Jump to content

Чистачки


poroinik

Recommended Posts

И при двете ми коли винаги съм имал проблем с чистачките - купувал съм скъпи, евтини, какви ли не и все са ми мазали и не са ми вършели работа. Единствено доколкото помня съм доволен от едни валео за реното... Споделете, моля, някаква читава марка, от къде са взети и колко горе-долу струват...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си сложил евтини чистачки на всичките коли,по 3лв са от едно магазинче в кв.Горубляне където се събира пътя от Дружба и от към автоборсата на светофара посока околовръстния път от лявата страна пише ауторинг. Много съм доволен и чистят прекрасно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както имам Сандерото карам с такива от ОМВ ... по 6-7 лв са и чистят прекрасно. Миналата година по това време взех от кауфланд и не ги изтраях даже и седмица ... хвърлих ги и си взех пак от ОМВ. Вчера като бе малко по-хладно и на 2-3 пъти проскърцаха като е полусух прозореца та сигурно ще трябва да минавам скоро пак през ОМВ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не ги сменяй в официален сервиз, аз един път направих такава грешка (по-скоро от сервиза ги бяха сменили без дa ме питат незнам с каква цел можеби да ми помогнат .....и ме бяха поставили пред свършен факт :) )  и по спомен платих едни 65 лева с вклучен труд 

Редактирано от Ginoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колко горе-долу ви изкарват преди да почнат да замазват? При мен повечето още като нови мажеха...

 

ПС. Това магазинче в Горубляне май съм го виждал и в други форуми - като стане въпроса за чистачки го споменават

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз слагам от тези за по 4-5 лв комплекта (мисля пишеше на тях нещо от рода на Graphite), но си взимам по два комплекта различни размери, тъй като двете пера са с различен размер (едното ми е 48 см, а другото 51 см) и си ги комбинирам. Изкарват ми между 2 и 3 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не ги сменяй в официален сервиз, аз един път направих такава грешка (по-скоро от сервиза ги бяха сменили без дa ме питат незнам с каква цел можеби да ми помогнат .....и ме бяха поставили пред свършен факт :) )  и по спомен платих едни 65 лева с вклучен труд 

 

Тъкмо днес си оставих колата в сервиза и след малко ми звънят "Чистачките са за смяна". Аз - "Нееее. Сам ще ги сменям" :)

Но иначе наистина са много зле - задната е оригиналната на 3 години вече. Не съм я сменил още поради това, че колкото пъти пробвах да я махна толкова не успявах...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Привет, живота на стъклочистачките изцяло зависи от начина на употреба. Не ги пускай на сухо стъкло, особено ако е и прашно(а то винаги е прашно, дори и да не му личи).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих за Хондичката оригинални частачки нови (80лв) + комплекти гумички (12лв / комплект). Чистачките изкараха 2 зими преди да почнат да мажат, сега съм с първите гумички и имам още едни.

 

На Хондата са с доста специална форма. Аеродинамични - да се държат стабилно ако караш със 150 и в дъжд. При теб предполагам че оригиналните ще са 20-30лв, понеже не са чак толкова "специални". Ако има и оригинални гумички като мен - смяната се прави за 5 мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 При теб предполагам че оригиналните ще са 20-30лв, понеже не са чак толкова "специални". Ако има и оригинални гумички като мен - смяната се прави за 5 мин.

 

 

За чистачките на GW мога да кажа, че още като я взех колата не ми харесаха. Тогава от дилъра ми казаха да си взема други, защото и да си купя оригинални разлика няма да има. Затова от първият месец преминах на Bosh (даже имаше тема по въпроса). Откакто смених два комплекта реших да пробвам с други. Сега съм с оригинални китаийски не помня за какви пари 5-6 лв сигурно силиконови пера. Много съм доволен. 

 

Да си призная не съм проверявал от тогава с какво оригинално може да се сменят, но нещо ми подсказва, че не си заслужава да си взимаш оригинални. Те оригиналните са с железни рамена, а тези не ги харесвам.

 

Остава си въпроса за задната чистачка, защото нея не можеш да смениш просто така. Но за сега си върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за сега не мога да се оплача от оригиналните чистачки на H6.

И аз така на С30. Чистят си прилично. Те са от тези без рамо. По принцип самата гума на чистачката трябва да се почиства преди тръгване, за да не увлича прашинките, които са върху нея и да оставят следи по стъклото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен С10 също е още с оригиналните чистачки и засега няма причина да ги сменям. От време на време забърсвам перата с влажна кърпичка (винаги след автомивка) и като гледам каква чернилка "пускат" явно има смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...