Jump to content

Спряха ми предните пръскалки


valery

Recommended Posts

Здравейте,

 

От миналия ден, най-неочаквано ми спряха пръскалките на предното стъкло. Странното е че отзад си пръска. Възможно ли е да има две моторчета, макар че течността идва от 1 място ?  Другото което ми хрумна е да са на отделни бушони ? Имали ли сте проблеми с това ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти спрат я, признай си какво си наливал освен вода...веро, течен сапун и прочие и не си ги чистил. Я бегай в сервиза ще те оправят....

Редактирано от st.videv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Valery, най-вероятно ти се е откачил маркуча за пръскалките. Погледни в двигателния отсек, ако е мокро, това е. Корите са на щипки и лесно може да се провери. Аз моята още като я взимах от дилъра имаше същия проблем. Пръскаше само на задното стъкло. Оказа се че липсва маркуч или тройник, не помня вече.    

Редактирано от Niksan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има две отделни помпички за предното и задното стъкло. При мен беше отказала помпичката на задното стъкло. Доколкото разбрах, сменя се в комплект всичко - резервоарът заедно с помпите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Да прав си Андреев. Моторчетата са две, предното ми изгоря. Хубавото е че са еднакви и заменими. Тъй като сервиза има проблем с доставката на части, временното решение беше да разменим задното с предното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервизите нямат проблем с доставката на части. Проблем имат Литекс моторс. Обещанията за доставка на части в рамките на 24 часа си остават само обещания. 

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти спрат я, признай си какво си наливал освен вода...веро, течен сапун и прочие и не си ги чистил. Я бегай в сервиза ще те оправят....

 

Прави ми впечатление, че много обичаш да се заяждаш с хората. Не мога да си обясня защо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Николов не се хващай за дреболии. Ако литекс моторс имат проблеми с доставката на части, респективно и сервизите имат проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Валери, сервизите страдат от този проблем, но в случая те не са виновни. Аз сега чакам да видя след като ходих в сервиз след колко време Литекс моторс ще пратят ново табло, което да ми сменят заради изгоряла led крушка на скоростомера. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това сериозно ли?

Да, нямало как да се смени защото било лед осветлението на таблото и заради това ново табло. Може да видиш на снимката как изглежда на тъмно с включени фарове. Снимката е с телефон и не е с добро качество.

 

 

 

post-4762-0-64597900-1417631450_thumb.jpg

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре би било да става веднага, обаче не става, винаги...

Ако резервната част е налична в сервиза - става веднага, ако е нещо, което го има на склад в Ловеч става за 1 ден, обаче ако е нещо по-екзотично, тогава две седмици е нормален срок, според мен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново разводнихте темата с мнения за сервизното обслужване.

По темата:

На мен ми се е случвало вече на два нови автомобила да изгорят машинките за миене на стъклата. Едната спря отзад, а другата беше за предното стъкло. Не знам какво натоварване виждат тези машинки или пък ги правят прекалено калпаво, че да горят така. А това е изключително неприятно, особено в условията на кал или киша.

И пак по повод на сервизирането. За едната машинка чаках цели 3 седмици доставка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се е случвало вече на два нови автомобила да изгорят машинките за миене на стъклата.

От кой модел са тия нови автомобили, ако не е тайна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обадиха ми се, утре вкарвам колата за смяна на моторчето. Стана бързо. Ще искам и  ъпдейхт на софтуер на газовата, че моят е от миналата година началото.

Редактирано от valery
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смениха го. Прави ми впечатление че е доста по-шумно от оригиналното, но това е бял кахър.

Няма нова версия на софтуера за газовото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с ново табло. Както и подозирах си взех колата на 0км. Кара втора младост :)

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Продавай я като нова!

Иначе не виждам какъв е проблема в Литекс да има по 2 бройки от всяка резервна част. Едва ли ще им струва повече от 100000 лева инвестиция?!?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...