Jump to content

Първия C30 във форума !


lider99

Recommended Posts

Айде и аз да честитя с малко закъснение. Карал съм Ц30 и ми хареса. Багажника също много ми допадна (все пак от гледната точка на Ц10 е много голям). Предполагам разхода ще се движи около или малко над този на Ц10.

Пожелавам ти много хубави емоции с тази кола!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 111
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз продължавам да тая надеждата да видя дизелов Волекс Ц30 ( а защо не и Ц 50 - много ми е легнала на сърцето! ) и като нищо ще сменя 17-годишното си возило за него :)

Редактирано от sam_vimes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за всички пожелания.Не са ми неприятни въпросите стига с отговорите да съм полезен.За Car Spending знам и съм регистриран още щом взех Волекса,скоро ще се опитам да изкарам разхода като подпис.За отвора на багажника ще снимам за да добиете представа.А за газовата....тя сама по себеси е предимство,а недостатък е сервиза в който ти я ремонтират гаранционно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам разхода ще се движи около или малко над този на Ц10.

Може на пръв поглед да изглежда странно, но при равни условия разходът на С30 е по-малък от този на С10. Въпреки че С30 е по-голям и малко по-тежък, той има по-малко аеродинамично съпротивление. Разликата при градски цикъл едва ли ще е забележима, но извън града и особено по магистралата би трябвало да се усеща. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можах да намеря Drag Coefficient (коефициент на въздушно съпротивление) нито за C10, нито за C30. Можем най-много да кажем, че разхода ще е приблизително равен, нищо повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не съм срещал публикувани стойности на коефициентите на въздушно съпрогивление, но като се има предвид, че С30 е по-нисък и по-издължен, а също и видимо силуетът му е по-добре съобразен с правилото на площите. Към тези мисли ме насочи публикуваната стойност на средния разход - 7,1/100 на С30, а на С10 е 7,3/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за колата, красива е, за дефекти не се притеснявай има си гаранция. Моя Ховър го смачквам от каране и никъв проблем не е дал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lep automobil, nadam se da će vas služiti dobro

 

Благодарение на Niki-25  

 

Хубав Автомобил,надявам се да ви служи добре.

Hvala puno ,i ya se tako nadam ali samo vreme ce pokazati.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обещах снимки на багажника за да добиете представа за размера на отвора.Снимал съм резервната гума за да може да стане ясно.Разстоянието от задния капак до краката на пасажера е 3,20м.,така че при свалени седалки 3 метра прът спокойно влиза. Снимал съм и индикатора на моментния разход.Надявам се да е станало ясно.

post-16638-0-43063300-1389510963_thumb.jpg

post-16638-0-23913900-1389510993_thumb.jpg

post-16638-0-38580000-1389511002_thumb.jpg

post-16638-0-79383500-1389511170_thumb.jpg

post-16638-0-28260800-1389511184_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На класическите седани, на които не се вдига задното стъкло заедно с капака на багажника отворите са такива, че и по -тесни . Виждал съм седани с огромни и дълбоки багажници и несъразмерно малък капак и за да стигнеш до дъното трябва да лазиш вътре. Този на С30 е доре балансиран , все пак трябва да се отчете, че тази конструкция е по -здрава на усуквания на купето от хечбек и комби.

Редактирано от nikid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж,за здравината на купето не се бях замислял.Явно за всяко нещо си има причина,не мога да проумея обаче защо няма индикатор за температурата на водата.Докато е студена свети един символ в синьо,щом загрее угасва.Предполагам,че ако се случи да прегрее ще светне в червено(да не дава господ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А стрелките на оборотомера и скоростомера светят ли достатъчно силно на тъно, когато си включил фаровете? Дано да са го оправили това недоразумение, което го има при C10. Иначе за амортисьорите при мен задните си бяха дефектни още при покупката и ги смениха след 150км. Сега пак се е разтропало отзад, но има вече и едно адски досадно скърцане като на метал, а не пластмаса. Почти винаги се чува, особено когато се качвам на нещо по диагонал.

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм такава френска кола без стрелка на датчика за водата , като прегрее светва червена лампа, обяснението е че няма нужда да се отвлича вниманието от много уреди, а щом светне червено спираш , т.е да не се разсъждава много колко е прегряла и може ли да изкара още някой км, а да се вземат мерки моментално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Действително на много от колите на по новите модели няма такъв индикатор,така е при Тойота Ярис,Опел Астра Н и др. коли,така че да не те плаши това нещо и на 100% че ще светне червена лампа.Относно багажника на мен ми се струва нормален и си побира багаж нормално,ок искам да го товаря ще си взема комби,колата си е хубава и да те радва дълги години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А стрелките на оборотомера и скоростомера светят ли достатъчно силно на тъно, когато си включил фаровете? Дано да са го оправили това недоразумение, което го има при C10. Иначе за амортисьорите при мен задните си бяха дефектни още при покупката и ги смениха след 150км. Сега пак се е разтропало отзад, но има вече и едно адски досадно скърцане като на метал, а не пластмаса. Почти винаги се чува, особено когато се качвам на нещо по диагонал.

Светят достатъчно силно,но не успях да открия начин да ги регулирам(на дълък път може да се окажат прекалено ярки и да досаждат).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Като каза, че е Китайска в Ловеч  не почнаха ли да правят и ц30?

