Jump to content

Последствия от голямата градушка и ремонти - 08.Юли.2014


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Аз я взаех! Ламарините са екстра. Но мръсотията и следи оставени от майсторите има по целия автомобил, някой от които завинаги. Язък, че беше нова колата. Какъв идиот трябва да си да ми надраскаш колата на 10 места има засъхнал кит на още 20, някакви странни петна по стъклата, които нямат миене (според мен е надраскано със шкурка). Идиоти! Всички уплътнения са с прахоляк, който не можаха да махнат на 100% на автомивката. Но много хитро ми я дадоха мокра колата цялата с капки за да не се вижда нищо. А сега ми провисна и тапицерията на тавана в багажника. АМАН от майстори. Знам, че тенекиджиите са най-големите мизерници в гилдията ама да се изсерат така на нов автомобил не го очаквах. А защо имам нещо като лепило във фугата между задната броня и калника ... нямам обяснение. Там дори не е имало кривини от градушката!? Има и някаква деруга на кората на прага до шофьора. Абе свине! Ако намеря майстора няма да го бавя много! А да не говорим, че механизмите за заключване на вратите са бели!!! Скоро очаквам и да клеясат от това.

Редактирано от g.genov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бояджиите са .... И на мен при едно боядисване на предишната кола ,мърлящина голяма,по двигателя финна прах 3 пръста (няма чистене.едвам едвам) .Вътре в купето имах прах по дисплея на борд компютъра при положение ,че не са отворени прозорци ,абе нямам думи,уж голям сервиз за бояджийски услуги...Относно качеството на боя беше супер ,но другите неща ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

g.genov, къде са ти боядисвали колата? Още отлагам този момент, защото не мога да намеря време да я оставя за седмица поне, то не че ще стане от днес за утре, но все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам къде са я боядисвали. Сега всички коли ги карат из цялата страна да ги боядисват. Няма да се учудя ако е боядисвана в Каспичан.

Днес намерих още две драскотини до метал по рамките на вратите. Мърлячи! Просто другата седмица съм в сервиза за да ги питам така ли се прави кола!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

g.genov за хубаво измиване ти препоръчвам да отидеш в сов авто  в Ст. град и за към 130лв,но не съм сигурен ще стане пак нова.А това е много лошо,че майсторите са си оставили ръцете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде на къде ще дава 130лв за оправянето на щети на нов автомобил с пълно автокаско? Нали за това има ПЪЛНО автокаско?

 

g.genov - от това, което описа ме побиха тръпки. Едва ли ти е до разправии точно сега, но се обърни към този, на който си оставил колата. И питай кой е оправял щетите.

 

Между другото аз ходя само в сервиз "Амарант 2003 ООД" след като перфектно ми оправиха преди време няколко елемента и ми върнаха колата с наелони на седалките. За пръв път да видя професионално отношение. Но те сега ми казаха, че най-рано Април-Май 2015 могат да ме приемат. При което реших да не я боядисвам - поисках си парите по експертна оценка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая и аз взех колата, беше като орехова торта, върнаха ми е перфектна без забележки. Без никва реклама но ЕВАЛА на Аутоплюс Бургас, скъсаха ми нервите за забяването но получих колата като аптека чиста и перфектно възстановена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, искам да споделя  с вас едно уникално преживяване в сервиза на Литекс моторс на Ботевградско шосе. Слез един месец мъки, разговори по телефона, блиизо едночасов разговор за записване на дата и час за приемане на колата/ трябвало да се отиде на място, сякаш сме в 19 век/, колата беше приета на 25 август, време за ремонт - около 3 седмици- така ми казаха. Днес след точно 1 месец, след инициирано от мен обаждане се оказа, че колрата най - после е готова. Какво видях в сервиза: целият прахоляк от бояджийската работилница - в купето, преден капак - все едно аз съм си го правил, разлика в боята на десни врати/ едната е по- тъмна от другата/, спукан пласмасов корпус на лявото огледало, предна дясна гума - спаднала и я караха почти на джанта, гумените лайсни на покрива - почнали да се отлепват още сега. След всички тези " екстри" след отстраняване на щетите, не получих дори едно извинение, било за мърлявата работа, било за загубеното време, Отношението беше както към досадник, който им губи времето, В заключение- НЕ ХОДЕТЕ ТАМ!! Колите са добри но сервизът не струва, нито като отношение към клиента, нито като качество на работа. / Обясниха ми че не са сервиз на порше/ Сами си правете изводите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, искам да споделя  с вас едно уникално преживяване в сервиза на Литекс моторс на Ботевградско шосе. Слез един месец мъки, разговори по телефона, блиизо едночасов разговор за записване на дата и час за приемане на колата/ трябвало да се отиде на място, сякаш сме в 19 век/, колата беше приета на 25 август, време за ремонт - около 3 седмици- така ми казаха. Днес след точно 1 месец, след инициирано от мен обаждане се оказа, че колрата най - после е готова. Какво видях в сервиза: целият прахоляк от бояджийската работилница - в купето, преден капак - все едно аз съм си го правил, разлика в боята на десни врати/ едната е по- тъмна от другата/, спукан пласмасов корпус на лявото огледало, предна дясна гума - спаднала и я караха почти на джанта, гумените лайсни на покрива - почнали да се отлепват още сега. След всички тези " екстри" след отстраняване на щетите, не получих дори едно извинение, било за мърлявата работа, било за загубеното време, Отношението беше както към досадник, който им губи времето, В заключение- НЕ ХОДЕТЕ ТАМ!! Колите са добри но сервизът не струва, нито като отношение към клиента, нито като качество на работа. / Обясниха ми че не са сервиз на порше/ Сами си правете изводите.

