Jump to content
feikot

Ремонти,отстраняване на проблеми и пригаждания при Н5

Recommended Posts

За по-евтина не знам , но модула който управлява централното заключване е в жабката зад "вратичката" .

Този който писука отвратително при отворена врата отговаря и за централното заключване + имобилайзер.

https://www.aliexpress.com/item/-/32858973003.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.261.f4743c000iFpxi

Единият е този , а другият който е закачен по-високо и е по-трудно достъпен командва машинката на предния мост за 4Н.

Намери някой колега и ги разменете за проба.

Сменя се за бройки и няма как да повредиш модула на колегата - или ще тръгне или продължаваш да търсиш причината по вратите.

https://www.aliexpress.com/item/3787210-P00-3787220-P00-3787230-P00-3787240-P00-DOOR-LOCK-ACTUATOR-ASSY-FOR-GREAT-WALL-WINGLE/32831589516.html?spm=2114.10010108.1000014.5.1def6d2bUfqmAV&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.112271.0&scm_id=1007.13338.112271.0&scm-url=1007.13338.112271.0&pvid=81b7fe8d-c8d2-4668-903d-98a18f9836f5

Другото е механика,окабеляване,батерията на дистанционното,бушон евентуално т.е. няма какво да му се развали, че да те стресира - грес,контактен спрей,малко щипки за тапицериите и т.н.

При положение , че заключва цялата кола принудително от бутоните би трябвало машинките да са ОК.

Успех!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да слагам фланци на Н5-цата някой знае ли какъв размер трябва да са.  Гумаджията ми е малко смахнат. Благодаря предварително. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе вие нормални ли сте как ще слагаш фланци на нормална жипка...Счупи я ако искаш или това е повече за показ......фланци и германци....някой и дървени колела ще сложи....

Редактирано от Kan4o

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Земи джанти с отрицателен офсет, като пари е малко по скъпо ама за 5 год. Ше ги избиеш от гумаджия ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как така, обясни на лаиците!!!Къв отрицателен офсет....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офсет ( или ЕТ ) - колко е изнесена оста на гумата спрямо центъра на джантата ( където се хващат болтовете ) фабричните джанти на грейт уол са с положителен офсет +38мм. Ако сложи джанта с офсет 0мм гумата ще е изнесена с 38мм навън. Ако сложи джанта с офсет минус 40 джантата ще е изнесена 40+38 = 78мм навън спрямо стоковото. Минусите са малко по високото натоварване на окачването поради действието на лоста и ако се слагат по големи гуми често опират заради изместения център на оста. Но аз лично бих предпочетл този вариант пред фланци. Аз съм сложил джанти с ЕТ 12 което прави по 26мм от страна = 5см увеличаване на стъпката + размера на гумите 285/75/15 колата стъпва 15см по широко от фабричното. Задължително е при повдигане колкото повдигнеш толкова да разшириш за да не губиш стабилност.

И те така.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И каква е целта на това упражнение.....да стане по широка с цели 7 см и по устойчива ли????

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен целта ми е да не се въргалям по таван в някое дере. На колегата предполагам е предимно визуалния ефект, но и стабилността ще се подобри.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това със 70 милимитро на гума....звуци ми нереално!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:Мдаааап физика, физика , ама харата се  обръщат.....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм по-широк с по сантим и половина на гума, ама щото съм и 6 см. по-висок :angel8:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
7 hours ago, JI_GIT said:

и аз съм по-широк с по сантим и половина на гума, ама щото съм и 6 см. по-висок :angel8:

