огледалото за задно виждане.  Искам да попитам откъде мога да намеря такова стъкло. Ще се радвам на вашите предложения. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 
Внутренняя ,внешняя отделка кузова

 

 
 
СТЕКЛО ЛОБОВОЕ HOVER H3, H5 (ПОД ДАТЧИК ДОЖДЯ Н/О)   Складской номер (SKU): 5206100-K80  
Бьющийся
Нет
Количество на машину
Значение не указано
Единица заказа
ШТ
Старый артикул
5206100-K80
Имя
СТЕКЛО ЛОБОВОЕ HOVER H3, H5 (ПОД ДАТЧИК ДОЖДЯ Н/О)
Мин. кол-во для заказа
Значение не указано
Совместим с моделю
       

 

Май е едно и също стъкло, а който го поставя, трябва да залепи датчиците. Надявам се да съм от полза, ако трябва още ще ровим. Тия от севера не са прости, че и доста преди нас сглобяват и двата модела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има няколко екземпляра на части..потърси в олх,мобиле ...Звънни им и ги питай,дано се навият да ти свалят прозореца (и дано читаво го направят ако е се) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, благодаря ви за отговорите. Разбрах вече на 100%, че е Н3. В стъклото няма вграден сензор за дъжд. Отидох в сервиз на Митвас, но ми казаха че нямат стъкло за Н3, а могат да сложат от Н5, но проблемът е с монтирането на огледалото за задно виждане.  Искам да попитам откъде мога да намеря такова стъкло. Ще се радвам на вашите предложения. 

Колега отиди в Кобра и попитай там,аз на бившия джип го смених там и дадох 160лв,предполагам, че няма разлика в стъклата защото за мен разлика в купето на Н5 и Н3 е само отпред в предницата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...