 

Литекс може и да са започнали да ги правят или ще започнат. Тези бройки явно са предварителен внос, да продават докато започнат да излизат от нашият завод. Същото е и с джипа Н6. Има внос на китайски бройки, но вече има и нашенски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колега, сподели как е колата, защото аз доста се колебая дали да взимам такава. Цена и оборудване е доста добре, но като изпълнение от китайски произход малко ме притеснява. Как е разхода на бензин, защото мисля да не слагам газова уредба, тъй като моите дълги пътувания са 2 в годината и не мисля да си тровя нервите с ГИ.

Редактирано от logopeda
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До момента (2000км) съм страшно доволен.Съгласен съм ,че е много рано още за категорични изводи но изглежда ,че китайският произход не значи непременно лошо изпълнение.Мой стар приятел, който повече от 20 години вози нови коли по Европа (кара автовоз) ми разказваше как французите предпочитали Дачия пред Рено заради по добрата сглобка.Ако предположим,че по силната мотивация на съседите е причината за това,какво да кажем за китайците. Не случайно почти всички автопроизводители имат заводи в Китай.Това,че в България се продават некачествени (евтини) китайски стоки не означава непременно,че навсякъде е така.В САЩ е пълно с китайски качествени стоки (разбира се и доста по скъпи) и хората не мислят ,че китайското е боклук....въпрос на стандарт ли..не знам .Това ,което знам е че съм приятно изненадан и много доволен(засега).Между другото изкарах Мерцедеса да го измия и поразтъпча и останах поразен колко бавен и шумен е станал в сравнение с Волекса.Форд е дал обяснение на този парадокс.На бензин не съм карал,но предполагам ще е около или малко под разхода на газ(има го в подписа).Обаче моят съвет е да си сложиш и ГИ.Цената и е просто смешна и за пет години(гаранцията) колкото и малко да се возиш ще се изплати.Сега вече слагат и устройство за мазане на клапаните,така че промоцията е пълна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До момента (2000км) съм страшно доволен.Съгласен съм ,че е много рано още за категорични изводи но изглежда ,че китайският произход не значи непременно лошо изпълнение.Мой стар приятел, който повече от 20 години вози нови коли по Европа (кара автовоз) ми разказваше как французите предпочитали Дачия пред Рено заради по добрата сглобка.Ако предположим,че по силната мотивация на съседите е причината за това,какво да кажем за китайците. Не случайно почти всички автопроизводители имат заводи в Китай.Това,че в България се продават некачествени (евтини) китайски стоки не означава непременно,че навсякъде е така.В САЩ е пълно с китайски качествени стоки (разбира се и доста по скъпи) и хората не мислят ,че китайското е боклук....въпрос на стандарт ли..не знам .Това ,което знам е че съм приятно изненадан и много доволен(засега).Между другото изкарах Мерцедеса да го измия и поразтъпча и останах поразен колко бавен и шумен е станал в сравнение с Волекса.Форд е дал обяснение на този парадокс.На бензин не съм карал,но предполагам ще е около или малко под разхода на газ(има го в подписа).Обаче моят съвет е да си сложиш и ГИ.Цената и е просто смешна и за пет години(гаранцията) колкото и малко да се возиш ще се изплати.Сега вече слагат и устройство за мазане на клапаните,така че промоцията е пълна.Кол

Много си прав за китайското. На скоро гледах един клип на една украинска телевизи, в която споменават, че всеки трети украинец кара кола произведене в Китай. Интересното беше, че имаше интервю с дилар, само на китайски коли. Имаше марки, които даже не съм ги чувал. След дълго ровене в нета разбрах, че китайските производители на автомобили искат да навлязат на Европийския пазар. На изложението в Китай имаше модели, които даже и най добрата Европейска марка автомобили не би си мечтала за такива модели. Склонен съм да вярвам, че Волекса С30 ще е добър. Мой скоро ще "изгоря" и аз :). Що се отнася за газовото, мисля че е добре, но с нашата газ, четох, че има много проблеми, особенно тези газови, които имат течна фаза. Мисля, че едина обикновенна ГИ ще е по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си прав за китайското. На скоро гледах един клип на една украинска телевизи, в която споменават, че всеки трети украинец кара кола произведене в Китай. Интересното беше, че имаше интервю с дилар, само на китайски коли. Имаше марки, които даже не съм ги чувал. След дълго ровене в нета разбрах, че китайските производители на автомобили искат да навлязат на Европийския пазар. На изложението в Китай имаше модели, които даже и най добрата Европейска марка автомобили не би си мечтала за такива модели. Склонен съм да вярвам, че Волекса С30 ще е добър. Мой скоро ще "изгоря" и аз :). Що се отнася за газовото, мисля че е добре, но с нашата газ, четох, че има много проблеми, особенно тези газови, които имат течна фаза. Мисля, че едина обикновенна ГИ ще е по-добре.

и аз съм на същото мнение за китайците на времето плюехме по японските коли после по корейските а виж сега къде са във автомобилостроенето .за обиквновенната ГИ и аз съм за нея но отпада гаранцията като моята на пикапа ми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че отпада гаранцията именно за това ще сложа ГИ след гаранцията. Но не съм сигурен дали ще ме устрои разхода на бензин за Волекс С30. Течната фаза е добре, но да не забравяме, че живеем в България. Тук единствено бензина има стандарт, т.е, цвят, октаново число, примеси и т.н. Докато дизел и газ, каквото ти се падне. ГИ с течна фаза има много филтри, които след дългата употреба тук в България, трябва да се сменят всичките, а това са пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...