Може би и повече ако сметнеш широчината на гумите. Аз имам по 3см от джанта и по 2.5см от гума, защото гумите не са 235 а 295. Правилото е колкото нагоре толкоз и на страни :) Тая година за лятото мисля да взема джанти с отрицателен офсет да видим как ше седи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Добре де , аз като по прост да питам- с увеличаване ширината на джантата, къде отива големината на петното върху пътя/намаля на дължина, но се увеличава на ширина/ и нали то е определящи за триенето и натоварването на мотора. т.е. 295 и много по голямо от 235 значи и петното нараства поне с 1.5 пъти..., къде отива триенето и натоварването.Да не говорим,че теглото на тази 295 е също доста по голямо. Правил съм си труда и съм теглил всесезонни Тойо и зимни Бриджестоун- без джанти- 235/65/14 бяха точно по 14 кг. + - 100грама , а вие теглили ли сте гумите??? Защото се товарят полуоски, кардани и всички движещи се части. Като прост инженер, знам горе долу как се изчисляват тези натоварвания- запас има естествено , ама не е толкова голям. Това ,че ги вдигаш на височина не означава промяна на петното и теглото!!!!! Това ще води ли, до по бързо износване не само на гумите, но на всички движещи се части...Ами сега?????? Навремето като карах Москвич Алеко-той беше с фабрични гуми 165/14...най- разпространените гуми от западни автомобили , които 90-те години навлязоха бяха 185/14, е те точно тука се появиха изчисления за петното и се каза категорично да не се кара с толкова широки гуми....http://iaic.bg/fakti-i-mitove-za-avtomobilnite-gumi/    http://www.pitstopbg.com/service/content/view/44/25/   това намерих в нета с едно кликване...ха сега господа манияци на много широките гуми ми отговороте, кое е по добро....Все пак тези коли сме ги взели за каране и се стремим да изстискаме мах от ресурса им, ако някой е решил по бързо да ги троши си е негова работа....ама показвайте и ---   - ефект , както е в статиите.

Редактирано от Kan4o

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Широчината на джантата не се увеличава, моите са като стоковите - J7. По-големите гуми от стоковия размер водят до по-дълъг спирачен път, по трудно ускорение, по-ниска максимална скорост и т.н, това смятам е ясно за всички и всеки сам преценява за себе си. Теглото на моята гума е 26кг, на джантата + още 9. Гума с джанта са 35кг. Производителя какво е сметнал и какви са реалните възможности на един автомобил са две много различни неща. Производителите се съобразяват с крайна цена на продукта, екологични норми, правни норми и какво ли още не. Моите гуми докато се износят ти ще си сменил 2 комплекта най-вероятно. Колкото до износването на частите - до сега не съм сменил нито каре, нито полуоска, нито кардан, а и не виждам какъв точно ресурс се използва от полуоската или кардана. Евентуално може да се строши каре, но то това е и работата на карето - да се счупи преди други по-важни възли.  

Аз лично не съм сложил широки гуми за гъзария, а за много по-добра возия по пресечена местност, по-голяма площ на пясък / мека почва. При спадната гума на 1 бар ако карам върху камъни с големина на тухла няма никакъв дискомфорт, тъй като гумата абсорбира голяма част от неравноста и т.н и т.н.

Аз споделям опит и мнение какво съм направил по моя автомобил, не карам никого да слага гуми 32 инча или да си сменя окачване или каквото и да било. Аз тотално съм преобразил джипа си и по нищо не може да се сравнява със стоков хувър, което има своите плюсове, но и много минуси.

• Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , Ховър Н5  2012 г ,  - къде се намира горивния филтър (бензиновия ) и може ли номер и марка ?

Благодаря

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой не е виждал полуоска навита като макарон :) Предния мост се сваля елементарно АКО не се скъсат гайките на задните 2 болта. Тъпите китайци са завряли гайките в шасито и не са ги заварили, а са сложили 2 контра пластини, които като се напъне болта и се мачкат като кашкавал. Та ако някой сваля мост да внимава със задните болтове.

20190304_125257.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото до износването на частите - до сега не съм сменил нито каре, нито полуоска, нито кардан, а и не виждам какъв точно ресурс се използва от полуоската или кардана. Евентуално може да се строши каре, но то това е и работата на карето - да се счупи преди други по-важни възли.  

почна да ти се случва май.....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, просто ударих лошо колата. Като не разбираш недей да коментираш с нотка на злорадство че дразниш. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Нищо не разбираш от психология, няма даже и 2 грама нотка на злорадство.....аз съм винаги положително скроен и не преча на околните...Така ,че ми дължиш извинение за нотки само в бутилки дето не се търкалят...

Редактирано от Kan4o

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На никой нищо не дължа, камо ли на теб. Споделям информация която би била полезна на някой който ще ремонтира преден мост сам. Твоето мнение по-горе каква ценна информация носи за този форум. Като няма какво да кажеш, най-добре само чети. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,от вера и аз се включих в цирка с чистачките.Интересува ме някой успя ли да намери къде се продават въпросните пластмасови втулки,или техен аналог от друга марка?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не успях и си залепих моята тъй като се чупят "крачетата" в задната страна. Малко тнтм стана, но за сега държи. Разглоби първо и си прецени дали ти се дават 60лв за нови рамена.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не се занимавай с глупости - вземи си рамената чисто нови от представителството, 60лв е и се сменя за 30 минути. Тандер в софия трябва да имат ( аз от там го взех ) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване