Jump to content
feikot

Ремонти,отстраняване на проблеми и пригаждания при Н5

Recommended Posts

Преди 5 часа, vencibull написа:

Изобщо не се занимавай с глупости - вземи си рамената чисто нови от представителството, 60лв е и се сменя за 30 минути. Тандер в софия трябва да имат ( аз от там го взех ) 

Неочаквано,но в представителството в Монтана имаха в наличност и срещу 50 лева се сдобих с нови.Вече са сменени,но ми направи впеччатление ,че не са от същия производител и не са със същия модел  пластмасови втулки.

На 10.03.2019 г. at 19:29, kriss1 написа:

Здравейте колеги,от вера и аз се включих в цирка с чистачките.Интересува ме някой успя ли да намери къде се продават въпросните пластмасови втулки,или техен аналог от друга марка?

Донесаха ми ги от Украйнаь12бр. за 5 лв. Сега имам резерв.

Posted (edited)

При мен стана голяма беля. Спрях пред едно заведение, след това се качих, но колата не запали. След проверки на имобилайзер, аларма,тест на електрониката, нищо всичко в норма. Отворихме капачката към ремъка....прехвърлил 8 зъба.Ремъка здрав опънат нормално,на 40Ккм.няма зачекнат зъб,няма наранявания,обтегач изправен,ролки здрави. Майсторите започнаха да търсят причината, иначе 16 криви клапана и главата на ремонт срещу 750 лв. Оказа се, че ремъка е прехвърлил зъби от блокирали клапани от прегряване, повечето нагоряли. Причината била газта с високата температура на изгаряне,а японките всички давали този дефект заради слаби клапани. По думите на майстрите който оправят главата,не съм първият,нито последния с японски двигател с този проблем. Затова слагали смазващо у-во за клапаните. Защо,след като това са го знаели в завода не са го сложили /моята течна фаза е монтирана  в завода/. Сега вече ще мотирам такова устройство. Ремонта ще излезе грубо 1500-1800 лв.,и плюс 300 лв за у-вото и отделно масло за него, те ти икономията от газта.Ето за това ства въпрос https://www.vbox7.com/play:b69806e543

Edited by zhelev_48

Здравейте колеги, съвсем приятелски, съветвам всички да не карате продължително на газ над 3к оборота - със или без лубрикатори на клапаните. Имам наблюдения и обяснения, за себе си - първо LPG и изходните продукти от горенето му нямат смазочните и почистващи свойства на тези на бензина и второ: LPG има по бавна скорост на горене, затова продължава да доизгаря в тръбите, като ги прегрява, наред с клапаните и гарнитурите.