Jump to content

Захранване на букса за ремарке към теглич.


Recommended Posts

Има ли някой понятие, от къде се захранва буксата на ремаркето...т.е. знае ли през кой отвори минава кабела и има ли фабрична някаква букса на светлините на самия джип.

Разглобих доста неща но фабрични отвори не видях.....който знае да помага.....Иначе е лесно с бургията дупки и така.

Би трябвало да има, на Пежото си имаше гумичка , която се проби и мина кабела...тук са ламарини двойни и тройни.

Редактирано от admin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Въпроса е решен /помоему/....давам консултации...Все още чакам някой да подскаже фабрично решение.....

Редактирано от st.videv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като целта на форумите е хората лесно и бързо да намират отговори на въпросите си, ще е много полезно ако просто пуснеш обяснението тук. Така следващите с този въпрос няма да има нужда да ти пишат лично, да ти губят времето и да чакат отговор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ще ме извини господин admin , но за съжаление въпреки наличието на Н5 с тегличи никой не се отзова на поста ми...това, че съм го решил не означава, че е по верният начин и за това  не го публикувам.....Все още чакам някой да подскаже вярното решение на фабрично свързан куплунг...Това е.....Другото са пожелания.....

Редактирано от st.videv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Здравейте,интересува ме инсталацията за теглич на GREAT WALL HOVER 5 с колко пина е ,защото гледам ,че се предлагат тегличи за модела с 13  и с7 пина,благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз искам да използвам темата с една лека отклонявка (свързана е пак със светлините и разглобяването)...Някой да подскаже как се маха стопа ...или по-точно пластмасовата кора вътре в багажника ?! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kriss, разликата в пиновете е според предназначението - 7 пина за ремарке, 13 пина за каравана. Не е проблем /поне не би трябвало да е/ монтирането на каквато и да е розетка, тъй като на пазара са налични преходници 7-13 и 13-7 пина. Аз самия вече закупих теглич и предстои напасването и монтирането. Донора е една Лагуна комби. Не съм я докарал до кабели и розетки. Големи благодарности за схемата на теглича /който я качи преди време ще бъде почерпен, като се видим, ама да ми напомни/ Много помага! След оглед отдолу се виждат отворите по рамата, а като знаем от схемата и формата на планките, мисля ще да е по-лесно. Като го монтирам, ще кача снимки, вероятно и на кабелите, но ако не намеря заводските отвори не мисля да се мая... Стига да е направено добре ще съм доволен. За пътуване в ЕС е задължителна индикацията в купето за закачено ремарке - там е гадно. Много скъпо това нещо бееее, пък е един кабел с диод на края...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите колеги,гледам ,че разликата в двете разновидности на ел,част на теглича е около 8  британски лири,комплекта със 7 пина е 99,99 ,а с 13 пина е 107,65 остава и като дойде да е това което трябва и да пасне .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...