feikot

Ремонти,отстраняване на проблеми и пригаждания при Н5

Recommended Posts

Вече без задна стабилизираща щанга - ходовете на задния мост са доооста по-приятни :)

CYMERA_20170911_132337.jpg

• Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как без щанга????Това ми прилича на вица за Настрадин Ходша- точно научил магарето си да не яде и то взело та умряло. Обасни и дай снимки какво и как си свалил замести ли го с нещо.....

• Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махаш биалетките и вече нямаш стабилизираща щанга :) Снимки нямам сега. Аз с повече от 90 не карам никъде, без задна стабилизираща щанга се прибрах през Петрохан - няма грижи :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци,

Това заради повдигнато окачване ли го правиш.

Зимата ще имаш много ядове , особено на заледен участък с дупки,буци лед и сняг + задно предаване - няма вкарване в пътя. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правя го за да има повече ходове при пресечен терен. Стабилизиращата щанга пречи увисващото колело да стъпи, придърпва го и се получават висящи гуми във въздуха и едно боксуване....В момента само на задно минавам през участъци където преди трябваше да включвам 4х4 - просто гумите не се отлепят от земята. А колкото до дупките - смея да твърдя, че без стабилизиращата щанга дупките не се усещат. Реално стабилизиращата щанга ти играе роля само в резки маневри ( завои ) и то най-вече при висока скорост. Както написах по-горе, прибрах се през Петрохан и не усетих никаква разлика във взимането на завоите. Все още не съм откачил предната щанга, ще изчакам да се прибера от отпуска и тогава ще

Редактирано от vencibull
hop

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я гледам допълнително. Зимата ще ви кажа как се държи в заледени участъци, сега не мога да твърдя нищо повече от това което вече съм написал. Все още не съм сменил окачването, издирам амортисьори със собствени ограничители, тъй като вече без стаб. щанга само амортисьора играе ролята на ограничител.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли решение за щангата която е в задната страна на моста и е хваната за купето защото това което си решил иска доста доработки по този възел.

Когато започне да се надига купето "без ограничение" тази щанга ще стане къса и ще започне да ти дърпа купето на ляво,а моста ще "бяга" на дясно и няма да стои в идеалната права спрямо ходовата част.

Ще заминат втулките на тази щанга и най-вече горната - ефекта е задницата става като редосеалка когато се разбие тази втулка.

• Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси, лифта ще е 4-5см, от което панхарда би трябвало да дърпа надясно ( хванат е за шасито с десния край ) В момента, по незнайно какви причини ( случи се след като сложих 31ците ) задния мост е изместен в ляво с около 2см. Сигурно и преди това е бил така, но не си е личало заради офсета на джантите и по-малките гуми, та като я вдигна ще е с 1 куршум два заека - хем висока и по стабилна в гората, хем ще центрирам задния мост.

Като я лифтна ще споделям снимки.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пожелавам ти успех в това начинание.

Помисли за фланец м/у задния диф и кардана е моя съвет,а ти както си решиш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислил съм го фланеца, даже мисля с теб го обсъждахме веднъж. Ще видя какво ще стане след лифта и ще преценя дали ще има нужда. Като цяло при автомобили с дълга колесна база лифта не влияе толкова остро върху кардана, но ще видим. Ако нещо се осере пак ще се “похваля“ :D

• Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , не е много по темата но да ви дам инфо за емблемата на задния капак на Н5  2012 г

И така накратко - на някого явно много му е трябвала емблемата на задния капак на моята джипка и си я е взел.....Започнах да търся и ровя по морги - най ниската цена която чух беше - 35  лв , най - високата 60 лв !!!!! :o

След това в Алиекспрес - с доставката най евтино излизаше около 14 долара

Накрая реших да я потърся в оригиналното представителство в БГ и останах приятно изненадан - цената беше  10,06 лв  и два дни доставка до Варна /за досатвка не са ми искали пари /

емблемата пасва идеално !!!

Виждам написани два номера ще ги дам за инфо: 

3921028XK 24XA  и 0312-2192880

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен охлаждането отзад няма да се събере във фара

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, stm said:

Точно тези не бих ги поръчал ;)   Гледай за крушки които имат реални отзиви от потребители и Филипс чип. 
Аз лично изчаквам да ги видя на живо като качество и начин на монтаж и тогава да поръчам - има много мнения из нета. Мен ме притеснява това, че капачето на фара НЕ СЕ МОНТИРА с тези крушки за да могат да се охлаждат и има възможност рефлектора да се замърси с времето.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване