Jump to content

Официални дилъри


Recommended Posts

Виж сайта, който Литекс са направили - http://www.greatwall.bg/ - там има телефони на всички софийски представителства. Можеш да се свържеш с някой от другите - конкретно знаем, че Бойко от Митвас ще се радва да помогне - един от новите собственици на марката си взе кола през него (poroinik) - виж на първа страница в тази тема телефоните на Митвас, намират се в квартал Дружба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се кога ще бъде открито представителството в Сливен, че да ида малко на "око да види, ръка да пипне" .

Колкото по-скоро , толкова по-скоро евентуално ще има още един собственик на С10 :)

 

Ако някой може да сподели такава информация, моля нека го направи :lol:

 

*Maй тук е мястото за това питане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да споделя, че представителството във Варна работи.

По телефона дамата беше много любезна.

Съпругът ми ходи "на оглед" и впечатленията му от колите са много добри (аз го пратих за Voleex- а, а той се отнесе по пикапа).

Имало изложени, а за тест- драйв се чакали колите да минат регистрация в КАТ, но имало много записани и предпочетохме да изчакаме да мине потока и да има възможност за по- пълноценен тест не само 5 минути.

Следващата седмица пак ще проверим обстановката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече имам кола подобна на волекса ... а пикапа наистина е мъжка кола - става и за работа и за риба и за лов, а можеш да си возиш и семейството него! Но на мен лично (без да съм го виждал наживо) ми харесва Н6, не Н5 а тоя дето ще го има на по-късен етап! А докато се появи на пазара то фаворита ми е Дачия Дъстър!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Моля един вапрос към диларите, разяснете по-подробно вапроса с лизинга тъй като тази тема почти оцъства в нета :) благодаря !

 

И моля кажете на литекс най-накрая да си завършат сайта тъйкато тази тема липсва имая само като празно поле, сайта има доста празноти а вече доста време мина ! :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля един вапрос към диларите, разяснете по-подробно вапроса с лизинга тъй като тази тема почти оцъства в нета :) благодаря !

 

И моля кажете на литекс най-накрая да си завършат сайта тъйкато тази тема липсва имая само като празно поле, сайта има доста празноти а вече доста време мина ! :huh:

anastasov69@greatwall.bg-ще получите подробна информация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще помоля някой от диларите за една малко диларска информация. До колкото знам лизинга не от самата компания (или диструбутор) а от лизингова къща към някоя от банките (ДСК, Райфайзен и д.р.). От тази гледна точка е много трудно да се даде точна информация за лизингова схема или друго подобно. От друга страна условията на тези лизингови компании са така написани в техните страници че въпреки знанията ми по математика винаги излиза някоя и друга такса и вноска, която иначе не би следвало да я има, а лизингов калкулатр аз лично неуспях да намеря. В този ред на мисли, ще замоля някой дистрибутор за малко по конкретни цифри (предполагам от реална сделка) пример...

Цена на продукта ......лв.

Първоначална вноска ..... лв.

срок на лизинга ..... месеца (предполагам че 60 месеца са масовия срок)

месечна вноска ..... лв.

допълнителни разходи (регистрация, Каско и др.) .... лв. (обикновенно лизинговите компании изискват каското да бъде скючено с тяхна застрахователна компания, затова го включвам тук);

абе казано по друг начин при 20 000 лв. цена на колата, колко трябва да се бръкна за първоначалното придобиване и колко ще му струва на месец, защото "изгодни", "плични" и други епитети нямащи в края си "лв." не са сериозни (извинявам се ако звуча по-рязко нямам това за цел).

 

п.с. Едва ли някой от съфорумците ще се сърди за разминаващи се с 20-30 лв. цифри (все пак условията на различните компании са различни, аи не е редно да иде някой при дистрибутора и да му каже, ами ето ти 3000 лв. и ще ти давам по 200 на месец, в интернет пишеше че това са условията)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти дам данни от моя лизинг, който отказах когато ми пратиха документите(=роб на банка).

