Jump to content

проблем с газовата уредба


batjok

Recommended Posts

Днес като изгасих двигателя и отворих капака чух съскане от маркучите които водят до инжекторите , смених скобите и ги стегнах но съскането продължаваше от газовия инжектор някой може ли да ми каже къде е проблема ? газовата уредба е AG .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е може да е от някое о пръстенче и или от друго напукало се маркуче, но това може да се провери с вода и сапун.Най-добре обаче си отиди на газаджия да си проверят и да ти сменят нещо ако трябва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Колега Batjok и аз имам катоя твоя модел,но на мен марката на газовата ми е "Teleflex" и с нея за сега имам голям проблем с диагностиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво се случи с датчика на коляновия вал - смени ли го,обади ли се на Слави Шишков и т.н.

Може да излезе нещо механично като мембрана или филтър ,но това се разбира след отваряне на изпарителя.

Проблема , че след това трябва да се настройва входящото налягане на входа на изпарителя и ако не го виждаш на монитор пак ти трябва човек с богат опит за да го регулира.

В крайна сметка ако си убеден на 100% ,че е от АГУ компютри за инжекцион бол,ако е толкова зле ситуацията най-много да се смени в едно с нужното окабеляване и си ОК. 

Успех,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Krasimirr said:

А какво се случи с датчика на коляновия вал - смени ли го,обади ли се на Слави Шишков и т.н.

Може да излезе нещо механично като мембрана или филтър ,но това се разбира след отваряне на изпарителя.

Проблема е , че след това трябва да се настройва входящото налягане на входа на изпарителя и ако не го виждаш на монитор пак ти трябва човек с богат опит за да го регулира.

В крайна сметка ако си убеден на 100% ,че е от АГУ компютри за инжекцион бол,ако е толкова зле ситуацията най-много да се смени в едно с нужното окабеляване и си ОК. 

Успех,

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Краси вчера говорих със Слави Шишков,казах му че ти си му дал телефона,но за съжалениое каза че не може да ми помогне.Но до Пловдив все пак ще ходя,защото говорих и със колегата Стефан Видев той ме насочи към представителството на "BRC" в "Дружба1".Вчера така и така бях в Дружба 2 при майстора ми да ми сменя частите по окачването,та въкреки че по телефона ми бяха казали,че не могат да ми помогнат,то реших да им мина през сервиза та да видят наживо за какво иде реч.В сервиза на "BRC" потвърдиха,че не могат да ми помогнат,но ми казаха да се обадя в клона им в Пловдив.Там казаха,че евентуално управителя може да се справи с уредбата,но са много заети с уредбите на "BRC" и евентуално да се обаждам да дебна пролука.Но изрично ми казаха първо да си сменя датчика на коляновия вал и ламбда сондата за да е сигурно,че джипа работи перфектно на бензин и чак тогава да им се обаждам.По повод датчика на коляновия вал,все още по този номер даден на снимките не намират нищо вече в няколко по големи фирми и магазини за авточасти и затова вчера се обадих на "Евросервиз Тандер",но вече беше късно за вчера,за Понеделник не става,така че чак в Сряда имам час за смяна на датчика на коляновия вал.Датчика е 95 лв и за смяната 21 лв общо 116 лв.То и без това вече в три фирми ми казват защо да рискувам да взимам датика,като няма да ми излезе кой знае по евтино,а само рискувам.Така че най добре при официалния вносител.Същото и за ламбда сондата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, sergi said:

Колега Краси вчера говорих със Слави Шишков,казах му че ти си му дал телефона,но за съжалениое каза че не може да ми помогне.Но до Пловдив все пак ще ходя,защото говорих и със колегата Стефан Видев той ме насочи към представителството на "BRC" в "Дружба1".Вчера така и така бях в Дружба 2 при майстора ми да ми сменя частите по окачването,та въкреки че по телефона ми бяха казали,че не могат да ми помогнат,то реших да им мина през сервиза та да видят наживо за какво иде реч.В сервиза на "BRC" потвърдиха,че не могат да ми помогнат,но ми казаха да се обадя в клона им в Пловдив.Там казаха,че евентуално управителя може да се справи с уредбата,но са много заети с уредбите на "BRC" и евентуално да се обаждам да дебна пролука.Но изрично ми казаха първо да си сменя датчика на коляновия вал и ламбда сондата за да е сигурно,че джипа работи перфектно на бензин и чак тогава да им се обаждам.По повод датчика на коляновия вал,все още по този номер даден на снимките не намират нищо вече в няколко по големи фирми и магазини за авточасти и затова вчера се обадих на "Евросервиз Тандер",но вече беше късно за вчера,за Понеделник не става,така че чак в Сряда имам час за смяна на датчика на коляновия вал.Датчика е 95 лв и за смяната 21 лв общо 116 лв.То и без това вече в три фирми ми казват защо да рискувам да взимам датика,като няма да ми излезе кой знае по евтино,а само рискувам.Така че най добре при официалния вносител.Същото и за ламбда сондата.

Серги, ако не ти е късно в понеделник ще ти дам снимки и номер на датчика. Изровен и поръчан е с клиентска цена 52лв. 900ома, 54см кабел! По обяд, следобед ще бъде монтиран и ще имам преки впечатления има или няма разлика във вървежа на жипката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега "Nork",в Понеделник нямя да ми е късно,тъй като записаният час е чак за Сряда.Ти от коя фирма го взе?За да видя дали имат и офис в София.А пък аз ще потърся в кой сервиз да ми го монтират,за да не е в сервиза на официалния представител.Колегата " Краси" ми беше споменал,че трябвало да се обучи.Предполагам да се настрой кога точно вала да натиска цъкалото на датчика.Така че сервиза ще трябва да може и да ми чете диагностиката,за да ми изчисти тази грешка 1336 свързана с вала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с обучението е мит сякаш.

Предполагам,че с Делфи въвеждат в компа на колата номера на датчика и това е.

Относно грешката и да не я изчистят ако всичко е наред компа сам трябва да я архивира след време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...