Jump to content

моторче за 4х4


st.videv

Recommended Posts

Ето, благодарение на Ники-25 разбрах , какво е "машинка" т.е. машинката , която осъществява включването на 4х4 на предния мост, вляво..Моля сега всички техничари, дето могат да ми намерят еи това моторче, дето я задвижва :http://www.chipdip.ru/product/гнетофони и прочие. Това е от руския сайт , но по техническите данни предполагам , че лесно ще се намери. Цената в Русия 150 рубли е 6 лева у нас , ама няма как да се поръча.

Ще съм благодарен, подобни са на електрическите брави на автомобилите и прочие,...

Редактирано от st.videv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нашите дистрибутори за колко ги продават - толкова ли е голяма разликата...

 

Електрически постояннотоков мотор DC MOTOR P/N 2004-08, 20 VDC
 
product_33607.jpg
 
  • Тегло: 0.670 кг
  • Брой: 2
  • Код: 19767
Оцени продукта
 
Цена: 30.00лв.
Брой:
 
Електрически постояннотоков мотор DC MOTOR P/N 2004-08, 20 VDC в метален корпус
Наименование: постояннотоков мотор 20 VDC
Модел: DC MOTOR P/N 2004-08
Номинално напрежение: 20 VDC
Диаметър на двигателя: 51 mm
Дължина на двигателя: 84 mm
Дължина на вала: 20 mm
Диаметър на вала: 6.2 mm
Забележка: върху вала има втулка с дължина 39 mm и диаметър 18.5/17.2 mm
 
от тук - http://vikiwat.com/product/17782/elektricheski-postoyannotokov-motor-dc-motor-p-n-2004-08-20-vdc.html прегледай ако искаш, има и други
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е въпроса в парите- днес с тях говорих 2 пъти- предлагат или малки или големи, като този. .

Редактирано от st.videv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драги ми смехурко,

днес ходих до сервиза в Добрич, за да си поприказваме /там има една готина кака  :laughing1:  / и попитах за този електромотор. Какво мислиш ми отговори тя!?! Над 714 лв. без ДДС!!!  :confused2:  ИМАЛИ И В НАЛИЧНОСТ, разбираш ли!!! :confused2: БЕЗБОЖИЕ!!! Нямам думи... Тия от Литекс са напълно откачени! Ако имам твоя проблем твърдо заявявам, че ще има ТНТМ в безобразни размери и със сигурност няма да дам и четвърт от тази ненормална сума. Ако в Русия това е около 6 лева, то транспортът до тук, излиза че е над 708лв. без ДДС! За тия пари и сам ще отида до там да си го взема.

... да не забравя - комплект задни накладки и челюсти за ръчната, сменени в оторизиран сервиз - 208лв! Предни /на предното обслужване ги смених/ - 74лв. И двете цени включват и труда. Ц,ц,ц,ц, накъде отива тоя свят...

    В тая страница, която пратих в предния пост не намери ли нищо подходящо? Имаше и още един ел.мотор 20VDC, но беше с тахограф отзад и струваше 60 кинта, а автопрахосмукачки има и за 30.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че на г-н Видев му трябва това като част и вътре е това моторче,но понеже Литекс Моторс не продават отделни части ще му го продадът цялото иначе това устройство го има втора ръка и струва 200лв

post-8674-0-35194700-1407949953_thumb.jpg

post-8674-0-02719400-1407950235_thumb.jpg

post-8674-0-22362600-1407950480_thumb.jpg

Редактирано от Niki-25
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е толковва разпространен, би трябвало в повечето автопринадлежности да е подобен, а от тук се сещам, че един компресор 12в. с износено бутало се търкаля в багажника - трябва да го прегледам. Това са евтини стоки и дори и нови да ги купиш, с цел разглобяване и използване за части пак е несравнимо по- на сметка. Следя темата с интерес и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

само на лични,такива данни публични са като закона за досиетата. Мога да ти кажа , че това е от 1 месец просто сега реших да го публикувам. Ако ти се случи, аз съм човека....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смисълът на темата  бе, че търсих помощ, но не получих....сега аз я давам.За тези, който желаят. Иначе със спам ли да пълня форума...Вие на Волекса нямате такова "чудо".

Редактирано от st.videv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видев,поведението и отношението ти към форума,участниците,идеята,както и към самия тебе е недопустимо и неприемливо.Актуализирай си файла "отношение и комуникация в интернет средата"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 7 months later...

Ако при теб не работи - сваляш и търсиш аналог. При мен все още е наред, но все пак търсих преди време в полза на друг съфорумчанин. Явно, въпреки нежния си вид, издържа на тормоз говедото. Свали го и дай малко параметри - ще ровим задружно :read2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте ,имам същия проблем с това моторче и вече седмица не мога да намеря нито ново такова,ното втора употреба.Моля за помощ ако някой знае от къде мога да си поръчам да пише  или да ми звънне на 0886 490 305

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Boldrick цялата машинка за включването я има в алиекспрес - около 100лв. Отделно в момента има няколко хувъра на части. Също така ако е умряла може да зацепиш постоянно полуоската и да сложиш хъбове, просто всеки път  за да включиш 4х4 ще тряя и хъбовете да щракаш. Та...опции има. Кажи първо кво е станало с машинката - ел.мотора ли, датчик ли, що ли? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се наложи да не купувате нова, а ремонт на старата.https://www.youtube.com/watch?v=-nb4bnEEMak

може и да го махнете като го замените с хъбове.https://www.youtube.com/watch?v=qTKB98of_hA

Редактирано от zhelev_48
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

За хъбовете с планката е ясно,но някой отварял ли е в крайна сметка машинката,от какво е гумичката/о пръстен предполагам/ и колко време издържа след ремонта,че вчера на пясъка падна голям смях.

Явно не включва предния мост и 4L,а и трайно светна АБС за капак.

Та като се започна едно копане със "стефко" т.е. "стиид" - изпуши съединителя който е на 80 километра/нов комплект/,нова скоростна кутия на същите км. и т.н.

Скъсаха ме от шеги и закачки относно марката и пригодността и за тези условия + неприятното преживяване на 30градуса жега + вероятността да останеш с дни на пясъка ако някой не те изтегли.

В крайна сметка един колега ме изтегли с форд-пикап като  "л……… салфетка" и ме посъветва да спирам вече на асфалта и т.н. с което аз разбира се не съм съгласен или поне не би трябвало да има проблем ако включва коректно двойното и ниските.

Всяко инфо е добре дошло.

Поздрави,

Редактирано от Krasimirr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо се установи и ако на някого му се е случвало да сподели.

Включваш на 4Н и машинката включва,но когато включиш към 4Л явно машинката се изключва и остава само на задно,а голямата измама е ,че лампите си светват все едно, че всичко е ОК.

Другият ефект е че нещо се бъгват лампите и в каквато поредност да ги натискаш не реагират.Трябва да изгасиш и да запалиш на ново - тогава изгасват.

Вие сте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и как точно се прави механичната връзка,че нещо не хващам - планка и хъбове ли имаш на ум.

Редактирано от Krasimirr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...