Колега съвет от мен,оплачи се в Литекс Моторс,не може така да се отнасят към клиентите си,потърси си правата и следващият път пробвай в Мит Вас за тях поне чута добри мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, искам да споделя  с вас едно уникално преживяване в сервиза на Литекс моторс на Ботевградско шосе. Слез един месец мъки, разговори по телефона, блиизо едночасов разговор за записване на дата и час за приемане на колата/ трябвало да се отиде на място, сякаш сме в 19 век/, колата беше приета на 25 август, време за ремонт - около 3 седмици- така ми казаха. Днес след точно 1 месец, след инициирано от мен обаждане се оказа, че колрата най - после е готова. Какво видях в сервиза: целият прахоляк от бояджийската работилница - в купето, преден капак - все едно аз съм си го правил, разлика в боята на десни врати/ едната е по- тъмна от другата/, спукан пласмасов корпус на лявото огледало, предна дясна гума - спаднала и я караха почти на джанта, гумените лайсни на покрива - почнали да се отлепват още сега. След всички тези " екстри" след отстраняване на щетите, не получих дори едно извинение, било за мърлявата работа, било за загубеното време, Отношението беше както към досадник, който им губи времето, В заключение- НЕ ХОДЕТЕ ТАМ!! Колите са добри но сервизът не струва, нито като отношение към клиента, нито като качество на работа. / Обясниха ми че не са сервиз на порше/ Сами си правете изводите.

 

Когато започна да ми се люби боя от задната броня от лявата страна, където се хваща към купето от Литекс Моторс (когато ми караха колата в Ловеч заради карето) бяха лепнали някакъв бял кит, просто да не се вижда. Получих отговор: като предевите щета към застрахователя ще ви го оправят. Е след известно време ме удариха леко отзад и трябваше да ми пребоядисат задната броня и да я залепят. Отидох в Литекс моторс на Ботевградско шосе, защото трябваше да ми сменят и карето и от Литекс Моторс искаха там да е смяната. След като си получих колата въпросното място, където се люпеше боята изобщо не беше оправено качествено. Личаха си ясно 2 слоя боя. Освен това бронята отново беше прекалено притегната към купето и беше ясно, че след време пак ще започне да се люпи. Е това време не закъсня... Повече в този сервиз няма да стъпя, а ми предстои влизане в бокса по ред причини - отново тропане във волана, usb-то захапва флашката след 100 слагания и 30мин. мъки, макар вече 1 път да ми регулираха цилиндрите сега пак започва да се усеща клатене на колата при загряване на място, при 3хил. оборота се чува някакъв странен звук от двигателя, при студен двигател и потегляне със завой (не навит докрай волан) има някакво прескачане в предницата, една от крушките на скоростомера прекъсва и се включва и изгасва когато си поиска, отново главно при студена кола при бавно потегляне придърпва, сякаш от съединителя (и друг колега с Волекс сподели същия проблем преди), на шофорскята врата долу в дясно на 2 места боята се е надула. 

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем със сервизите в София е отвратителен, не разбирам как купуваш си нова кола а като идеш в сервиза те третират като натрапник. Това което описвате във форума изпращате ли го на имейла на Литекс,те дали са наясно какво е положението. На мен също не ми е приятно за всяко влизане в сервиз да ходя до Бургас, но след всички коментари как да е вкарам в софийски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте голеги, колата най -после си я взех,всички забележки от 25.9.14г са отстранени повече от задоволително,дори получих и извинение*ивиняваме се за неудобсвото*.

Сега да видя колко ще идеяни ремонта на щетата. Отговор на жалба до литекс моторс разбира се не получих. 

Успех на всички които са пострадали от градушката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте, някой да се похвали с изчукана и пребоядисана кола или да сподели кога ще му се случи удоволствието.

 

Аз когато и да се чуя с сервиза все ми обясняват,че има 3 коли пред мен и виждаш ли още малко остава и след 6 месеца ще я вкарат за боя.А защо 6 месеца защото за един автомобил било нужно 2 месеца да се оправи дъ-ъ-ъ-ъ-ъ!!!

 

Любопитно ми е при вас как е с чакането, то за качестовто се разбра от малкото колеги които са успели да се уредят бързо ,че е под всякаква критика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога само да споделя чуждият опит на един собственик на Волекс С10 с пребоядисване в София. Колата е прекарала точно 60 дни в сервиза за отстраняване на последствия от градушката.

 

Резултат:

 

- Напълно не обсними следи от пръсти (длани) по тавана в купето?! Обяснение никакво не може да се намери.

- Изпокъсани уплътнения на вратите и багажника.

- Надраскан спойлер на задната врата от шлайфането на покрива.

- Незатегната задна броня и надраскана боя.

- Скапан акумулатор защото колата не е палена дълго време в студеното време, след настойчиво подсещане от страна на собственика, за вероятен проблем с акумулатора. В резултат заменен по гаранция. ( това е втори акумулатор подменен по гаранция на тази кола).

 

Изводите сами си ги направете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...