Доставна цена - 8040 евро

 

Общ размер на кредита - 5628 евро

Общ разход по кредита - 3748 евро (1673 евро без застраховки)

Срок - 48 месеца

Ост стойност - 420 евро

ГПР (без застраховки) - 11,27% (това, че лихвения процент е 3,хх% да не ви радва, ГПР-то е истината)

 

Вноски - 48 х 270 лв

 

Първоначална вноска:

За колата - 5660 лв

Такса управление - 236 лв

Такса ЦРОЗ - 50лв

Данък МПС - колкото излезне (грубо е 70-100 лв на година)

Каско - 850 лв

ГО - 207 лв

2% данък - 20 лв

регистрация в КАТ - 180 лв (тея луди ли са :huh:)

Такси по регистрация в КАТ - 70 лв

Комплект КАТ - 50 лв

Държавна продуктова такса - 176 лв

--------

Всичко - 7500 лв

 

Дано съм бил полезен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото сметнах оскъпяването е 2500лв. + 820лв.( остатъчната стойност) общо 3300лв. за 4 години .

При получени 11 000лв. кредит лихвата е 30% или оскъпяване на автомобила с 21% за 4 години.

Ако греша ме поправете .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи грубо казано

30% лични пари - около 6000 лв.

между 250-300 лв. за банката всеки месец

800 лева такси - еднократни

1200 лева Каско и данъци всяка година

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи грубо казано

30% лични пари - около 6000 лв.

между 250-300 лв. за банката всеки месец

800 лева такси - еднократни

1200 лева Каско и данъци всяка година

 

...и след 4 години колата е твоя.

 

Не, мерси! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е не всеки може да извади 20 000 на куп. от друга страна за 6 хиляди, можеш да вземеш автомобил втора употреба

(4500-колата +1500-първоначални ремонти -ремъци, акомулатори, накладки, и др.) и да започнеш да си пооправяш тук таме нещо по него (което неменуему се появява при старата кола)за около 100-тина лв на месец (ту някой маркуч, ту някой датчик, ту просто диагностика "абе тая вече 2-ри месец не се чупи има нещо не както трябва, ще вземе да ме остави на пътя") та в този ред на мисли, по-практичното решение е вместо 6000 за стара кола и ежемесечна издръжка, по добре 6000 за нова и издръжка на банката.. все пак поне колата е нова...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже коментирате Волекс, пускам конкретни цифри за него (малко по-късно ще пусна и за другите два модела):

Автомобил: Voleex C10 без цвят металик

Цена: 16 136лв. с ДДС и продуктова такса

Първоначална вноска (15%): 3278,72 лв. Включва всички първоначални разходи и такси без ГО!

60 месечни вноски: средно 253лв. с ДДС. Не са идеално равни!!!

5% остатъчна стойност: 806,80лв.

Това е!

Който има реален интерес, мога да му го пратя на мейла и да си сравнява нещата с други компании. Горното конкретно предложение е на Райфайзен!

 

За повече информация: 0888 774 556

petrov_mitvas@greatwall.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е не всеки може да извади 20 000 на куп.

Може, стига да иска и има търпение. Нарича се спестяване, но малко хора го практикуват в България, защото станахме модерни и вместо това ползваме кредити :). Щом се замисля за лизинг, значи за 4-5 години ще ги събере парите така или иначе. И предимството да е твоя колата е, че си спестяваш голяма част от първоначалните разходи + имаш избор дали да правиш каско или не. Т.е. разликата за тези 4-5 години може да стигне 6-7 хиляди лева, което хич не е малко на фона на цената на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с остатъчната стойност не ми се изяснява много за какво е нужно и то само 5% . Ако е примерно 20% , (има такива схеми в Германия например ) Можеш спокойно да не ги платиш при изтичани на срока ,а да върнеш колата , особено като си навъртял оптималния километраж , защото пазарната стойност на колата е под стойността на тези 20% . В нашият случай тези 5%-800лв. са нищожни и човек така или иначе ще трябва да ги плати и е могло да бъдат разхвърлени по вноските +14лв на месец . Та каква е идеята ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идва от размера на ДДС. Ако искаш да няма остатъчна стойност, трябва да го платиш авансово и тогава ще ти скочат първоначалните разходи - при Волекс-а конкретно отива на 5500лв....

Това е валидно при всеки вид лизинг, btw...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 4 months later...

Свържи се с официален представител на марката или директно с литекс моторс! Тук няма кой да ти каже такива неща. Това е фен форум и тук пишат няколко дилъри но по-добре е да пиеш вода от извора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че съществува възможност. Най-добре наистина да се обадиш на този телефон: http://www.greatwall.bg/kontakti.html там ще могат да ти кажат със сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Този дилър на ГРЕЙТ АУТО на Ботевградско шосе е пълна трагедия. В полето дилър... И там няма и един компетентен доколкото разбрах. Доста си патих от тях. В сервиза работят две момчета на по 18г. и се учат на нашите коли. По-нататък ще пиша за моята случка. Вече си ходя в МИТВАС в Дружба, те поне се доказали. Доколкото съм запознат ГРЕЙТ АУТО подготвяха и колите на ЛИТЕКС за продан, но явно не са доволни от ГРЕЙТ АУТО и сега сами си подготвят колите в Пловдив, където и имат сервиз ЛИТЕХ МОТОРС. Сами си направете извод колко ги бива сервиза на Ботевградско шосе. Сервиз с двама души.

Редактирано от Говедо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този дилър на ГРЕЙТ АУТО на Ботевградско шосе е пълна трагедия. В полето дилър... И там няма и един компетентен доколкото разбрах. Доста си патих от тях. В сервиза работят две момчета на по 18г. и се учат на нашите коли. По-нататък ще пиша за моята случка. Вече си ходя в МИТВАС в Дружба, те поне се доказали. Доколкото съм запознат ГРЕЙТ АУТО подготвяха и колите на ЛИТЕКС за продан, но явно не са доволни от ГРЕЙТ АУТО и сега сами си подготвят колите в Пловдив, където и имат сервиз ЛИТЕХ МОТОРС. Сами си направете извод колко ги бива сервиза на Ботевградско шосе. Сервиз с двама души.

 

 

Бих искал да разбера това което казваш, видял ли си го, преживял ли си го или си разбрал от 'някъде', защото не личи от твоето изказване? Аз съм един от първите клиенти на ГРЕЙТ АУТО и досега да чукна на дърво съм много доволен от обслужването в сервиза. Излючително любезни и компетентни. Това, че работи младо момче е много похвално, невиждам нищо лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Бих искал да разбера това което казваш, видял ли си го, преживял ли си го или си разбрал от 'някъде', защото не личи от твоето изказване? Аз съм един от първите клиенти на ГРЕЙТ АУТО и досега да чукна на дърво съм много доволен от обслужването в сервиза. Излючително любезни и компетентни. Това, че работи младо момче е много похвално, невиждам нищо лошо.

Ами бъди нахален като мен и погледни в сервиза с какво боравят и как боравят._Особено от приемчиците, единият от които, доколкото аз разбрах си няма хабер от коли. По-нисичкият, за него става въпрос.а, патил съм си доста от тях и затова го пиша.чат се на вашите коли.

Редактирано от Говедо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами бъди нахален като мен и погледни в сервиза с какво боравят и как боравят._Особено от приемчиците, единият от които, доколкото аз разбрах си няма хабер от коли. По-нисичкият, за него става въпрос.а, патил съм си доста от тях и затова го пиша.чат се на вашите коли.

 

Не че съм щастлив да се учат на моята кола, но всеки е наясно купувайки си кола нова на пазара за възможните проблеми. Грейт Ауто е на може би няма и 1 година фирма. Нормално е да има неща които да куцат. Има неща които ми харесват или не, но не ми е работа да съм им адвокат. Не съм съдник нито на Митвас нито на Грейт Ауто. Всеки си има кусури и добри страни.

 

Не съм съгласен с тенденцията да се оплюва всичко което се прави от нулата. То ако е така Митвас да направят още 3 сервиза и да са удобни на всички. Няма проблем. Пак повтарям, не съм срещу Митвас и не съм ПРО Грейт Ауто, Бил съм и в двата сервиза, в единия повече в другия по-малко.

 

Нека дадем шанс на хората да направят нещо значим от самото начало. Това е една от причините да си взема такава непозната кола. Искам да се получи нещо и най-накрая да караме коли сглобени и поправяни от наши момчета и момичета :).

 

Нека си казваме отрицателното мнение, но да е обективно. Съгласен съм с теб, че имат неща които не са добре, но всичко хубаво става бавно. Не ми става хубаво да се връщам няколко пъти за едно нещо, все пак не съм мазохист.

 

За да има конкуренция и да няма монопол както беше преди 1989, трябва да има повече фирми на пазара и така за нас ще е по-добре.

Редактирано от leomm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...